Nova Radier, DarkOrbit’i Tahtından Eder mi?

8 Şubat 2013, Cuma, 23:50:02

Bilindiği üzere flash tabanlı browser oyunlar çağımızın gözdesi. İndirme gerektirmeyen bu oyunlar bizlere mükemmel bir atmosfer ve oynanım sunuyor. Bu alandaki lider ise Bigpoint. Sayısızca flash tabanlı oyuna sahip olan şirketin aktif yüz binlerce oyuncusu bulunuyor.

Bigpoint’in en popüler oyunlarından birisi ise bilindiği üzere DarkOrbit. DarkOrbit 6 senedir aktif olarak oynanabilen bir uzay savaş oyunu. Uzay geminiz ile çıktığınız maceranızda çeşitli görevleri yerine getirmenin yanı sıra heyecan dolu PvP savaşları da yapabiliyorsunuz. Ayrıca Teamspeak gibi bir platformda sohbet eşliğinde oynadığınızda tadından yenmeyek bir oyun haline gelen DarkOrbit çoğu oyuncuyu tatmin ediyor.

Ancak son zamanlarda DarkOrbit’in sıkıntılı bir süreçte olduğu biliniyor. Neredeyse bir hile yuvası haline gelen oyunda çoğu temiz oyuncu oyunu bırakarak farklı online oyunlara yöneliyor. Bunlardan birisi de Sublinet Games’in Nova Raider‘ı.

Nova Raider DarkOrbit’e oldukça benzeyen flash tabanlı bir Online oyun. Belki de Dark Orbit’in en büyük rakibi olacak oyun birçok yönden Dark Orbit’e benzemesinin yanısıra ondan üstün özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Türkçe dil desteği de bulunan Nova Raider International yani Uluslararası bir servera sahip. Bunun yanı sıra DarkOrbit gibi ülke serverları da oyunda bulunuyor.

Şimdi Akıllara şu soru geliyor. Hile batağına batan DarkOrbit Nova Raider ile baş edebilecek mi?. Sanırız cevap HAYIR. Çoğu oyuncu DarkOrbit için çok şey feda etti ve daha fazla bir şey feda etmek istemiyor. Para yatırıp oyun parası(Uridium) alan temiz Dark Orbit’çiler akın akın Nova Raider’a geçiyor. Ama DarkOrbit’in oyun dinamiklerinin halen Nova Raider’dan çok üstün olduğu biliniyor.

Ne diyelim Nova Raider DarkOrbit’in Tahtını ele geçirebilecek mi yoksa DarkOrbit hileden arındırılıp eski günlerine dönebilecek mi bunu bekleyip göreceğiz…

İşte Denemek İsteyenler için Oyunun Adresi;http://www.novaraider.com/tr/

Paylaş
                                                                               
6.198 defa okundu. Etiketler: ,

Yorum

Yazan : tolgahan | Tarih : 9 Şubat 2013, Cumartesi, 17:38:25

ben nova oyununu oynuyorum oyunu biraz araştırdıktan sonra çok eğlenceli bir oyun darkorbitte de 17 lvl charım var 3-4 gün oldu darkorbite girmiyorum darkorbit ekibinin ayağını denk alması lazım oyuna para yatıranlar hile üstüne hile herkese eşit davranmalı ve gmleride uyarmalı onlarda da hilu kullanan bazı oyuncuları koruyorlar anlicanız nova iyidir başlayın 😀


Yorum

*
*
Yorumunuz: *