LEGO: The Hobbit İnceleme

24 Haziran 2014, Salı, 12:33:05

legohobbit1

Lego oyunu hayranları için bir kez daha sahneye çıkıyor. Birçok farklı filmin lego türünde oyununu yapan firma için sıra The Hobbit filminde. The Hobbit filmini lego olarak görmek hayranlar için hem sevindirici hem de üzücü bir durum oldu. Çünkü her ne kadar filmi sevip oynamak isteseler de film tam tamamlanmadığı için oyun için çok erken olduğunu düşünmelerine sebep oldu. Böyle düşünmekte haklı olduklarını söyleyebilirim. Çünkü firma aceleci davranarak oyunu çıkardı fakat hikâyenin devamı için bir dlc paketi çıkarmak zorunda kalacak. Bu da oyuncular için daha fazla masraf demek oluyor. Her şeyi bırakıp oyuna gelecek olursak lego oyunlarını kimimiz zevkli ve kimimizde sıkıcı bulmuşuzdur. Bir şeyleri yıkıp onlardan başka bir şey oluşturmak bazen sinirlerimizi yerinden zıplatabiliyor.

legohobbit

LEGO: The Hobbit oyununda konu filmin konusuyla aynı ilerliyor. Tabi filmi oyun olarak oynadığınız zaman kaçırdığınız detayları yakalama fırsatınız oluyor. Lego oyunlarını ve orta çağ oyunlarını sevenler için kesinlikle arşive konulacak bir oyun olmuş. Oyun zengin görsel ve içeriği ile gerçekten göz dolduruyor. Oyunda çok fazla içerik olduğundan oyunda uzun süre kalmanızı sağlıyor. The Hobbit oyununda sadece ana görevler bulunmuyor ana görevler kadar yan görevlerinin de fazla olması oyunun bağlayıcı özellikleri arasında sayabiliriz. Oyunda filmdeki grubun tamamını yönetmemiz çok hoş bir özellik olmuş. Bütün hikâye boyunca bizleri bekleyen bulmacalar oyunun belki de en iyi özelliklerinden birisi. Oyun güzel mi diye sorarsanız buna cevabım evet olur ama maalesef sadece lego severlere hitap ediyor. Firmanın yeni oyuncu kazanmak için daha fazla yenilik ve farklılık yapması gerekiyor.

LEGOHobbit3

The Hobbit oyununda cücelerimizin farklı özellikleri mevcut kimisi en büyük kayaları parçalarken kimisi de elindeki kancayla her yere ulaşabiliyor. Oyunda gerekli olan anahtar ve köprü gibi yerleri yapmak için bol bol ortalığı parçalamanız gerekecek. Oyundaki bazı engelleri tombul cücemiz Bombur’un göbeğiyle aşacağız. Bunu yapmamız için Bombur’u sürekli beslemeniz gerekecek böyle farklı karakterlerle böyle bir eğlenceye katılmak sizin için gerçekten zevkli ve farklı bir deneyim olacaktır. LEGO: The Hobbit oyunu ne kadar farklı ve güzel gibi görünse de önceki lego oyunlarından pek bir farkının olmaması gerçekten oyun için büyük bir eksi olmuş. Aynı yemeği sadece yer değiştirerek ısıtıp ısıtıp sürekli yemekten başka bir tat vermeyen lego oyunları maalesef sadece para için oyun çıkartıp özünde çok fazla yenilik yapmayarak oyuncuları üzüyor. Lego oyunları her ne kadar zevkli ve farklı oyun olsalar da lego oyununu sevmeyenler için çekici bir özelliği bulunmuyor. The Hobbit oyununda sesler filmin aynısı olması oyunu güzel kılsa da standart lego oyunlarından bir fark yaratamamış oyun hakkında genel görüşüm maalesef ortalama bir oyun olduğudur.

[vsw id=”e71EpfhKRvg” source=”youtube” width=”630″ height=”404″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *