League of Legends World Of Warcraft’ı Tahtından Etti!

12 Ekim 2012, Cuma, 11:15:07

Son zamanların en popüler Online oyunu olarak gösterilen League of Legends en çok oynanan Online Oyun oldu.Dünya çapında dev futbol karşılaşmaları gibi maçları bile bulunan oyun vermiş olduğu büyük ödüller ile büyük bir oyuncu kitlesininde ilgisini çekti.Blizzard’ın World Of Warcraft isimli neredeyse 10 senedir en çok oynanan Online oyun olma özelliğini elinde bulunduran efsanevi yapımını geride bırakan League Of Legends oyun otoritelerindende tam not aldı.

Yayınlanan bilgilere göre şimdiye kadar League of Legends’e 70 milyon kişi kayıt yaptırmış. Bunların aylık olarak aktif bir şekilde oynayan kişi sayısı 32 milyon, günlük oyuncu sayısı ise 12 milyon olarak gösteriliyor. League of Legends’in aylık istatistiği World of Warcraft’tan fazla olarak göze çarparken, Xbox Live’a hemen hemen yaklaştığı da görülüyor.

Oyunun bu denli popüler olmasının sebebi ise çok basit.Oyun mükemmel bir PvP atmosferine sahip.Oyuncular kısa yoldan birbirleri ile mücadele edebiliyor.Bunun yanı sıra seslendirmeden içeriğe kadar herşeyin O ülkenin diline çevrilmesi de oyuna büyük bir katkı sağlıyor.Son olarak oyunun Türkçeye çevrilmesi Türk oyunseverlerin büyük beğenisi ile karşılandı.


Paylaş
                                                                               
1.703 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *