1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Henüz Puan Verilmemiş)
Loading...

Lord of the Rings The Return of the King Oyunu İnceleme

10 Temmuz 2012, Salı, 12:27:19

Lord of the Rings The Return of the King Oyunu Lord Of The Rings üçlemesinin son bölümü olan Return Of The King yani Kralın dönüşünü konu alan Tps aksiyon türünde hazırlanmış bir oyundur. Oyun filmden aldığı kesitler ile oyunu birleştirerek güzel bir atmosfer yakalamış. Hatta oyuna ilk başladığınızda introyu giriyor ardından Gandalf ile direk savaşa dahil oluyorsunuz. Oyun Miğfer dibi savaşının sonuna doğru başlıyor. Sırasıyla serinin 3. filminde yaşanan tüm olayları konu alıyor.  Isengard’ın çöküşü, hayalet savaşcıların bulunması ve Gondor kuşatmasına kadar…

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Öncelikle Lord of the Rings The Return of the King Oyunu şüphesiz bizleri Orta Dünyanın o kaotik ve fantastik Dünyasına götürüyor. Oyun 3 ana koldan ilerliyor; Gandalf, Legolas-Gimli-Aragorn üçlüsü ve Frodo Sam ile. Oyun 3. açıdan bakış açısıyla yapılmış bir oyun. Karakterinizi dışarıdan görüyorsunuz ve yönlendiriyorsunuz. Her bölümün kamera açıları birbirinden farklı yapımcı şirket Orta Dünyayı en güzel şekilde oyunculara göstermeye ve hissettirmeye  çalışmış. Ama oyundaki kameranın otomatik olması ve her bölümde hemen hemen farklı kamera açısının kullanılması bazı oyuncuları sinirlendirecek gibi.

Oyunda ana bölümler olduğu gibi ana bölümlerde içlerinde ufak bölümlere ayrılmış. Eğer karakterinizin can puanı sıfırlanır yani ölürseniz bütün bölümü baştan oynamanıza gerek yok. Yeniden denediğiniz takdirde ufak bölümün başından başlayacaksınız. Ayrıca öldürdüğünüz her Ork, troll ve Uruk haiden experience pointler(Tecrübe puanları) kazanabilirsiniz. Tecrübe puanları birikerek oynadığınız karakterinizin level atlamasını sağlıyor.

Oyunda Grafikler ve animasyonlar oldukça başarılı olmuş. 2004 yılında çıkan bir oyun için ortalamanın üstünde bir oyun olmuş diyebiliriz. Ses efektleri ve müzikler ise oyunun en iyi olan yönü diyebiliriz. Lord Of The Ringsin hemen hemen tüm şarkıları bölümlerde ve menülerde oldukça iyi kullanılmış. Savaş esnasında kendini gösteren ses efektleri ise oyuna ayrı bir hava katmış.

Hikayeyle paralel giden oyun senaryosu, grafikler, karakter tasarımı ve sesler oyunun en büyük artıları. Ayrıca sizi Orta Dünyanın kaotik ve fantastik ortamına adapte edebilecek bir yapıya sahip.

Oyunun tek eksiği belkide oyunun içinde daha özgür olabilmek. Oyunda sürekli görev yapıyorsunuz ve alanlar çok kısıtlı. Bazı oyuncular kısıtlı alanlardan gerçekten hoşlanmazlar. Ayrıca değişmeyen ve her yerde farklı olan kamera açısı da eksi bir etken.

Kısacası oyun çok iyi olmasa da Lotr hayranları için gerçekten oynanabilir ve zaman geçirilebilir bir oyun. Orta Dünyada Ork, Troll öldürerek İnsanlığı kurtarmak istiyorsanız ve hırs atmak istiyorsanız bu oyun tam da size göre…

Oyunun Videosu

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem gereksinimleri;
-Sistem: Intel Pentium III @ 700 MHz veya daha hızlı veya Eşdeğer AMD Athlon işlemci
-Bellek: 128 MB RAM
-Video Belleği: 32 MB VRAM
-Sabit Disk Alanı: 2000 MB
-Fare: Evet
-Ses Kartı: Evet
-DirectX: DirectX v8.1

Aşağıdaki kodları aktif hale getirmek için oyun sırasında ESC tuşu ile oyunu durdurup Sol Ctrl, Sol Shift ve Sol Alt tuşuna basın ve ardından aşağıdaki sayıları numerik klavyeden girin.

7 7 5 5 – Sağlığınızı doldurur
5 9 6 4 – “Perfect” modu
6 8 6 9 – yıkım modu
8 9 6 7 – Tüm upgradeler
7 7 9 5 – Sonsuz ok
7 5 7 8 – ölümsüzlük
9 5 8 7 – Hedeflerinizi gösterir
8 7 6 9 – Aragorn için “Four-Hit Combo”

 

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *