Postal 2

25 Ekim 2012, Perşembe, 21:58:27

Postal 2 13 Nisan 2003 tarihinde oyuncularla buluşmuş sıra dışı bir FPS. İçermiş olduğu yüksek şiddet ile her yaş oyuncunun oynayamayacağı bu kanlı oyun +18 yaş oyuncuların beğenisine sunulmuş. Amerika’nın kanunsuz ve unutulmuş bir şehrinde geçen Postal 2 ilginç birçok yönü ile kendini FPS türünden oldukça farklı bir kategoriye sokuyor.

Oyun günümüz Dünya düzenine tepki koymak için yapılmış gibi. Zaten oyunun hikayesi de işten kovulmanızla başlıyor. Karavanda yaşayan ve dırdır konuşan bir eşe sahip olan siz çeşitli görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Bu görevler kimi zaman bakkaldan süt almakken kimi zaman kaos yaratmak. Görevler günlere göre veriliyor. Örneğin; haftanın ilk günü olan Pazartesi(Monday) süt almak gibi bir görevi yerine getirmeden Salı gününe geçemiyorsunuz.

Oyunda o kadar serbestsiniz ki ister tüm şehirde terör estirebilir, ister sade vatandaş olabilirsiniz. Ama görevlerin bazılarında sade vatandaş olmaktan çok azılı bir suçlu olma yoluna giriyorsunuz. Çeşit çeşit silahın bulunduğu oyunda ister kürekle milleti dövebilir, ister son teknoloji silahlarla milleti haşat edebilirsiniz. Aynı GTA‘daki gibi polislerinde bulunduğu oyunda şiddetli çatışmalara girebilmektesiniz. Polis aranma seviyesinin bulunduğu oyunda işlemiş olduğunuz şuçun şiddetine göre aranma seviyesine sahip oluyorsunuz. Bu aranma seviyesi izinizi kaybettirdiğiniz takdirde sıfırlanıyor ve başınız beladan kurtuluyor. Tutuklandığınız takdirde hapishaneye atılıyorsunuz. Hapishaneden kaçış yöntemi ise oldukça ironik. Yangın sensörüne yanan bir kibrit attığınız takdirde kapılar açılıyor ve yangın alarmları çalıyor. Tabii hapishaneden kaçmak için birçok polisten de kurtulmanız gerekiyor. Bu tip aksiyonlar oyunu heyecanlı kılıyor.

Oyunda hiçbir oyunda olmayan ya da nadir görülen işemek, benzin döküp yakmak gibi eylemler mevcut. Bu eylemler oyunu daha gerçekçi kılmış. Grafiksel manada birçok eksiği olsa da grafik efektleri büyük ölçüde başarılı. 2003 yılında çıkan bir oyun olmasına karşın oyun makinalarındaki oyunlar olsun, bilgisayar ekranlarındaki görüntülere kadar özenilmiş bir oyun olduğu aşikar. Aksiyonu ve yakıp yıkmayı seven oyuncular için Postal 2 şüphesiz bir Nostalji. 2012’de dahi, GTA tarzı FPS bir oyun arayanlar ve  ille de vahşet vahşet vahşet diyenler için Postal 2 iyi bir tercih olabilir.

Paylaş
                                                                               
2.885 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *