Yeni Rise of Nations Oyunu Gelebilir!

16 Kasım 2013, Cumartesi, 13:12:01

Real Time Strategy(Gerçek Zamanlı Strateji) türünün en gözde oyunlarından birisi olan ve uzun bir zamandır sesi çıkmayan Rise Of Nations adına yeni haberler günyüzüne çıktı. Buna göre 2003 yılında çıkışını gerçekleştiren ve oldukça büyük bir oyuncu kitlesinin beğenisini kazanan oyunun hakları satışa çıkarıldı.

38 Studios’un alt kolu olan Big Huge Games‘in haklarına sahip olduğu oyun an itibari ile haklarını satmak üzere. Eğer oyunun hakları satılır ise yeni bir Rise of Nations oyununu kısa bir süre içerisinde görmemiz muhtemel. Ne diyelim umarız RTS türünün önde gelen bir şirketi bu efsanevi oyunu satın alır ve devam oyunları çıkartarak yeni bir seri olma yoluna gider.

Bilindiği üzere Rise of Nations çıktığı dönemde büyük ses getirmiş ve oyuncuların büyük beğenisini kazanmıştı. 200’den fazla üniteyi içinde barındıran oyun Aztek, Bantu, İngiliz, Çin, Mısır, Fransız, Alman, Yunan, İnka, Japon, Kore, Maya, Moğol, Nubian, Roman, Rus, İspanyol ve Türk gibi birçok ırkta oynanıma imkan tanıyordu.

Paylaş
                                                                               
9.636 defa okundu.

Yorum

Yazan : SAMAR ALIYEV | Tarih : 26 Mart 2014, Çarşamba, 11:02:22

NASIL BIR OYUN


Yorum

*
*
Yorumunuz: *