Stronghold Crusader Ekonomi ve Askeri

16 Temmuz 2012, Pazartesi, 19:23:36

Ekonomi

Stronghold Crusader oyununda ekonomi 5 ana başlıkta ele alınıyor. Bunlar; Ekmek, Taş, Odun, Petrol ve Altın. Ayrıca oyunda depo sistemi bulunuyor. Toplanan rezervler bu depolarda tutuluyor.

Oyunun en önemli hammaddelerinden birisi Taş(stone). Taş güçlü surlar ve kuleler kurmanızı sağlayan yegane hammadde. Halkınızın güvenliği için bu taş surlar ve kuleler büyük önem taşıyor. Taş çıkarabilmeniz için rezervin bulunduğu yere gerekli binayı kurmalısınız. Ayrıca çıkarılan taşı taşıyabilmeniz için Ox Tether isimli taşıyıcılardan almalısınız.

 

 

Altın(gold) oyunda önemli bir yer teşkil ediyor. Birçok askeri üniteyi almak için altın gerekli. Altın üretmek için rezervinin bulunduğu yere altın çıkarma binasını kurmalısınız.

Odun(wood) oyundaki binaları kurmanız için gereken hammadde. Ağaçlık alanlara kurulan odun üretim binaları size odun sağlayacaktır.

Ekmek yani gıda(food) birçok şekilde elde edilebiliyor. Ekmek üretimi için bir buğday tarlasına ardından değirmene ve ekmek fırınına ihtiyaç var. Elma gibi gıda üretim maddeleri ise kolay yoldan gıda üretmenizi sağlıyor.

Petrol(Oil) ise sadece petrol rezervlerinin bulunduğu alana kurulan pitch rick binası ile sağlanıyor. Petrol oyunda alevlerle yakılabilen bir savunma gereci olarak karşımıza çıkıyor.

Genel olarak bakacak olursak ekonomik alanlarda başarılı olursanız. Askeri manada da başarı kolay gelir. Ekonomik alanlar genellikle kısıtlı yerlere kurulan binalar ile sınırlı. Bu alanları düşman askerlerinden korursanız ve iyi bir ekonomiye sahip olursanız başarı gelecektir.

Askeri

Askeri manada 2 seçeneğiniz bulunuyor Mercenary Post ve Barracks.

Mercenary Post’tan paralı askerler alabiliyorsunuz. Bu askerler Armory’den herhangi bir silah, zırh istemiyor ve kolay bir şekilde oluşturulabiliyor. Bu askerler genellikle hafif zırhlı Arap askerleri.

Barracks Armory için oluşturulan silahlar isteyen ağır zırhlı ve atlı askerleri üretebileceğiniz binadır. Oyunda ok, mızrak, kılıç, zırh ve leather üretmek için belirli binalar kurmanız gerekiyor. Bu binalarda oluşturulan silahlar ve zırhlar Armory isimli depoda tutuluyor. Barracks’tan ağır zırhlı piyadeler ve atlı birlikler üreterek düşmanınızın korkulu rüyası olabilirsiniz.

 

Paylaş
                                                                               
4.807 defa okundu.

Yorum

Yazan : Bekir Arslan | Tarih : 29 Aralık 2013, Pazar, 11:19:49

Allah razı olsun çok güzel anlatmışsın yalnız oyunda altın çıkan yer ve altın çıkarma binası yok???


Yorum

*
*
Yorumunuz: *