Might And Magic VI Mandate Of Heaven

20 Mayıs 2012, Pazar, 22:31:33

Might And Magic VI Mandate Of Heaven oyunu Mükemmel kurgusuyla efsanevi oyunlar arasındaki yerini almış mitolojik olaylar, efsanevi yaratıklar ve kahramanlardan bolca beslenmiş mükemmel bir savaş, akıl ve beceri oyunudur.

3DO firmasının liderliğinde çıkarılmaya başlayan oyun serisini sırasıyla Might And Magic For Blood And HonorMight And Magic Day Of The Destroyer ve 3DO şirketinin batmasıyla çıkan son Might And Magic oyunu olan Might And Magic Writ Of Fate izlemektedir.

Might And Magic VI‘yı diğer oyunlardan farklı kılan en önemli özelliklerden birisi ise döneminde çıkmış en başarılı kurguya sahip olmasıdır. Öyle ki Might And Magic 6 oyununun konusu Dünyayı istila eden uzaylılar ve onların yönettikleri mitolojik canavarları yok ederek Dünyayı bu istiladan kurtarmaktır.

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Oyuna başlamadan önce 4 kişilik bir grup(parti) oluşturuyorsunuz. Partinizi ne kadar dengeli kurarsanız Oyunda da bir o kadar hızlı ilerlemiş olursunuz. Oyun temel olarak birçok Ülkeden, Haritadan, Görevden ve Kalelerden oluşuyor. Her Kale ve ya zindanın kendine ait sırları bulunuyor ve bu sırları çözerek ve görevleri bitirerek oyunda ilerlemeye çalışıyorsunuz.

Oyundaki temel görevlerin amacı Council(Konsey)‘deki üyeleri ikna ederek Dünyayı kurtaran kişi olmaya çalışmak. Bitirdiğiniz her görev ve çözdüğünüz her sorun ile Konseydeki her parmağı aşağıdan yukarıya kaldırabildiğiniz anda Dünyayı Uzaylılardan kurtarmak için gereken son uzaylı görevlerini alabiliyorsunuz.

Oyunda daha rahat ilerlemek için kendinizden daha güçlü kalelere girmeli daha güçlü yaratıklar öldürmeli ve daha hızlı experience(tecrübe) puanı kazanmalısınız. Eğer yaratıkları öldürmeye gücünüz yetmiyorsa emin olun onları alt etmenin bir yolunu bu oyunda bulacaksınız. Kendinizden kat ve kat güçlü canavarları yeri gelcek masalara, kapılara sıkıştırıp keseceksiniz. Yani bu oyunun en büyük artısı aklınızı daha iyi kullanmanızı sağlaması.

Bazı Buglar ve Hileler

Oyunun en büyük açıklarından birisi Örneğin; Bir Ejderha öldürdünüz ve ondan birşeyler çıkarabilmeye çalışıyorsunuz. Bunu rahatlıkla Save-Load taktiği ile yani ejderhanın leşini almadan önce save(kayıt) edip, onu toplayıp eğer iyi birşey çıkmazsa yüklediğiniz save dosyasını geri(load) yükleyebiliyorsunuz. Bu yolla birçok değerli eşya Artifact ve Relic gibi epic eşyalar elde edebilirsiniz.

Bulmacalar

Might And Magic oyunlarının en büyük artısından biriside sadece ot gibi canavar öldürmekle bir yere gelememeniz. Oyunda yeri geliyor çözülemeyen bir bulmaca oyunu kitliyor. Bunun için aşırı takıldığınız yerlerde Might And Magic Walktroughlarına bakmanızı öneririm.

Kısacası Might And Magic Mandate Of  Heaven oyunu bilgisayar oyunları tarihinde kendisine büyük bir yer edinmiş efsanevi bir oyundur. Oynamak isteyenler bu yıllarda bile bu oyunu oynayabilirlerOyunun senaryosu şimdi ki oyunların birçoğundan kat ve kat iyi olduğu gibi grafik açıdan sorun olmaz ise hala oynanabilir kaliteli bir oyundur ve emsallerine örnek teşkil etmiştir .Oyunu internetten rahatlıkla edinebilirsiniz.

Oyunun Videosu

[vsw id=”yxCoE5rULNg” source=”youtube” width=”630″ height=”394″ autoplay=”no”]

Sistem Gereksinimleri

16 MB RAM, 4X CD-ROM drive, DirectX 5.0, Windows 95


Paylaş
                                                                               

Yorum

Yazan : Oyun İnceleme,Oyun Çözümleri,Oyun Hileleri,Oyun İçi » Might and Magic Tarihçesi ve RPG Oyunları | Tarih : 31 Temmuz 2012, Salı, 20:29:06

[…] Might and Magic VI: The Mandate of Heaven […]


Yorum

*
*
Yorumunuz: *