The Hobbit 3 Film Şeklinde Olacak

4 Ağustos 2012, Cumartesi, 17:12:04

Yüzüklerin Efendisinin toprakları olan Orta Dünya topraklarında geçecek olan The Hobbit Yüzük savaşından daha önceki bir hikayeyi konu alacak. The Hobbit filminin 3 film şeklinde bir seri olacağı duyuruldu. Yüzüklerin Efendisi film serisinin de yönetmeni olan Peter Jackson The Hobbit filminde de yönetmen koltuğuna oturacak. Serinin ilk filmi olan The Hobbit: An Unexpected Journey (Hobbit: Beklenmedik Yolculuk) 14 Aralık 2012 tarihinde vizyona girecek.

Bilindiği üzere Yüzüklerin efendisi filmi aday olduğu bütün Oscar’ları kazanmıştı. Filmin ciddi olarak eleştirilen belki de tek yönü kitaptaki bir çok ayrıntının atlanmasıydı. Bu eleştirilere kulak veren Peter Jackson’da The Hobbit filmininin kitaptaki ayrıntılara kadar işlenmesi gerektiğini düşünerek filmi üçleme olarak duyurdu. Heyecanla beklenen ilk film uzun yıllardır Yüzüklerin Efendisinin o mükemmel fantastik Dünyasından mahrum kalanlar için bir ilaç niteliğinde olacak.

300 Milyon $ lik bir bütçeye sahip olan film son teknoloji ekipmanlar ile hazırlanacakmış. Ayrıca filmin müziklerini de Yüzüklerin Efendisi Serisinin müziklerini yapan Howard Shore yapacakmış. İlk filmde Gandalf Rolüyle gördüğümüz Ian McKellen, Smeagol Rolüyle gördüğümüz Andy Serkis, Elrond rolüyle gördüğümüz Hugo Weaving’i izleyebileceğiz. Bolca aksiyon ve savaş sahnesininde bulunacağı belirtilen filmin konusu ise şöyle;

`Shire’lı Bilbo Baggins , sakin ve tasasız bir hayat yaşamaktadır. Ta ki Gri Gandalf ve 13 Cüce onun kapısını çalana kadar….

Bilbo Baggins, Cücelerin bu ziyaretinden sonra onlarla birlikte Ejderha Smaug’un onlardan çaldığı hazineyi geri almak için büyük bir maceraya atılır…
Bilbo usta bir hırsızdır… Fakat işler isteği gibi gitmeyecektir.
Yalnız Dağın ardında iğrenç yaratıklar yaşamaktır… Troller , Goblinler , Örümcekler…
Bilbo ve 13 cüce bunlarla da mücadele etmek zorundadır, neyse ki Gandalf onların yanındadır.
Bilbo bu macerada Erebor Krallığının kurtuluşuna , Beş Ordular Savaşına da tanık olacaktır.
Bilbo herkesin kaderini değiştirecek olan Tek Yüzüğü’de bu macerada bulacaktır.

2003 yılında vizyona giren Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü filmini esas alacak olursak 2012 yılında çıkacak The Hobbit serisinin Yüzüklerin Efendisi serisinden çok daha iyi bir görselliğe sahip olacağını söyleyebiliriz. Özellikle 3 boyutlu bir izlenim olursa tadından yenmez.:)

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *