Might and Magic VIII – Day of the Destroyer

5 Temmuz 2012, Perşembe, 0:54:48

logo

Kimi oyunlar vardır bolca grafikle doldurulur ve sadece para kazanmak için yapılır, kimi oyunlar ise oyuncuların kalbinde taht kurmuş efsanevi yapımlardır. İşte Might And Magic’in 3DO şirketi bünyesinde çıkarmış olduğu neredeyse her oyunu efsanevi sayılabilecek tarzda oyunlardır. Might and Magic VIII – Day of the Destroyer oyunu da 6. ve 7. oyunun yerini aratmayacak hatta gelişmiş birçok özelliğiyle siz Might And Magic severleri kelimenin tam anlamıyla kucaklayacak bir oyundur. 3DO şirketinin yaptığı en başarılı Might And Magic oyunları süphesiz 6, 7 ve 8. oyunlar. Bu başarıda en büyük pay Jon Van Caneghem isimli oyun yapımcısının.

Ne yazık ki gelişen teknoloji çoğu oyunseveri daha bol grafikli, daha vurdu kırdılı oyunlara itti. Yine de yıl 2012 olmasına rağmen bende dahil olmak üzere bu oyunu oynayan birçok Might And Magic Fanı olduğunu düşünüyorum. Might And Magic’i efsanevi bir oyun niteliğine dönüştüren şeyler ise mükemmel hikayeleri, görevleri ve bir akıl oyunu olması. Oyun ot gibi yaratık keserek geçmiyor. Bir amacın adamı oluyorsunuz kısacası…

mm8

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Çok fazla derinlere dalmadan Might and Magic VIII – Day of the Destroyer oyunu hakkında sizlere bazı bilgiler sunayım.

Öncelikle oyuna 6. ve 7. oyunların aksine tek bir kişiyle başlıyorsunuz. Partinize bu sefer 4 kişi yerine 5 kişi alabiliyorsunuz. Ayrıca en büyük yeniliklerden birisi de partinizi istediğiniz şekilde değiştirebilmeniz. Yeri geliyor girdiğiniz bir evden biri sizin partinize katılmak istiyor, yeri geliyor bir görev yapıyorsunuz görev sonucu bir ejderhayı partinize alıyorsunuz. Minotaur’undan Troll’üne kadar hemen hemen her türlü ırktan birçok savaşçıyı partinize dahil edebiliyorsunuz.

Oyunda birçok karakter sınıfı bulunuyor Bunlar;

Knight: İnsan ırkının en güçlü savaşcı sınıfı. En büyük özelliği rakibine ciddi hasarlar verecek şekilde vurabilmesi. Büyü özelliği olmamasına karşın bütün silahları kullanabilir ve bütün armorları giyebilir. Spell points bittiği zaman, sizi emin bir yere taşıyacak güçlü birine ihtiyacınız olacak ve Knight bu görevi mükemmel bir şekilde yerine getirebilir.

Cleric: Bir başka insan ırkından olan karakter. Body, Mind ve Spirit büyülerindeki başarısı onu partide vazgeçilmezlerden biri haline getirebilir. Partidekileri iyileştirmek başlıca görevi. Ayrıca ortalamada bir savaşçı her ne kadar Knight kadar olmasa da. Ayrıca Light Magicde ustalaşabilirler.

Dark-Elf: Dark-Elfler en iyi tüccarlardır. Onlar hakkında duyduğunuz kötü şeyleri unutun. Eğer bir Dark-Elf kendi ırkı arasında ise herşeyi satabilir. Okçulukta iyidirler ve kendilerine özgü Dark-Elf yetenekleri vardır. İlki Glamour, bu bütün karakterlerinizin ticaret yeteniğini arttıracak. Bir dükkana girmeden önce mutlaka yapın. İkincisi Traveller’s Boon; bu da içinde feather fall ve light gibi bircok büyüyü minimum mana harcayarak yapmanızı sağlıyor. Üçüncüsüyle blind büyüsü yapabiliyorsunuz. Bu büyü tahmin ettiğiniz gibi karşınızdakini kör ediyor. Kör olan biri ancak uzak mesafeden etkisiz olur. Ve son olarak Darkfire Bolt; bu da karşınızdakinin hangi büyüye daha dayanıklı olduğunu gösterip, hangisinden en zayıfsa o büyüden vurmaya yarayan faydalı bir yetenek.

Minotaur: Diğer 2 oyunda savaştığımız minotaurlar bu oyunda partinizde yer alabiliyor. Minatourlar ortalama bir zekadan geride bir ırk. Akıldan yoksun olmaları güçlerinin olmadığı anlamanına gelmez. Minotaurlar en güçlü yakın dövüş savaşcılarından birisi. Silah olarak baltayla özdeşleşmişlerdir. İnsanların Knight sınıfı ile hemen hemen aynı bir class.

Troll: Troll’ler Hit pointleri(Can Puanları) oldukça yüksek savaşçı bir ırktır. Oyunda sıkça size katılmak isteyen Troll’leri göreceksiniz eğer partinizi taşıyacak sağlam bir savaşçıdan yoksunsanız bu teklifi kesinlikle kabul edin.

Vampire: Vampirler bilindiği üzere karşısındakinin kanını emen karanlık yaratıklardır. Vampirler dövüşte, büyüde ve içeri sızmada çok yetenekliler. Bu kadarı yetmezmiş gibi kendi yetenekleri de var. Bunların ilki Life Drain; uzaktan yapılan bu hareket ile karşınızdaki yaratıktan hit point çalıyorsunuz.(yaratığın 1/3’ü)Charm bu yeteneklerin ikincisi. Büyü olan charm ile aynı ama küçük yaratıklarda daha etkili. Bir yetenek daha levitate. Bu yetenek sanırım hırsız tipi karakterlerle oynamayı sevenleri epey mutlu edecek. Levitate sayesinde boğulmaktan, lav birinktilerinden ve tuzaklardan kurtulabilirsiniz. Evet bir vampirin gücünün son noktası ise mistform. Bu yetenek sayesinde her türlü fiziksel ataktan korunabilirsiniz. Madalyonun öteki yüzü; siz de kimseye vuramazsınız. Ama büyünüz var…

Necromancer: Necromancerlar Cleric sınıfının hemen hemen benzeri bir sınıf. Tek farkı necromancerların karanlık tarafı seçmiş olması ve Dark Magic’te son noktaya erişebilmeleri. Tam anlamıyla bir kara büyü ustası.

Dragon: Dragonlar yani ejderhalar Might And Magic oyununun en sevilen karakterleridir. Serinin 8. oyunu olma özelliğini taşıyan bu oyunda partinize uçabilen, alev topları atabilen bir Dragonu katabilmeniz ise oldukça muhtemel. Oyunda ilerledikçe partinize katılmak isteyen 2 Dragon çıkacak bu fırsatı kesinlikle kaçırmayın. Unutmayın Dragonlar asil yaratıklardır. Büyük boy Dragonların her zaman kullanılabilecek Dragon Breath özellikleri ve aynı Vampire veya Dark-Elf gibi kendine has yetenekleri var. Öncelikle fear kullanabiliyorlar. Bu sizden daha güçsüz yaratıklar için çok etkili (özellikle arkalarından breath kullanacaksanız). İkinci yetenek Flame Blast; breath atak aynı fireball gibi işlevi var. Üçüncüsü Flight; ne kadar faydalı olduğunu açıklamaya gerek duymuyorum. Sonuncu olarak da Wing Buffet; bu da etraftaki bütün düşmanları sizden uzak bir tarafa atmaya yaraıyor. Kalabalık ekiplerde çok işinize yarayacak.

Oynanış:

Oyunda Oynanış olarak birçok geliştirmeye gidilmiş. Örneğin; Büyük kaleleri koruyan birçok muhafız bulunmakta. Bu muhafızlar sizi ve sivil insanları korumaya programlanmış. Ayrıca size düşman olan 2 canavar ırkını da birbirine düşürebiliyorsunuz. Nagalar ve Ejdarhalar gibi. (Onlar didişirken siz de cesetleri toplayıp ganimetin keyfine varabilirsiniz :))) )

Oyunun Hikayesi

Day of the Destroyer, etkileyici bir demo ile başlıyor. Güçlü büyücü, tanrıların elçisi Destroyer (nam-ı diğer Escaton), Ravenshore kasabasına geliyor ve büyü yoluyla kasaba meydanında dev, kırmızı bir kristalin oluşmasına neden oluyor. Bu kristal, oyunun geçtiği Land of Jadame’in dört bir yanında felaketlerin başlamasına; su baskınlarına, volkan patlamalarına, depremlere ve fırtınalara neden oluyor. Jadame’in bilginleri, bu olayların -kıyamet alametleri- olduğunu söylüyorlar. Dev kristal, yakın zamanda daha büyük felaketlere yol açacak ve dünyanın yok olmasını sağlayacak.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu durumda bizim amacımız dünya’yı kurtarmak, yani Escaton’u bularak kristali ve -gerekirse- onu yok etmek (klasik bir felaket – dünya kurtarma senaryosu).

Sistem Gereksinimleri

Oyunun minimum sistem gereksinimleri şöyle:

İşletim Sistemi: Windows 98/ME/XP/VISTA
İşlemci: Pentium 200MHz
Ram: 64MB
Ekran Kartı: 8MB DirectX 7.0 compatible
Ses Kartı: DirectX 7.0 compatible
Boş Alan: 375MB
Drive: 4X CD-ROM

Oyunun Videosu

Might and Magic VIII – Day of the Destroyer Oyunun İntrosu Şöyle:

[vsw id=”ZspOEnoqtyg” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

Oyunun Tam Çözümü

Dagger Wound Island

Görev:Deliver Cure Disease Scrolls to the six huts on the outer Dagger Wound Islands. Return to Aislen on Dagger Wound Island.
Yapılacak: Aislen’den 3 tane scroll alacaksınız. Diğer üçünü de portal’la gidilen adanın ortasındaki sandıklarda bulabilirsiniz. Adanın güneyindeki ve portal’la gidilen adadaki toplam 6 eve vermelisiniz.

Görev: Find the Prophecies of the Snake for Priscella Tisk.

Yapılacak: Abondoned Temple’a (Dagger Wound Island) girin ve aşağı inin. Daha sonra üzerine geldiğinizde aşağı inen bloklarla karşılaşacaksınız. Orayı geçince sağda ve solda gizli bölümler var. oralardan birinde bulabilirsiniz.

Görev: Bring Hiss on the Dagger Wound Islands the Idol of the Snake from the Abandoned Temple.
Yapılacak: Abandoned Temple’da çıkmadan önceki tuzaklı odanın kuzeyinde duvara bitişik parıldayan bir bölge var. Onun altındaki parıldayan dikdörtgen bölgenin üzerine çıkınca odada bir sandık belirecek. O sandığın içinde heykel.

Görev: Find Isthric the Tongue, brother of Rohtnax. Return to Rohtnax in the village of Blood Drop on Dagger Wound Island.
Yapılacak: Isthrıc’in evi batı kısımda kalan adada. Onunla konuşun, daha sonar kendisi gidecektir zaten. Ödül için Rohtnax’a gitmeyi unutmayın.

Görev: Bring Thistle on the Dagger Wound Islands the basic ingredients for a potion of Pure Speed.
Yapılacak: 4 kırmızı, 1 sarı ve 2 mavi reagent’la birlikte Thistle’a gidin.

Görev: Find and return an Anointed Potion to Languid in the Dagger Wound Islands.
Yapılacak: Smuggler’s Cove’da (Ravenshore) bulunan bir sandıkta bu iksiri bulabilirsiniz.

Görev: Bring Brekish Onefang’s portal crystal to Fredrick Talimere.
Yapılacak: Yapmanız gereken tek şey kristali alıp Talimere’e götürmek. Daha sonra güneybatıdaki portal’ı kullanabileceksiniz.

Görev: Deliver Dadeross’ Letter to Elgar Fellmoon at the Merchant House in Ravenshore.
Yapılacak: Mektubu Ravenshore’daki Merchant House’a götürmeniz gerekiyor. Merchant House, limana en yakın olan bina.

Ravenshore

Görev:Deliver Fellmoon’s blackmail letter to Arion Hunter, leader of the wererat smugglers. Report back to Fellmoon.
Yapılacak: Fellmoon’un verdiği mektubu Smuggler Leader’a götürmeniz gerekiyor. Onu Ravenshore’un batısında deniz kıyısında bulunan Smuggler’s Cave’in içinde tünelin sonlarına doğru bulabilirsiniz.

Görev: Recover the shield, Eclipse, for Lathius in Ravenshore.
Yapılacak: Eclipse Necromencer’s Guild’deki odalarda bulunan sandıklardan birinde. Odalara girmek için aynı yerde tuksak olan Dyson’u grubunuza katmış olmalısınız.

Görev: Win a game of Arcomage in all eleven taverns, then return to Tonk Blueswan in Ravenshore.
Yapılacak: Yapmanız gereken 11 adet hana gidip her birinde Arcomage oyununu kazanmak. Bu hanlar: Dagger Wound Island, Ravenshore (2), Alvar (2), Shadowspire, Ironsand Desert, Murmurwoods, Ravage Roaming, Garrote Gorge. Ödülünüzü de evin yanındaki kasadan alabilirsiniz.

Görev: Kill all Dire Wolves in Ravenshore. Return to Maddigan in Ravenshore.
Yapılacak: Ravenshore’un kuzeybatı kısmında dışarıdaki kurtları ve yine kuzeybatıda dağın yamacında bulunan Dire Wolf Den’de bulunan kurtların tamamını öldürmelisiniz.

Görev: Deliver fake report to the Dread Pirate Stanley in the Pirate’s Rest Tavern on the Island of Regna.
Yapılacak: Stanley’i Regna’daki handa bulacaksınız. Yapmanız gereken tek şey onunla konuşmak.

Görev: Rescue Arion Hunter’s daughter from Ogre Fortress in Alvar.
Yapılacak: Alvar’ın batısındaki Ogre Fortress’de üst kattaki odada bulunan bir düğme sayesinde alttaki tüneller açılacak. Tünelin sonlarında bir kafeste kapalı olarak duruyor.

Görev: Report to Bastian Loudrin, the merchant guildmaster in Alvar.
Yapılacak: Alvar’da şehrin kuzeyine doğru büyük bir bina olarak Merchant House’ı görebilirsiniz. İçeri girin ve Laudrin’le konuşun.

Görev: Sink the Regnan Fleet. Return to the Ravenshore council chamber.
Yapılacak: Dagger Wound Island’ın güneyindeki Outpost’a girin ve Regna’ya geçin. Kuzey batıda duran filoyu batırmanız gerekiyor. Şehrin yukarısındaki Stronghold’da girin ve tüneller sayesinde Abandoned Pirate Keep’e geçin. Orada bir top mermisi bulacaksınız. Onu alın ve oradan dışarı çıkınca karşınıza çıkan topu kullanın ve manzarayı seyredin.

Görev: Bring the Heart of Earth from the Plane of Earth to Xanthor.
Yapılacak: Plane of Earth’e giriş Dagger Wound Island’da bulunan bir adada. Girdikten sonra kaleyi bulun ve içeri girin. Oradan kristali alın. Xanthor’a dördünü birden götürmelisiniz.

Görev: Bring the Heart of Fire from the Plane of Fire to Xanthor.
Yapılacak: Plane of Fire’ın girişi de Ironsand Desert’te ateş gölünün ortasında. Uçarak geçebileceğiniz gibi göl yakınlarındaki bir tünel sayesinde de geçebilirsiniz karşıya. Plane of Fire’da kaleyi bulun ve içeri girin. İlerlediğiniz de bir sütun göreceksiniz. Üzerine zıplayın ve girdiğiniz yere dönün. Oradaki büyük sütun aşağı inecektir. Üzerine çıkın ve tünelin geri kalan kısmına geçin.

Görev: Bring the Heart of Air from the Plane of Air to Xanthor.
Yapılacak: Plane of Air’in girişini de Murmurwoods’da bulacaksınız. Tıraşlanmış haldeki ağaçların ortasında. Burada da kaleye girip kristali bulmanız gerekiyor.

Görev: Bring the Heart of Water from the Plane of Water to Xanthor.
Yapılacak: Plane of Water’ın girişi Ravage Roaming’de batıda suyun ortasında. Kristal burada bir kalede değil açıkta duruyor. Kuzey batıda bir sürü yaratık tarafından korunuyor.

Görev: Find the cause of the cataclysm through the Crystal Gateway.
Yapılacak: Kristallerin dördünü de götürdükten sonra Xanthor size bir anahtar verecek. Bu anahtar sayesinde kristale gireceksiniz. Kristalin sonunda düğmeler göreceksiniz. Size verilen sırada aynen düğmelere basınca Portal açılacak ve böylece boyutlar arası boyuta geçebileceksiniz. Burada tam ortada olan Escaton’un sarayına girin ve en iç odada oturan Escaton’u bulun. Onunla konuştuktan sonra dünyayı kurtarmak için size bir şans verecek. Üç adet bilmece soracak ve bunları bildiğiniz de size anahtar verecek. Bana sorulan bilmecelerin cevapları şöyleydi:Prison – Inside – Egg. Cevapları Merchant House’da (Ravenshore) bulunan kitaplıktan bulacağınız bir kağıt parçasında (bulmaca kitabından bir sayfa) yazıyor. Anahtarı aldıktan sonra her biri haritanın birer köşesinde bulunan hapislerden boyutların efendilerini kurtarmanız gerekiyor. Dördünü de kurtardıktan sonra Ravenshore’a dönün ve oyunun sonunu seyredin…

Alvar

Görev: Find a witness to the lake of fire’s formation. Bring him back to the merchant guild in Alvar.
Yapılacak: Ironsand Desert’ta yıkık haldeki duvarların içinde bulunan bir evde bulacağınız Overdune’u Laudrin’e götürmeniz gerekiyor. Ama önce onun için bir görevi yerine getirmelisiniz. Görev: Find a wheel of Frelandeau Cheese. Bring it to Asael Fromago in Alvar.
Yapılacak: Bu peyniri Garrote Gorge’un kuzeydoğusunda bulunan Grand Temple of Eep’de, sunağın arkasındaki gizli tünellerde bulacaksınız. Bu tünelleri açmak için en doğuda bulunan odadaki masanın yanında olan düğmeye basmalısınız.

Görev: Find a log of Eldenbrie Cheese. Bring it to Asael Fromago in Alvar.
Yapılacak: Bunu da Ravenshore’daki Chapel of Eep’de bulunan bir gizli odada bulacaksınız. Gizli oda sağ yoldan giderken kapıyı geçtikten biraz sonra solda.

Görev: Find a ball of Dunduck Cheese. Bring it to Asael Fromago in Alvar.
Yapılacak: Son peynir de Ravage Roaming’in ortasında bulunan Church of Eep’de. Bol tuzaklı bir yer. Perception skill’i iyi olan bir adam yanınıza almanızda fayda var.

Görev: Bring Rihansi in Alvar the basic ingredients for a potion of Pure Luck.
Yapılacak: 2 mavi, 2 kırmızı 3 sarı reagent’la birlikte Rihansi’ye gidin.

Görev: Kill all Ogres in the Alvar canyon area and in Ogre Fortress and return to Keldon in Alvar.
Yapılacak: Alvar’daki bütün Orge’ları öldürmelisiniz. Dışarıda dolaşanlarla birlikte Ogre Fortress’dekileri de temizledikten sonra ödül için geri dönün. Ogre Fortress’in arkasında kalan tepede de birkaç Ogre var. Onları da öldürmeyi unutmayın.

Görev: Find Cauri Blackthorne then return to Dantillion in Murmurwoods with information of her location.
Yapılacak: Murmurwoods’da Dantillion’u bulun ve onunla konuşun. O size 5 adet Stone to Flesh Scroll’u verecektir. Onları evin kuzeyinde kalan Druid Circle of Stone’un çevresindeki heykellerde kullanın. Onlardan bir tanesi Cauri.

Görev: Form an alliance among the major factions of Jadame.
Yapılacak:Dragon, Dragon Hunter, Minataur, Necromancer, Clerics of Sun gruplarından en az içini bir ittifakla bir araya getirmelisiniz. Liderleriyle konuşunca size her biri size birer görev verecektir. Onları yerine getirince ittifak kurmayı kabul ediyorlar. (Allience görevleri)Garrote Gorge
Görev: Kill all the Dragon Hunter’s in the Garrote Gorge wilderness area. Return to Jerin Flame-eye in the Garrote Gorge Dragon Caves.
Yapılacak: İçerdeki ve dışarıdaki tüm Dragon Hunter’ları öldürmelisiniz.

Görev: Find a Dragonebane Flower for the Balion Tearwing in the Garrote Gorge Dragon Caves.
Yapılacak: Şehrin kuzeyine düşen nehrin kıyısında bol miktarda bulabilirsiniz bu çiçeklerden.

Görev: Kill all Dragon Slayers and return the Sword of Whistlebone the Slayer to Deftclaw Redreaver in Garrote Gorge.
Yapılacak: Şehrin batısına düşen kısımda bulunan kamp yerindekileri öldürün ve Whistlebonr’un klıcını Deftclaw!a götürün.

Görev: Find the Dragon Egg and return it to the dragon leader, Deftclaw Redreaver. (Allience Quest)
Yapılacak: Ravage Roaming’de bulunan Barbarian Fortress’de güneydeki odalarda bulunan gizli bir kapının ardındaki sandıkta. Sadece iki taraftan birinin görevini tamamlayabilirsiniz.

Görev: Find Blazen Stormlance and recover the spear Ebonest. Return to Leane Stormlance in Garrote Gorge and deliver Ebonest to Charles (Knight için rütbe görevi)
Yapılacak: Blazen Stormlance, Shadowspire’ın kuzeyinde bulunan Mad Necromancer’s Lab’ın üst katındaki odada. Ebonest ise aynı yerin altında bulunan yeşil labirentin içindeki bir sandıkta

Görev: Find the Legendary Drum of Victory. Return it to Zelim in Garrote Gorge.
Yapılacak: Drum of Victory’i bulmak için Naga Hide’a girmelisiniz. Soldan ikinci kapıyı açtıktan sonra yukarıda tuzaklı bir düğme var. Ona bastıktan sonra geri dönerken yolda bir sandıklar karşılaşacaksınız. Aradığınız sandığın içinde.

Görev: Kill all the Dragons in the Garrote Gorge wilderness area. Return to Avalon in Garrote Gorge.
Yapılacak: İçerdeki ve dışarıdaki bütün Dragon’ları öldürün.

Görev: Find a Dragonbane Flower for Calindril in Garrote Gorge.
Yapılacak: Şehrin kuzeyine düşen nehrin kıyısında bol miktarda bulabilirsiniz bu çiçeklerden.

Görev: Recover the Dragon Egg from Zog’s fortress in Ravage Roaming and return it to Charles Quixote in Garrote Gorge. (Allience Quest)
Yapılacak: Ravage Roaming’de bulunan Barbarian Fortress’de güneydeki odalarda bulunan gizli bir kapının ardındaki sandıkta. Sadece iki taraftan birinin görevini tamamlayabilirsiniz.

Shadowspire


Görev:
Bring Kelvin in Shadowspire the basic ingredients for a potion of Pure Intellect.
Yapılacak: 4 sarı, 2 mavi, 1 kırmızı reagent’a ihtiyacınız olacak.

Görev: Find the Lost Book of Khel and return it to Vertrinus in Shadowspire. (Necromancer için rütbe görevi.)
Yapılacak: Dagger Wound Island’da güneybatıda kalan adada bulunan Uplifted Library’e girip en üstteki sandığı açınca karşınıza çıkacaktır. Lich olmak için her Necromancer için bir Lich Jar’a ihtiyacınız olacak. Lich Jar’ları da Shadowspire’ın kuzeyindeki Mad Necromancer’s Lab’da altta bulunan labirentteki sandıklardan alabilirsiniz.

Görev: Find the Sarcophagus of Korbu and Korbu’s Remains and return them to Lathean in Shadowspire. (Vampire içim rütbe görevi.)
Yapılacak: Ravage Roaming’in kuzeyindeki Crypt of Kombu’ya girin ve ilerleyin. Yuvarlak bir odayla karşılaşacaksınız. Doğudaki taşa basarsanız gizli bir bölüm açılacak. Oradaki mezarı alın. Aynı zamanda Ironsand Desert’te bulunan Cyclops Larder’dan Remains of Khobu’yu da almalısınız.

Görev: Find the Bone of Doom for Tantilion of Shadowspire.
Yapılacak: Kuzeybatı Ravenshore’daki Dire Wolf Den’e girin ve ilerleyin. Yol ikiye ayrıldığında sola girip en sondaki sandığı açınca Bone of Doom’u göreceksiniz.

Görev: Find Iseldir’s Puzzle Box for Benefice of Shadowspire.
Yapılacak: Mad Necromancer’s Lab’da (Shadowspire) altta bulunan labirentlerdeki bir sandıkta.

Görev: Find a Vial of Grave Dirt. Return it to Halien in Shadowspire.
Yapılacak: Vampire Crypt’e (doğu Shadowspire) girdiğinizde sol odadaki masayı itince açılan geçitten geçin ve geçidin en sonuna gidin orada Vial of Grave Dirt’i bulacaksınız.

Görev: Inquire about a cure for Blazen Stormlance from Dervish Chevron in Ravenshore.
Yapılacak: Dervish Chevron, Ravenshore’da şehir dışında bulunan ikinci hanın solundaki evde kalıyor. Onunla konuşun ve verdiği kristali Blazen Stormlance’e götürün.

Görev: Bring the Nightshade Brazier to the Necromancers’ Guild leader, Sandro. The Brazier is in the Temple of the Sun. (Allience Quest)
Yapılacak: Temple of Sun’a (Murmurwoods) girdiğinizde üst katta sağdan giderseniz liderin kapısını göreceksiniz. Orayı geçince duvardaki ilk meşalenin altında gizli bir düğme var. Oraya basın ve alttaki sunağın altına geçin. İlerleyin ve Brazier’i alın. Yalnız Blazier’i alır almaz rahipler size düşman olacaklardır.

Ironsand Desert

Görev: Deliver Fire Resistance Potions to the six southernmost houses of Rust. Return to Hobert in Rust.
Yapılacak: Üç iksiri size Hobert verecek. Diğer üçünü sizin halletmeniz lazım. Kendiniz yapabilirsiniz veya satın alabilirsiniz. Hepsini şehrin güneyindeki altı eve dağıtın ve ödülünüzü alın.

Görev: Bring Talion in the Ironsand Desert the basic ingredients for a potion of Pure Endurance.
Yapılacak: 5 mavi ve 4 kırmızı reagent gerekiyor.

Görev: Find the Ancient Troll Homeland and return to Volog Sandwind in the Ironsand Desert. (Troll için rütbe görevi)
Yapılacak: Ancient Troll Land’i Murmurwoods’un batısında bulacaksınız. İçeri girin ve temizledikten sonra geri dönün.

Görev: Put Vilebite’s ashes in the Dust village tomb then return to Overdune.
Yapılacak: Şehrin biraz ilerisinde mezarlığı göreceksiniz. İçerisi tam bir labirent. Sağ elinizi duvardan hiç ayırmamış gibi ilerlerseniz mezarların olduğu odayı bulacaksınız. Külleri tam ortadaki mezara yerleştirmelisiniz.

Ravage Roaming

Görev: Bring Galvinus in Ravage Roaming the basic ingredients for a potion of Pure Accuracy.
Yapılacak: ?

Görev: Find the Axe of Bathazar in the Dark Dwarf Mines. Have the Axe authenticated by Dadeross. Return the Axe to Tessalar, heir to the leadership or the Minotaur herd.
Yapılacak: Alvar’ın biraz ilerisinde dağın kıyısında Dark Dwarf Compound’u görebilirsiniz. İçerideki bir sandıkta baltayı bulabilirsiniz. Baltayı aldıktan sonra Dagger Wound Island’a gidip Clan Leader’s Hall’daki Dadeross’dan onay almanız gerekiyor. Daha sonra Balthazar’s Lair’e geri dönüp görevi tamamlayın.

Görev: Rescue the Minotaurs trapped in their lair in Ravage Roaming.
Yapılacak: Kolları belli bir sırayla indirmeniz gerekiyor. Sıralama şöyle: A, B, C, E, G, D, J, C, E, F, D, I, C ve el alttaki kol. Bu sıralamayı biraz inince bulacağınız bir scroll’da da görebilirsiniz. Bu görevi tamamladıktan sonra liderle konuşun ve ittifak kurulmuş olacaktır.

Murmurwoods

Görev: Find the Prophesies of the Sun in the Abandoned Temple and take them to Stephen.(Cleric için rütbe görevi.)
Yapılacak: Abondoned Temple’da (Dagger Wound Island) sonlara doğru iç içe odalardan oluşan bölümde batıdaki odadan ilerlediğinizde yuvarlak bir odaya çıkacaksınız. Odanın kuzeyindeki duvarda bulunan gizli bir bölmede duran sandığın içinde.

Görev: Bring Castigeir in Murmurwoods the basic ingredients for a potion of Pure Personality.
Yapılacak: 4 mavi, 2 sarı ve 1 kırmızı reagent gerekiyor.

Görev: Find the skeleton transformer in the Shadowspire Necromancers’ Guild. Destroy it and return to Oskar Tyre.
Yapılacak:Necromencer’s Guild’de kuzeybatıdaki asansöre binince Dyson’u göreceksiniz. Onu grubunuza katın ve Necromencer’s Guild’deki odaları gezin oralarda bulacaksınız. Dyson’ı almazsanız odalara giremezsiniz.

Regna

Görev: Find the treasure of the Dread Pirate Stanley.
Yapılacak: Haritanın güneydoğusuna düşen bölümünde 6 adet sandık bulacaksınız. Hazine bu. Ödülünüz de içinde ne varsa.

Paylaş
                                                                               

Yorum

Yazan : Oyun İnceleme,Oyun Çözümleri,Oyun Hileleri,Oyun İçi » Might and Magic VIII Cauri,Flamdring,Ithilgore | Tarih : 9 Temmuz 2012, Pazartesi, 12:28:24

[…] | Yorum Yok | 1 defa okundu VN:F [1.9.17_1161]Lütfen Bekleyin…Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Might and Magic VIII oyununda bulunan karakter alma ve değiştirebilme özelliği oyunda geniş bir yer tutuyor.Oyunda […]


Yazan : Oyun İnceleme,Oyun Çözümleri,Oyun Hileleri,Oyun İçi » Might and Magic Tarihçesi ve RPG Oyunları | Tarih : 31 Temmuz 2012, Salı, 20:25:15

[…] Might and Magic VIII: Day of the Destroyer […]


Yazan : Oyun İnceleme,Oyun Çözümleri,Oyun Hileleri,Oyun İçi » Might And Magic VI Mandate Of Heaven Oyunu | Tarih : 5 Ağustos 2012, Pazar, 4:49:31

[…] çıkarılmaya başlayan oyun serisini sırasıyla Might And Magic For Blood And Honor,Might And Magic Day Of The Destroyer ve 3DO şirketinin batmasıyla çıkan son Might And Magic oyunu olan Might And Magic Writ Of Fate […]


Yorum

*
*
Yorumunuz: *