Sitemi Googleda Nasıl Yükseltirim?

20 Eylül 2012, Perşembe, 20:09:03

Bilindiği üzere Google çağımızın en büyük arama motoru. İnternet ziyaretçilerinin büyük bir kısmı da Google vasıtasıyla yapılan aramalardan geliyor. Sitenize ziyaretçi çekmek içinde şüphesiz sitenizin Google’da iyi yerlerde olması gerekiyor. Akıllara da şu soru geliyor ve sıkça soruluyor. Sitemi Google’da Nasıl Yükseltirim?

Bu yazımızda bunu yapabilmenin birkaç yolunu sizlerle paylaşacağız. Umarız bu işlere yeni başlayan arkadaşlarımıza faydalı olur.

Özgün İçerik

Google özgün içeriği çok sever. Çünkü Google özgün içerikle beslenir. Yani İnternette olmayan bir konu ya da olan bir konuyla alakalı daha farklı bir yazı Google tarafından oldukça beğenilir. Bunun en büyük sebebi ise son zamanlarda internetin büyük bir çöplük haline gelmesi. Çöplükten kastımız bir konu hakkında tek bir konu paylaşılıyor ve bu konu kopyalanmak suretiyle diğer sitelere ekleniyor. Bu böylece sürüp gidiyor ve Google diyor ki bu içeriğin aynısından 1000 sitede var ben bu siteye neden değer verim? Daha sonra Google bu sitelerden en kalitelisini seçiyor sıralamada yükseltiyor diğerleri ise sürünüyor. Anlayacağınız Google da birşey paylaşacaksanız bunu özgün bir dil ve düşünceyle yapın. Taklit olmaktan sakının ve siz taklit edilin.

Çıkarcı Olmayın,Yapıcı Olun.

Google’ın en nefret ettiği şey henüz yeni bir sitenin yükselmek için aşırı derecede çaba sarf etmesidir. Bu işlere yeni başlayan bir webmaster da siteye faydalı olmak için bir ton girişimde bulunur. Ama bilmez ki bu girişimlerin sitenin yükselmesi yerine çakılmasına zemin oluşturacağını:).

Çoğu kişi bu işlere para kazanmak umuduyla girer(Babasının Hayrına Girmeyecek Tabii ki..:) ). Daha demin belirttiğim gibide bir haftada ilk sıralara gelmek ister. Google’dan ziyaretçi çekip reklamlardan para kazanmak ister. İşte tam o anda Google tokatı yapıştırıverir. Yani o sitenin çıkarcı bir site olduğunu varsayar. Çıkarcı bir siteninde Google’da pek bir şansı yoktur. Bunun için çıkarcı olmak yerine İnternet alemine ve Dünyaya hizmet eden bir site olmaya çalışın. Konularınız doyurucu ve yeterli olsun. İnsanlar faydalansın ve İnsanlık alemine bir faydanız olsun. Eğer bu yolda ilerlerseniz doğru bir yolda olduğunuzu göreceksiniz. Her geçen gün yükselecek bu yükselmelere siz bile şaşıracaksınız..

Backlink Kasmayın ve ya Almayın !!!

İnternet alemine yeni atılan site sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan başlıcaları henüz birkaç günlük bir siteye delice backlink kasmak ve ya birkaç uyduruk siteden backlink almasıdır. Kesinlikle para karşılığında yeni bir siteye backlink almayın. Bunlar tamamen para tuzağı ve faydası olmayan işlerdir. Bunun dışında link çöplüğü olan Bloglara ya da diğer tür sitelere yönelik kasılan backlinklerin neredeyse hiçbir faydası yoktur. Hatta zararı vardır.

Parayla alınan Backlinkler konusuna daha ayrıntılı girecek olursak son zamanlarda oldukça popüler olan bu trendin para tuzağı olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Sizlere bir ton vaat sunup siteniz şöyle yükselecek buraya gelecek diye navra atan bu kişiler açık açık dolandırıcılardır. Çünkü Google’da ve İnternet aleminde hiçbir şeyin garantisi yoktur. Hiç backlinki olmayan bir site Binlerce backlinki olan bir siteyi bazı alanlarda geçebilir.

Google’ı Kandırmayın.

Kesinlike Google’ı kandırmaya çalışmayın. Emin olun Google gerçekten Dünyadaki en iyi teknolojiye sahip arama motorudur ve her şeyin farkındadır. Çeşitli web sitelerde arka yollardan üst sıralara çıkmanın bir çok yolu anlatılmaktadır. Ancak bunların % 99’u yalan yanlış olmakla beraber %1 lik kısmıda bir şekilde yakalanıp cezası ergeç Google tarafından kesilmektedir. Bu cezalarda gerçekten hiç merhametli değil emin olun. 🙂

Zamana Bırakın.

Google Zamana bayılır. Zaman herşeyin ilacı diye Atalarımızın bir sözü vardır ve gerçekliği burada en güzel şekilde kanıtlanmaktadır. Siz Özgün ve Düzgün konular girdikçe zamanla iyi yerlere geleceksiniz ve ziyaretçi potansiyeliniz de bu oranla artacak. Ziyaretçinin artmasına bağlı olarak da İnternet reklamlarından kazandığınız mevlalar artacak ve hak ettiğiniz yerlere geleceksiniz. Ne demişler Sabreden Derviş Muradına Ermiş. :).

Ve son olarak unutmayın Emek vermediğiniz sürece İnternet işlerinde bir yerlere gelemezsiniz.

Paylaş
                                                                               
2.579 defa okundu.

Yorum

Yazan : oktay bedir | Tarih : 15 Nisan 2014, Salı, 22:05:04

benim film sitem var 2 yılıık googlede cıkmıyorum nasıl cıkarım??


Yorum

*
*
Yorumunuz: *