Star Wars(Swtor) Online

19 Haziran 2012, Salı, 21:03:42

Star Wars: The Old Republic Oyunu Dünyada yapılmış en kaliteli seri filmlerden  olan Star Wars serisinden ilham alınarak hazırlanmış, sizi Star Warsın o ihtişamlı dünyasına sokabilecek düzeyde tasarlanmış harika bir MMORPG oyundur.Oyun Bioware, LucasArts & EA gibi büyük yapımcıların destekleri ile günyüzüne çıkıyor.

Oyunu oynayabilmeniz için oyuna her ay belirli bir ücret ödemek zorundasınız.Yani oyun Free 2 Play bir oyun değil.Bunun en büyük  artısı oyunu belirli bir yaş grubunun üstündeki kişilerin oynayabilmesi.Yani oyunda çoluk çocukla dolmuş bir atmosferde oynamıyorsunuz.

swotr

Oyunun hikayesi şöyle;Star Wars The Old Republic. Işte Star Wars temasının MMORPG dünyası ile yeniden tanışacağı isim bu. Bu kez hikayemiz Darth Vader’ ın yükselişinden tam 3500 yıl öncesini konu alıyor. Demin bahsetmiş olduğum üzere bu kez sahnede Bioware, LucasArts & EA gibi güçlü bir işbirliği var. Işte SWTOR’ un işin en başından göze batan en iyi & en belirgin özelliklerinden biri de bu. Star Wars oyunları arasında Knights of the Old Republic 1 & 2 gibi değerli oyunları katmış olan Bioware ‘in, bu projeyi gerçekleştirmek üzere LucasArts ile anlaşmış olması. Peki SWTOR ‘un KOTOR serisi ile bağlantısı nedir ? SWTOR, Star Wars kronolojisinde, KOTOR’ dan yaklaşık 300 sene sonrasına denk geliyor. KOTOR serisinde yaşanan Jedi Civil War sonucu Revan uzayın derinliklerinde Rebuplic’ e karşı büyük bir tehdit olduğunu hissederek ortalardan kaybolmuştu. Bilinmeyen bir Imparator tarafından Jedi’ lara karşı  Outer Rim ( dış uzay ) bölgesinde kurulmakta olan Sith Imparatorluğu’ nun izlerini arayan Revan geri dönmemişti. Ancak Sith Lordların önderliğinde kurulan Sith Imparatorluğu, uzun yıllar sürecek bir savaşın başlamasına sebep olacaktı. Şimdi ise Coruscant antlaşması ile yapılan ateşkes’ e rağmen bölünmüş yıldız sistemleri arasındaki gerginlik artıyor ve savaş yeniden galaksiyi parçalara ayıracak biçimde bir tehdit oluşturmaya devam ediyor.

Savaşın yaratacağı kaos ortamı ile galaksiyi yeniden zor zamanlar bekliyor. Ve tabii ki bu savaşta hem ışığın, hemde karanlığın adına savaşacak yeni kahramanlar ortaya çıkacak. Bizler de bu iki taraftan birini seçip, galaksinin kaderini değiştirecek savaşlarda yer alacağız.

Swtor çıktığı ilk günlerde ciddi bir patlama yaparak 2 milyon kullanıcaya ulaşmıştı.Ancak oyun daha 7-8 aylık süre diliminde bu 400.000 kullanıcısını kaybetmiş durumda.Yapılan açıklamalara göre bu oyun yapımcıları için büyük bir tehlike oluşturmamış.Oyunun kredi kartını bol kullanan müdavimleri oyuna iyice alışmış ve sahiplenmiş  olsa gerek.

Sistem Gereksinimleri

Swtor Oyununu Oynayabilmeniz için minimum Sistem Gereksinimleri Şöyle;

İşlemci:
AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ ya da daha iyisi
Intel Core 2 Duo Processor 2.0GHz ya da daha iyisi

İşletim Sistemi:
Windows XP ya da üst Sürümler

RAM:

Windows XP: 1.5GB RAM
Windows Vista and Windows 7: 2GB RAM

Ekran Kartı:
ATI X1800 ya da daha iyisi
nVidia 7800 ya da daha iyisi
Intel 4100 Integrated Graphics ya da daha iyisi

Oyunu Kayıt olmak İsteyenler için Resmi Site Adresi:http://www.swtor.com/

Paylaş
                                                                               
2.103 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *