Mists of Pandaria Beklenen Satış Rakamlarına Ulaşamadı

30 Eylül 2012, Pazar, 22:05:19

Online oyunların her geçen gün çoğaldığı ve çeşitlilik gösterdiği şu günlerde bazı efsanevi yapımlar yavaş yavaş kan kaybetmeye başladı.Bunlardan birisi de şüphesiz World Of Warcraft Online.Mists of Pandaria isimli Yeni bir genişleme paketini oyuncularıyla buluşturan oyun beklenen satış rakamlarına ulaşamadı.

Şu ana kadar yaklaşık 600.000-700.000 kopya satan Mists of Pandaria büyük bir hüsrana uğradı. Cataclysm’in aynı süre içindeki satış rakamları ise 3.3 milyondu.Satışların bu denli düşmesinin birçok sebebi var ama oyuncuların ortak görüşü Panda’dan ek paket mi olur? yönünde.Kesinlikle oyunculara katılmamak elde değil Panda’dan ek paket maket olmaz.(Çizgi filme çevirdiniz oyunu yahu 🙂 ) .Hele Online oyun piyasasının dev yapımları ağırladığı şu günlerde hiç olmaz.

Bu kötü gidişat ilk meyvelerinide vermiş gözüküyor.Ağustos ayında 1 milyon kullanıcının WoW’u bıraktığı söyleniyor.Blizzard bu kafayla giderse daha çok oyuncu kaybedecek gibi görünüyor.Umarız kendine çeki düzen verir ve 2004-2009 yılları arasındaki o altın çağına geri döner.

Paylaş
                                                                               
868 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *