Uzayda Geçen Online Oyunlar

22 Ağustos 2012, Çarşamba, 13:53:17

Online oyunların her geçen gün popülerleşmesiyle online oyunlarda birçok çeşitlilik göstermeye başladı. Son dönemin popüler oyunları ise Uzay temalı Online Oyunlar. Sizlere bu yazımızda uzayda geçen popüler 3 uzay oyununu tanıtacağız. Bu 3 uzay oyunu da Tüm Dünyada yaygın olarak oynanan Online Uzay Oyunları.

1-)Darkorbit

Darkorbit indirme gerektirmeyen ve bedava olarak oynanabilen bir uzay oyunudur. Oyunda bir uzay pilotusunuz ve bir uzay gemisine sahipsiniz. Galakside uzay geminizle maceradan maceraya koşarak ilerlemeye çalışıyorsunuz. Oyunun grafikleri 2d olsa da birçok 3d materyali içinde barındırmakta. Her geçen gün daha da fazla geliştirilen bu oyun browser tarayıcınızdan rahatlıkla oynanabilen bir uzay oyunu. Ayrıca oyunun Dünyanın her tarafından ciddi bir oyuncu kitlesi bulunuyor. Bunun yanı sıra sık sık açılan yeni serverları ile de ön planda.

Oyunun Resmi Sitesi: http://tr.darkorbit.com/

Oyunun Puanı: 7.7

Oyunun Türü: Uzay/Aksiyon

Oyun İndirme Gerektiriyor mu?: Hayır

Oyunun Türkçe Dil Desteği var mı?: Evet

[vsw id=”JaS3qER4NN4″ source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

2-)Ogame

Ogame bir çeşit uzay strateji oyunudur. En eski Online oyunlardan biri olarak bilinen Ogame çeşitli geliştirmeler yaparak daha kullanışlı bir oyun platformu haline gelmiştir. Oyuna başladığınızda bir gezegene sahipsinizdir ve bu gezegeni geliştirerek galaksiye yayılmaya çalışırsınız. Geliştikçe güçlü bir filoya sahip olur ve diğer düşman gezegenlere saldırabilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok yeni dost edinebilir ve onlarla birlikte ittifakça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Oyun temel olarak hammadde üretimine bağlı olarak gelişime ve kolonileşmeye dayanır.

Oyunun Resmi Sitesi: http://www.ogame.com.tr/

Oyunun Puanı: 6.4

Oyunun Türü: Uzay/Strateji

Oyun İndirme Gerektiriyor mu?: Hayır

Oyunun Türkçe Dil Desteği var mı?: Evet

[vsw id=”TEle36QHENE” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

3-)Star Wars: The Old Republic Online

Star Wars: The Old Republic Online Efsanevi StarWars film serisinden esinlenerek hazırlanmış indirme gerektiren ve bedava olarak oynanabilen uzay temalı kaliteli bir oyun. 3boyutlu mükemmel grafiklere sahip olan oyunu oynayabilmeniz için oyunu indirip PC’nize kurmak zorundasınız. Bunun yanı sıra oyun ilk çıktığında belirli bir ücret istiyordu ama artık bedava olarak oynanabiliyor. Oyunun arkasında Bioware gibi dev bir yapımcının da olduğunu belirtmek lazım.

Oyunun Resmi Sitesi: http://www.swtor.com/

Oyunun Puanı: 8.9

Oyunun Türü: Uzay/RPG

Oyun İndirme Gerektiriyor mu?: Evet

Oyunun Türkçe Dil Desteği var mı?: Hayır

[vsw id=”mm4JEZudf0c” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
6.044 defa okundu. Etiketler: ,

Yorum

*
*
Yorumunuz: *