1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Toplam 1 Oy, Ortalama: 10,00 / 10)
Loading...

Lotr The Battle for Middle-Earth II(2)

15 Temmuz 2012, Pazar, 14:53:20

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth 2 oyunu Film ve kitaplarıyla büyük bir üne kavuşmuş olan The Lord of the Rings serisinin RTS tarzında çıkartmış olduğu 2. oyundur. Yayıncısı Electronic Arts’dır ve oyun 2006 yılının Mart ayında Lotr severlerle buluşmuştur. İlk oyundakinin aksine oyun Human(insanlar)Elf, Dwarfs(cüceler), Goblins, Isengard ve Mordor ırkları arasında geçmektedir. Yani bu şu demek;oyunda cüceleri, elfleri ve goblinleri de oynayabileceksiniz. Oyunda kendi ırkınızın krallığını kurabilir ve diğer oyuncularla Orta Dünyanın o mükemmel atmosferinde çarpışabilirsiniz.

 

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Toplam 34 Hero(Kahraman) ve 80 çeşit askeri ünitenin bulunduğu mükemmel bir RTS. Öncelikle oyun 1. oyuna göre oldukça değişmiş oyuna 3 adet yeni ırk eklenmiş. Ayrıca Bina kurma sistemi baştan aşağıya değişerek geniş bir alana yayılma şansı bulmuş.

Irklara Bakacak Olursak;

Elfler

Elfler oldukça dayanıklı bir ırktır. En büyük avantajları çok iyi savaşcılar olmasıdır. Ayrıca okçuları Orta Dünyanın en iyi okçularıdır. Belirli bir popülasyon limitleri olmasına karşın Elfler diğer ırklara göre üstün varlıklar olarak kabul edilir. Elrond Thranduil ve Glorfindel hero’larından bazılarıdır. Birimleri diğer ırklara nazaran daha pahalıdır. Ayrıca kuşatma yönünden oldukça zayıftırlar.

Cüceler

Cüceler Orta Dünyanın belki de en dayanıklı ırkıdır. Çok fazla darbeye maruz kalsalar bile kolay kolay ölmeyen savaşcılara sahiptir. King Dain bilenen tek hero’dur. Bunun yanı sıra cüceler ağır ve yavaş bir ırktır. Kaplumbağa taktikleri vardır.

Men of West(Humans)İnsanlar

İnsan ırkının bu oyundaki adı. İnsanlar daha çok savunmacı bir anlayışa sahiptirler. Tom Bombadil bu uygarlığın bir hero’sudur ve şarkı söyler. Ivory Tower adından son bir Kale geliştirmeleri vardır ve bu onlara bir vision bonusu yani etrafı görme şansı tanır.

Mordor

Orta Dünyanın işgalci ve en saldırgan toplumu. Troll’ünden,orcu’na kadar birçok saldırı askeri bulunmaktadır. Ayrıca üniteleri oldukça ucuzdur. Mouth of Sauron(Karakule Naibi veya Sauron’un Ağzı)yeni hero’larıdır. Kolayca bir yeri kuşatabilecek araçlara sahiptirler. Ayrıca 2. oyuna has olan Umbar korsanları surlara tırmanabilirler.

Isengard

1. oyundaki tüm birimler mevcuttur. Bunlara ek olarak birkaç yeni birim vardır. İlk oyundakinin aksine surları vardır fakat güçsüzdür. Vahşi Adamlar adı altında yeni bir birimleri vardır. Bu birimlerin en önemli özelliği para çalmalarıdır. Grima Wormtongue yeni hero’sudur. Kaleleri Orthanc’ın aynısıdır ve ya çok benzer. Wildmen(Vahşi Adamlar)ı kurda bindirebilirsiniz.

Goblinler

Orta Dünyanın en ilginç ırkı. Haritada başı boş gezen bütün yabani yaratıklarla(Troll, Warg) dostturlar ve birbirlerine saldırmazlar. Adeta Orta Dünyadaki tüm yabani yaratıklarla beraber hareket ederler. Çoğu birimi surlara rahatlıkla tırmanabilir. Örümcek Binicileri, Örümcekler, Ejderhalar, Dağ Devleri, Çapulcular, Solucanlar bilinen birimleridir. Gorkil adındaki örümceğe binen Goblin Kralı bilinen hero’larıdır.

Hero Yaratma

Oyun kendi Hero’nuzu yaratabilme özelliği ile de ön plana çıkmış. 1. oyunda bulunmayan bu özellik oyuna biraz RPG havası da katmış. Size benzeyen bir kahramanı rahatlıkla yaratabilir ve maceradan maceraya koşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ana menüden My Heroes bölümüne girmek. Buradan sonrası tamamen size kalmış ister bir goblin olursunuz ister bir cüce ya da batılı bir insan.

Sistem Gereksinimleri

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II(2) oyununu oynayabilmeniz için minimum sistem gereksinimleri ise şöyle;

İşletim Sistemleri: Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows 2000 Professional, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows XP Professional
İşlemci Hızı: 1.3 GHz
RAM: 256 MB (512 MB tavsiye edilen)
Boş Alan: 5 GB
Ekran Kartı Hafızası: 32 MB

Oyunun Videosu

EA Games’in yapmış olduğu mükemmel giriş videosunu da sizlerle paylaşmak isteriz. EA Games gerçekten bu konuda oldukça başarılı.

Paylaş
                                                                               
7.626 defa okundu. Etiketler:

Yorum

Yazan : Melih Altunyurt | Tarih : 22 Şubat 2014, Cumartesi, 14:42:55

The Lord Of The Rings The Battle for Middle-Earth II
niye windows 7 uygun değil benim tek istediğim bu oyun windows 7 olmasını çok istiyorum olursa olursa şimdiden teşekkür ediyom


Yazan : melih | Tarih : 3 Mart 2014, Pazartesi, 14:06:00

sizden ricam bu oyun windows 7 olursa çok sevinirim bütün bilgisayara uygun da windows 7 ye niye uygun değil


Yorum

*
*
Yorumunuz: *