War of the Vikings İnceleme

24 Haziran 2014, Salı, 12:04:09

warofthevikings

Orta çağ savaş denilince milli gururumuz Mount & Blade oyunu aklımıza gelir ki bu oyun dünya çapında sevilen bir oyun olmayı başarmıştır. Tabi ki her başarının ardından bu başarıdan pay çıkarma çabasında olan yapımlarda ortaya çıkmıştır. War of the Vikings oyunu böyle yapımlar arasında göstermek mümkündür. War of the Vikings orta çağda geçen çok oyunculu bir savaş oyunudur. War of the Vikings oyunun en önemli eksisi kontrol bozukluğudur. Oyunda saldırmak için sürekli güç belirlemek gerekiyor. Bunun yerine Mount&Blade oyunundaki gibi istediğimiz şekilde vurabilmek oyuncular için hem daha rahat hem de daha sevecekleri bir oynanış biçimi olurdu.

War of the Vikings oyununda karakter tasarımları orta derece, mekân tasarımları ise ortanın biraz daha altında olmuş. Firmanın sanki arkasından atlı kovalıyormuş da oyun ondan aceleye gelmiş. Keşke oyun biraz daha geç çıksaydı da gerçekten iyi bir oyun çıksaydı diyoruz. Zaten çoğu mükemmel oyun çoklu oyuncu seçenekleriyle oynanıyor ve gelecek temalı oyunlar artık oyuncuların daha fazla ilgi odağı oluyor. Hal bu durumdayken birde üstüne görselliği yetersiz bir oyun çıkınca maalesef oyun yeterince iyi olmadan çıkışını yaptığını için değerlendirme olarak başarısız oluyor.

war-of-the-vikings-2

War of the Vikings genel oynanış kısmına gelince oyun kontrolleri bu kadar zor iken karşı takımın sizin üstünüze hücum etmesi elinizi ayağınızı birbirine dolandırıyor. Oyunda 4.seviyeye kadar zaten karakter seçemiyorsunuz. 4. Seviyeden sonra karakterinizi düzenliyorsunuz. War of the Vikings oyunu War of the Roses oyununun devam oyunu değil de yan oyunu gibi olmuş. War of the Roses oyunundan alınan savaş modlarının yanı sıra Conquest modu oyunu farklı kılan özelliklerden biri olmuş. War of the Vikings farklı yapısıyla çoklu oyunculu modlarda farklı bir deneyim sunuyor ama maalesef çok fazla oyun hataları, oyunda oluşan buglar, görsel yetersizlik ve oynanış zorluğu oyunun eksilerinden bazıları olarak sayabiliriz. Yine de farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız ya da boş vaktiniz varsa oyunu deneyebilirsiniz. Keyifli oyunlar.

[vsw id=”Ut_Pl0MnKnw” source=”youtube” width=”630″ height=”404″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *