Legend Online

5 Ekim 2012, Cuma, 16:50:23

Öngörülere göre Online oyunlar önümüzdeki yüzyılın en popüler akvititeleri olacak. 2000 yılından bu yana  İnternet’in ciddi manada geliştiği ve kullanım alanı bulduğu Dünyamız Oyun sektöründe birçok aşama kaydetti. İlk olarak Online oynanımı bulunmayan oyunlar ile başlayan serüven teknoloji ve internetin gelişmesi ile birlikte Online Oynanabilirliği olan oyunlara kaydı. Facebook‘un ortaya çıkması ve milyonlarca insanın aynı ağa bağlı olması da Online Oyunların birçoğunun Facebook’ta var olmasını sağladı. Bu oyunlardan biri de Legend Online.

Legend Online Facebook üzerinden oynama imkanı bulunan Web ve Flash Tabanlı oldukça Kaliteli bir oyun. Fantastik bir temaya sahip olan oyun büyük ve güçlü bir karışım olmuş. RPG ve Stratejiyi bir arada buluşturan oyun hem RPG hem de Strateji severleri kucaklayan bir yapım. Ayrıca belirtmekte fayda var oyun tamamen Türkçe.

Oyuna ilk başladığınızda bir karakter oluşturma menüsü karşınıza çıkıyor. 3 Ana karakter türü var. Bunlar Büyücü, Savaşcı ve Okçu. Bu 3 karakter sınıfının da kendilerine ait skill ve gelişimleri bulunuyor. Karakter seçimi oldukça önemli. Bunun en büyük sebebi Savaş sahasındaki en önemli silahlarınızdan birinin Kahramanınız olması. Bunun için Kahramanınızı sürekli güçlendirmeye çalışmalısınız.

Kahramanınız rakipleri yok ettikçe ve görevleri yerine getirdikçe Level(seviye) atlıyor. Her atlanılan seviye ile daha güçlü bir hal alan kahramanınız daha etkili skill’lere de sahip oluyor. Haritada bulduğunuz ve ele geçirdiğiniz eşyaları da Kahramana taktığınızda daha da güçleniyorsunuz.

Oyunda kahraman sisteminin yanı sıra bir kaleye ve orduya sahip olabiliyorsunuz. Ordunuz maksimum 2 üniteden oluşuyor. Bu 2 üniteyi seçmek sizin elinizde. Seçilen bu üniteler savaş arenasında size yardımcı oluyor ve kahramanınızla birlikte düşmanı bozguna uğratmada önemli bir paya sahip. Bunun için kahramanınızı güçlendirmenin yanı sıra ordunuza da gereken özeni göstermelisiniz.

Oyundaki kale sistemi ise oldukça gelişmiş. Kalelerde birçok yapılabilir alan bulunuyor. Bu alanların gelişimi oldukça önem teşkil ediyor. Askeri üniteleri kalenizden temin edebiliyorsunuz.

Uzun lafın kısası RPG ve Strateji türünde Türkçe bir Online Oyun arayanlar için Legend Online güzel bir tercih. Anlatmadan çok oynayarak tecrübe edilmesini düşündüğümüzden oyunun adresini sizlerle paylaşıyoruz;

http://www.facebook.com/LegendOnlineCommunity

Paylaş
                                                                               
13.931 defa okundu.

Yorum

Yazan : samet inan | Tarih : 2 Aralık 2012, Pazar, 7:31:00

çok güzel olmuş tebrik ederim.iyi şanslar


Yazan : yasin kılıç | Tarih : 10 Ocak 2013, Perşembe, 7:34:01

level atlamam lazım 🙂


Yorum

*
*
Yorumunuz: *