NBA 2K Online Çin’de Çıkıyor !

29 Eylül 2012, Cumartesi, 12:30:39

Çin Dünya’da en büyük nüfusa sahip ülke.Neredeyse tüm Avrupa’daki insan nüfusunun 4 katı Çin’de bulunuyor.Çin’de bu kadar çok insanın bulunmasıda Çin’i Dünyanın en büyük oyun pazarlarından biri haline getiriyor.Dünyanın ekseninin değiştiği şu günlerde oyunların çıkış yerleride artık Batıdan Doğuya kayıyor.

Bunun bir örneğide NBA 2K Online.Tencent Games ile 2K Games, Çin’e özel NBA 2K Online’ı duyurdu.Yapılan açıklamaya göre Tencent Games, 2K Games ile Visual Concepts ile anlaşmalı olarak NBA 2K Online’ı önümüzdeki Ekim ayı içerisinde çıkaracak. Belirtilenlere göre oyunun alt yapısında 2K Games, fazla etkin bir rol oynamıyor zira oyunun yapımı Tencent Games ile Visual Concepts arasında paylaşılmış durumda.

24 Ekim‘de çıkacak olan oyun, dört farklı modu içeriyor. Bu modların isimleri Street Mode, Free Mode, NBA Mode ve Legend Mode olarak açıklanmış.Oyunun modlarına kısaca bakacak olursak şu tahminleri yapabiliriz;
NBA Mode isimli mod tek bir oyuncuyla birlikte kariyer yapılabilecek bir mod olabilir.
Free Mode isimli mod daha serbest takılmayı sevenler için hazırlanmış bir mod olabilir.
Street Mode sokak basketbolunu konu alacak mod olabilir.
Legend Mode ise efsaneler ile maçlar yapabileceğiniz ya da bir efsane haline gelebilmek için aynı Pes’teki master league gibi merdivenleri teker teker çıkacağınız bir oyun modu olabilir.
Çoğu Çin oyunlarına Avrupa’dan girmenin yasak olduğunu bildiğimiz için bu oyunun Avrupa’da çıkma şansı oldukça düşük gibi gözüküyor.Gene de henüz bu oyunun Avrupa’da çıkıp çıkmayacağı hakkında kesin bir açıklama yapılmadı.

Paylaş
                                                                               
1.216 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *