1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Henüz Puan Verilmemiş)
Loading...

The Lord of The Rings – The Battle for Middle Earth 1

1 Temmuz 2012, Pazar, 19:50:14

The Lord of The Rings – The Battle for Middle Earth oyunu J.R.R Tolkien’in yaratmış olduğu fantastik Dünya olan Orta Dünyada savaşlar yapabileceğiniz harika bir RTS oyundur. Oyunu diğer Lord Of The Rings oyunlarından farklı kılan ise oyunun strateji türünde yapılması. Yani bu sefer Orta Dünyada dilediğiniz ırkta gelişme ve doyasıya savaşma hakkına sahipsiniz. İster Rohan atlılarınız ile tozu dumana katabilir, ister Dev filleriniz ile önünüze çıkan her şeyi ezip geçebilirsiniz. Oyunun yapımcılığını EA games üstlenmiş ve oyun 6 Aralık 2004 tarihinde Lotr severlerle buluşmuştur.

battleformiddleearthcatapault

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

IRKLAR:Bilindiği üzere Lord Of The Rings serisi temel olarak 2 çatışmanın ürünüydü. Bu çatışmaların tarafları ise iyilik ve kötülük. İyilik tarafında seçebileceğiniz 2 ırk bulunuyor. Bunlar; Rohan ve Gondor ırkları. Rohan ırkı atları ile özdeşlemiş ve Gondora nazaran daha özgürlükçü bir toplum. Gondor ırkı ise insan ırkının en güçlü temsilcisi ve muhteşem Minas Tirith kalesinin sahibi. Kötülük tarafında ise Isengard ve Mordor ırkları bulunmaktadır. Isengard ırkı Sauronun önderliğinde orklardan ve Dunlandlı adamlardan oluşturulan melez bir orc ırkıdır. Isengardlılar orclara nazaran daha güçlü zırhlara ve silahi teçhizata sahip bir ırktır. Bunun yanında Mordor ırkı ise Sauronun önderliğindeki orclar, trolller ve köleleri temsil eder. Mordor ırkının en büyük avantajı ucuz ve hızlı üniteler üretebilmesidir. Mordor ırkı geniş bir askeri yelpazeye sahiptir.

Oyunun Diğer Strateji Oyunlarına nazaran bir çok artı yönü vardır.


1-)Oyunda bir çok Yüzüklerin Efendisi ile özdeşleşen Hero yani kahraman bulunmaktadır.(Gandalftan, Nazgullere kadar).

2-)En büyük artılarından birisi ise askerlerinizin ve herolarınızın savaştıkça deneyim puanı kazanması ve seviye atlaması. Seviye atlayan askeri üniteler deneyimli olduklarından dolayı daha iyi savaşırlar.

3-)Campaign modu oldukça zengin tutulmuş ve neredeyse oyunun en zevkli bölümü. Campaigne başlamadan İyi ya da kötü taraftan birini seçiyorsunuz ve sırasıyla yaşanan tarihsel Orta Dünya olaylarını baştan yazarak oynuyorsunuz. Bunların içinde Minas Tirithin kuşatılmasından, Isengardın işgal ve savunmasına kadar.

Oyun Harika bir introyada sahip:

Oyunun Videosu

Sistem Gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimleri işe şöyle;

İşletim Sistemleri: Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows 2000 Professional, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows XP Professional
İşlemci Hızı: 1.3 GHz
RAM: 256 MB (512 MB tavsiye edilen)
Boş Alan: 4 GB
Ekran Kartı Hafızası: 32 MB

(Bu değerler minumum istenen değerlerdir.)

Kısacası bu strateji oyunu gelmiş geçmiş en başarılı strateji oyunlarından birisi. Değişik tarzı ve bizlere hissettirmiş olduğu mükemmel Orta Dünya atmosferi harika.

Paylaş
                                                                               
5.052 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *