Popmundo

1 Eylül 2014, Pazartesi, 10:19:36

Bugünlerde sanal dünya Popmundo,

Popmundo, 2004 yılında internet kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Kısa sürede farklı platformuyla ilgi çekerek birçok kullanıcıyı bünyesine kattı ve katmaya da devam ediyor. İki İsveçli arkadaş tarafından kuruldu. Kullanıcıların beğenisine sunulduğu zaman adı Popomundo’ydu. Daha sonra adı İspanyolca ‘popüler dünya’ anlamına gelen Popmundo olarak değiştirildi. 2012 yılında oyun yeni arayüz (V2) ve yeni özellikleriyle modernize edilip, oyuncuların beğenisine sunuldu. Popmundo oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları bir çevrim içi rol yapma oyunudur. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve siz bilgisayar başında değilken bile devam eder. Oyuna, elinde hayallerinden başka bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız. Birkaç şarkı bulup pratik yapın, biraz çabalayıp birkaç konser verin ve hayran kitlenizi oluşturmaya başlayın. Kartlarınızı doğru oynarsanız; kısa zamanda dünyayı turlamaya başlayacak, muhteşem konserler verip efsanevi albümlere imza atacaksınız. Görürsünüz attığınız her adım olay olacak!

popmundo1

Tabi ki herkes muhteşem bir müzisyen olmak için biçilmiş kaftan değildir. Belki de iş hayatı, siyaset, tıp veya suç kariyerlerinden biri veya birkaçı sizin için daha uygundur? ilginizi çekmedi mi? O zaman mutlu bir aile kurup, aileniz ile güzel vakit geçirmeye ne dersiniz?

Oyunun genel işleyişini kavradıktan sonra oyun mekanikleri ikinci bir yaşam tarzınız hale gelecektir. Buraya kadar gelmiş çoğu oyuncu karakterini haftada birkaç kez kontrol edip işlerin yolunda gidip gitmediğinden emin olur. Cebinizdeki paranın faturalarınızı ödemeye yeterli olup olmayacağı, yaptığınız şarkıların gelişim süreçleri, öğrendiğiniz becerileri geliştirme imkanınız olup olmayacağı gibi oyun içindeki karakterinizi doğrudan etkileyen faktörleri kontrol altında tutarak bu düzeni sağlayabilirsiniz. Ayrıca her dilde yayınlanan “It’s pop” adlı haftalık dergi, size okurken keyifli zamanlar geçirecektir. Örneğin; Bu oyuna girip etrafı kolaçan etmek, dergide yazılan makalelere bakıp diğer oyuncuların hakkınızdaki düşüncelerini öğrenmek, bulunduğunuz şehirde olan haftalık gelişmeleri takip etmek gibi oyun için önemli sayılacak işleri gözden kaçırmamak için idealdir.

popmundo

Oyunda ne kadar zaman harcadığımız tamamıyla size bağlı olan bir konudur. Oyuna çok fazla zaman ayıramayacaksınız üzülmeyin, karakteriniz kendisi ile her dakika ilgilenilmedi diye oturup ağlamaz. Oyunda olan bitenleri haftada birkaç defa kısa aralıklarla kontrol etmeniz ise, kariyerinizi geliştirmenize yetecektir. Diğer yandan, oyunla daha sık ilgilenen başka bir oyuncunun da anlık gelişmelerden haberdar olacağı için haftada bir defa oyun ile ilgilenen başka bir oyuncuya göre bir adım daha önde olacağı da kaçınılmaz bir diğer gerçektir. Bu tercih tamamıyla gerçek hayattaki yaşam tarzınıza kalmış olan bir şeydir.

Abel Power (285312) ve Nicolas Flamel (696250) biz iki arkadaş bu dünyada yerimizi aldık. Sizleri de aramızda görmekten keyif duyarız.

www.popmundo.com

Yazar: Levent Hancı ve Cavlan Tatbul

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *