The Long Dark – Hastalıklar ve Yaralanmalar

1 Ağustos 2017, Salı, 16:00:54

IMG_6736

Hastalıklar & Yaralanmalar
Kan Kaybı
Kan kaybı; kurt veya ayı saldırısı ardından ya da dağcılık halatından düşmeyle oluşur. Her saat başı karaktere %30 kondisyon kaybettirir ancak bandaj ile tedavi edilebilir.

 

Zedelenme
Zedelenme; bir kurt saldırısı sonrasında ya da düşmelere bağlı olarak oluşur. Kondisyona %’lik etki eder ancak direkt tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulmaz. Kendiliğinden iyileşir.

 

Yanık
Yanık; bir kamp ateşi üzerinde durulması veya üzerinden geçilmesiyle oluşur. Kondisyonu en fazla %75 seviyesine indirir. 30 saat içerisinde kendiliğinden iyileşebilir.

 

Kabin Ateşi
Kabin Ateşi; Oyun içerisindeki 6 günün sadece iç mekanlarda geçirilmesiyle ortaya çıkar. Ortaya çıktığında 24 saat boyunca iç mekanlarda zaman geçirme ve uyuma yetisi engellenir.

 

Dizanteri
Dizanteri; arıtılmamış su içilmesiyle gerçekleşir. Her saat başı%4 kondisyon kaybettirir. 2 antibiyotik, 2 litre arıtılmış su ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

 

Gıda Zehirlenmesi
Gıda Zehirlenmesi; kondisyonu %20’nin altında olan yiyecekler ve arıtılmamış su tüketilmesi ile ortaya çıkabilir. 2 antibiyotik ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

 

Hipotermi
Hipotermi; ince buzun kırılıp suya düşülmesi veya iki saat boyunca ısı değerinin donma noktasında seyriyle ortaya çıkar. Sıcak gıda tüketerek ve alanlarda kalarak iyileştirilebilir.

 

Soğuk Isırığı
Soğuk Isırığı; dış mekanlarda geçirilen zamana bağlı olarak, giyisi koruması olmayan bölgelerde veya yetersiz olan bölgelerde ortaya çıkmaktadır. Sıcak alanlarda kalarak iyileştirilebilir.

 

Enfeksiyon Riski
Enfeksiyon Riski; kan kaybı ile birlikte ortaya çıkar. Risk, %50’den başlar ve ilk yardım uygulanmazsa saat başı %5 artar. Antiseptik ve bandaj ile iyileştirilebilir.

 

Enfeksiyon
Enfeksiyon; açık yaralanmalar dezenfekte edilmediğinde ortaya çıkar. Oyuncuya saat başı %5 kondisyon kaybettirir. 2 antibiyotik ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

 

Yırtık
Yırtık; kurt mücahadelesi sırasında ortaya çıkar. Direkt olarak tedaviye ihtiyaç duyulmaz ve kendiliğinden iyileşir.

 

Parazit Riski
Parazit Riski; kurt ve ayı eti tüketildiğinde ortaya çıkabilir. Takip eden her et tüketiminde risk %1, %4 ve %5 şeklinde katlanarak artar.

 

Parazit
Parazit; parazit riskinin iyileştirilemediği durumlarda takiben ortaya çıkar ve 50 gün içerisinde öldürür. 10 gün boyunca günde bir kez iki doz antibiyotik kullanarak iyileştirilebilir.

 

Ayak Bileği Burkulması
Ayak Bileği Burkulması; yüksek bir yerden düşmeyle veya ağır bir yük ile uzun süre yürümeyle oluşur. 2 ağrı kesici ya da 4 saatlik dinlenmeyi takiben iyileştirilebilir.

 

El Bileği Burkulması
El Bileği Burkulması; yüksek bir yerden düşmeyle veya ağır bir yük ile uzun süre yürümeyle oluşur. 2 ağrı kesici ya da 2 saatlik dinlenmeyi takiben iyileştirilebilir.

 

Paylaş
                                                                               
2.444 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *