The Order: 1886’nın Hikayesi

1 Şubat 2015, Pazar, 15:41:36

the-order-1886

Eski bir şövalye birliğinin, insanlığı melez bir canavar ırkından korumasını konu alan oyun, 1886 yılında alternatif Londra’da geçiyor. 7. ve ya 8. yüzyıl civarlarında küçük bir grup insanın hayvansal özellikler kazanması ve insanlığın geri kalanının bu yeni ırktan korkmasıyla bir savaş patlak veriyor ve yüzyıllarca devam ediyor. İnsanoğlu, bu yeni düşmanına sayıca üstünlük kurmasına rağmen savaşları kazanamıyor. Melez ırk, hayvani özellikleri sayesinde savaşları kazanıyor.

Asırlar sonra insanoğlu, Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri ile yeni bir umut buluyor. Kral Arthur ve şövalyeleri, melez ırka savaş açıyor. Ama Arthur kısa sürede gidişatın insanlık için iyi olmadığını ve bu savaşı kaybedeceklerini anlıyor. Kaderin gizemli bir cilvesi ile şövalyeler mistik bir sıvı olan “Kara Su(Black Water)” ile tanışıyorlar. İçenin uzun bir ömür ve hızlı iyileşme yetenekleri kazanmasını sağlayan bu su bile melez ırka karşı zafer kazanmalarını sağlayamıyor. Canavarlar her savaştan galip çıkmaya devam ediyorlar, ta ki Sanayi Devrimi gerçekleşene kadar. Mucitler zamanın çok ötesinde silahlar ve araçlar geliştirmeyi başarıyorlar; ısıya duyarlı dürbünler, zeplinler, kablosuz iletişim ağları, düşmanların üzerine elektrik ve erimiş metal döken bulut çıkaran silahlar, bomba ve mayınlar geliştirerek savaşın gidişatına doğrudan etki ediyorlar.

Tarih 1886’yı gösterdiğinde savaş hala devam etmektedir, insanoğlu ise neredeyse sıkı yönetim altındadır. Bu dönemde melez ırka ek olarak insanoğlu içinde bir de asiler sıkıntısı ortaya çıkar. Alt sınıfın zenginlere, soylulara ve mevcut düzene isyanına karşılık Şövalyeler zenginlerin tarafında yer alır.

[vsw id=”wdZOSD1eT6k” source=”youtube” width=”630″ height=”404″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
2.253 defa okundu. Etiketler:

Yorum

*
*
Yorumunuz: *