League of Legends Online

26 Eylül 2012, Çarşamba, 20:09:42

League of Legends online oyunu Tüm Dünya genelinde Milyonlarca oyuncuya ulaşabilmeyi başaran nadir oyunlardan birisi. Riot Games tarafından geliştirilen oyun kısa sürede Türkiye‘de en çok oynanan Online oyunlardan biri oldu. League of Legends’in Türkiye’de bu denli sevilmesi sonucu seslerinden menülerine kadar oyunun herşeyi Türkçeleştirildi.

Free2Play(Bedava) tarzdaki bu oyun War Craft 3 ile ortaya çıkan Defense of the Ancients” (DotA)’ nın oynanımını örnek almış. Bilindiği üzere DotA oyunu da oldukça popüler bir oyun.. Aslında League of Legends’te biraz sinsilik ederek bu oyunu taklit etmiş. Ama şunu kesinlikle söylememiz gerek bu oyun belki de aslından daha kaliteli bir taklit. :). Nasıl bir Torchlight oyunu Diabloyu örnek alıyorsa ve o yolda devam ediyorsa bu oyunda DotA’yı örnek almış ve üstüne koyarak devam etmiş.

Oyunun genel olarak oynanışına bakacak olursak PvP ağırlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda sürekli geliştirmeye çalıştığınız karakter ile düşman oyuncuların karakterlerine meydan okuyorsunuz.

Oyunun Genel mantığı ise şu şekilde işliyor;

League of Legends Online’da 100′den Fazla Özgün Şampiyon bulunmakta. Bu 100’den fazla Şampiyondan birini seçerek ister 5′e 5 ister 3′e 3 takımlar halinde eğlenceli savaşlar yapabiliyorsunuz. Amaç düşmanı saf dışı bırakarak bölgesini ele geçirmek ve ana binasını yerle bir etmek. Her kazanılan oyun oyuncuya deneyim puanı kazandırıyor ve bu deneyim puanları sayesinde karakterlerinizi geliştirebiliyorsunuz.

Oyunda 3 temel sınıf var ve bunlar; AP (Ability Power – Büyücü), DPS (Damage Per Second – Savaşçı), Tank (Defans) sınıfları.Ama siz 3 temel sınıf olduğuna aldanmayın. League of Legends Online karakter yapılandırmanın en geniş yelpazede yapıldığı birkaç online oyundan biri.

League of Legends’da, Valoran’ın Adalet Meydanları’nda temsilci olarak seçeceğiniz bir Şampiyonu çağırıp yönetme kudredine sahip, yetenekli bir büyücü olan Sihirdar rolünü üstleniyorsunuz. Bir Sihirdar olarak, karakterinizi oyun tarzına uygun şekilde yapılandırabileceğiniz pek çok özelleştirme seçeneğine erişebilirsiniz.

Grafikler Warcraft serisini andırıyor. Çizgifilmvari çizimlerin yanı sıra renkli atmosfer oyuna keyif katıyor. Görüntü Efektleri ise oldukça doyurucu ve heyecan verici. Müzikler ortalamanın üstünde. Seslendirmeler ise Türkçe olmasının yanısıra etkileyici ve çoğu ünlü yabancı film dublajlarından tanıdığımız uzman kişiler tarafından yapılmış.

Uzun lafın kısası Online oyun piyasasının bir çöplüğe dönüştüğü şu günlerde League of Legends oynanması gereken birkaç Online oyundan biri. Özellikle yüksek dozda PvP arayanlar için…

[vsw id=”O6JufYE7ZtI” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
3.635 defa okundu. Etiketler: , ,

Yorum

*
*
Yorumunuz: *