Tarayıcı Tabanlı En İyi 5 Oyun

2 Şubat 2015, Pazartesi, 22:44:12

Tarayıcı tabanlı online oyunlar ya da bir diğer adıyla web tabanlı online oyunlar çağımızın en çok oynanılan oyunlarından. Oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olan tarayıcı tabanlı oyunlar kolay ulaşılabilmesi ve herhangi bir indirme gerektirmemesi gibi özellikleri ile büyük bir oyuncu kitlesini elinde bulunduruyor. Bu yazımızda 2015 yılı itibari ile aktif olan 5 adet kaliteli web tabanlı oyunu bulabilirsiniz.

5-) Drakensang Online

Drakensang OnlineBigpoint tarafından geliştirilen browser tabanlı bir MMO-RPG. Yaklaşık 25 milyon kayıtlı oyuncusu bulunan online oyun son zamanların en çok oynanan oyunlarından birisi de olma niteliğinde. Oynanışsal olarak Diablo serisini oldukça andıran Drakensang Online indirme gerektirmemesi ve browser üzerinden oynanabilmesi ile kendini bu seriden ayırıyor.

Free to Play yani bedava bir oynanımı oyunculara sunan Drakensang, Ander isimli Dünyada geçiyor. Oyunda 4 adet karakter sınıfı bulunmakta. Bunlar Çember Büyücüsü, Ejderha Savaşcısı, Korucu ve Buhar Mekanikus. Adını sıkça yapmış olduğu büyük güncellemeler ile duyuran oyun kesinlikle denenmeyi hak ediyor.

drakensang

Oyunun linki; http://www.drakensang.com

[vsw id=”nk1npBKFFlY” source=”youtube” width=”525″ height=”365″ autoplay=”no”]

 

4-) Tribal Wars 2 

Tribal Wars 2 strateji oyuncuları tarafından beğenilerek oynanılan orta çağ temalı bir strateji oyunu. Şövalyeler, generaller ve politik kararlar ile dolu bir orta çağ evreninde geçen oyunda amacınız düşmanlarınıza karşı mücadele vererek etkili bir Kral haline gelmek. Oldukça büyük bir oyuncu kitlesi bulunan Tribal Wars 2 eğer strateji türünde bir online oyun arıyorsanız en iyi tercihlerden birisi olacaktır.

tribal-wars-2

Oyunun linki; https://tr.tribalwars2.com

[vsw id=”t5v5xPbb5L8″ source=”youtube” width=”525″ height=”365″ autoplay=”no”]

 

3-) Might & Magic Heroes Online

Sıra tabanlı strateji oyun türünün başarılı temsilcisi Might and Magic Heroes serisinin online oyunu olma niteliğini taşıyan Might & Magic Heroes Online son günlerin en çok oynanılan oyunlarından birisi. Sıra tabanlı strateji türünde olan oyun içermiş olduğu RPG ögeleri ile oyuncuların beğenisini kazanıyor. Karakterinizi, ordunuzu geliştirmeye çalıştığınız oyunda ordunuzun gücü kadar kahramanınızın gücü de önemli olacak. Özellikle Ubisoft gibi bir firmanın bünyesinde bulunan oyun kesinlikle denenmeyi hak ediyor.

might-and-magic-heroes-online

Oyunun linki; http://clb.heroes-online.com

[vsw id=”J_h4AXFboqs” source=”youtube” width=”525″ height=”365″ autoplay=”no”]

 

2-) DarkOrbit

DarkOrbit Uzay temalı bir aksiyon oyunu. 2006 yılından beri aktif olarak oynanan ve bu 9 sene içerisinde sürekli gelişen DarkOrbit son günlerin en çok oynanılan web tabanlı oyunlarından birisi. Hemen hemen dünyanın her tarafından oyuncusu bulunan oyunda amacınız güçlü bir uzay gemisine sahip olmak ve evrene hükmetmek. Çeşitli uzay gemilerinin bulunduğu oyun uzay temalı oyunları sevenler için güzel bir tercih olacaktır. Ayrıca oyunda her ay 10.000 Euro ödüllü jackpot battle isimli bir etkinlik bulunuyor. Oyuncuların karşı karşıya geldiği bir arenada gerçekleşen etkinlikte tüm rakiplerini yenen oyuncu bu paranın sahibi oluyor.

darkorbit

Oyunun linki; http://tr.darkorbit.com

[vsw id=”K5op72cs36A” source=”youtube” width=”525″ height=”365″ autoplay=”no”]

 

1-) Vikingler Diyarı

Vikingler Diyarı Kuzeyli korkusuz savaşçılar olan Vikingleri konu alan online bir yapım. Karakteriniz ile şöhret basamaklarını bir bir çıkmaya çalıştığınız oyunda amacınız yenilmez ve saygı duyulan bir savaşçı haline gelmek. Verilen görevleri yerine getirin ve arenada düşmanlarınıza yenilmez bir savaşçı olduğunuzu kanıtlayın.

vikinglerdiyarı

Oyunun linki; http://www.vikinglerdiyari.com

[vsw id=”OQaYv8AfOQ4″ source=”youtube” width=”525″ height=”364″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *