Nokia Windows 8 İle Çalışacak Tablet Üretiyor!

17 Ekim 2012, Çarşamba, 23:29:17

Tablet piyasasında Samsung ve Apple‘ın hükümdarlığı devam ediyor.Bir zamanların en meşhur telefon üreticilerinden biri olan Nokia ise oldukça gerilerde kaldı.Nokia’nın bu derecede arka planda kalması çeşitli spekülasyonlara da neden oldu.Bunlardan en ilgi çekeni ise şüphesiz Nokia’nın bir tablet üzerinde çalıştığı ve bunun için Windows 8‘i beklediği yönünde.

Nokia, Windows 8 ile çalışacak bir tablet geliştirdiğine dair söylentileri şimdiye dek kesin anlamda hiç yalanlamadı. Dahası şirketin CEO’su Stephen Elop, Windows 8’li bir tablet üzerinde çalıştılarının ipuçlarını farklı konuşmalarında kelimenin tam anlamıyla ağzından kaçırmıştı. Yeni ortaya çıkan patent başvuruları ise Nokia’nın böyle bir tablet üzerinde gerçekten de çalıştığını gösteriyor.

NokiaPowerUser.com’un keşfi, Nokia’nın Mart 2011’de ABD’de tablet benzeri bir ürün için iki tasarım patentini gözler önüne seriyor. Tasarımlardan bir tanesinde Lumia ceplerdeki gibi daha kavisli bir tablet kasası göze çarpıyor. Diğer tasarım ise geleneksel tablet tasarımlarını andırıyor.

Tasarımlar üzerinde Nokia ve Microsoft’un 2011’in başlarında Windows Phone’lu ceplerini tanıtmadan çok daha önce çalışmaya başlanmış olması muhtemel. Ancak keşif, yine de şirketin bir tablet üzerinde kafa yorduğunu ve bu tasarımlardan birini üreteceği Windows 8’li bir tablet için kullanabileceğini gösteriyor.

 

Paylaş
                                                                               
1.163 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *