The Elder Scrolls Online

12 Nisan 2014, Cumartesi, 8:55:06

TESO

The Elder Scrolls Online son dönemlerin en çok konuşulan MMO-RPG oyunlarından bir tanesi. Zenimax Online Stüdyoları tarafından geliştirilen oyun 4 Nisan 2014 itibari ile Online oyun dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Serinin 5. oyunu olan The Elder Scrolls V: Skyrim’den yaklaşık 1000 sene önceki bir dönemi konu alan Elder Scrolls Online arkasındaki güçlü hikaye ve seri ile daha uzun yıllar konuşulacağa benziyor.

Oyunda 3 adet imparatorluk bulunuyor. Bunlar The Aldmeri Dominion, The Daggerfall Covenant ve The Ebonheart Pact isimli imparatorluklar. Oyun genel olarak bu 3 İmparatorluğun çekişmesi üzerine kurgulanmış. İmparatorluklar çeşitli ırkları içlerinde barındırıyor. Aldmeri Dominion imparatorluğu High Elves(Altmer), Wood Elves(Bosmer) ve Khajiitleri. The Daggerfall Covenant imparatorluğu Orc, Breton ve Redguardları. The Ebonheart Pact imparatorluğu ise Dunmer, Nord ve Argonianları bünyesinde barındırıyor. Anlayacağınız oyuna başlamadan önce seçeceğiniz ırk hangi imparatorlukta ise o imparatorluk için savaşıyor olacaksınız. Göründüğü üzere The Elder Scrolls Online eski oyunlarında olduğu gibi oldukça ayrıntılı ve geniş bir ırk seçim menüsüne sahip.gaming-elder-scrolls-online

http://elderscrollsonline.com/en-uk/ adresinden kayıt olabileceğiniz oyunu aylık bir ücret ödeyerek oynayabiliyorsunuz. Anlayacağınız oyun bedava bir oyun değil. Ama ilerleyen günlerde kim bilir oyun Free to Play bir oyun olur ve tüm oyunculara açılır. The Elder Scrolls Online’ın desteklediği diller ise şimdilik İngilizce, Almanca ve Fransızca. Bu kısıtlı dil desteği önümüzdeki günlerde genişleyebilir.

Uzun lafın kısası grafiksel ve oynanışsal yönden üst düzey bir MMO-RPG oyun arayanlar için The Elder Scrolls Online mükemmel bir tercih olacaktır.

[vsw id=”DVMNQozxqos” source=”youtube” width=”630″ height=”394″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
2.095 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *