Korsan Temalı Online Oyunlar

8 Eylül 2012, Cumartesi, 9:39:03

Son günlerin en popüler oyun türlerinden birisi de korsan temalı online oyunlar. Bu oyunlarda kendi geminiz ve tayfanız ile uçsuz bucaksız denizlere hakim olmaya çalışıyorsunuz. Bunun yanı sıra arkadaşlarınız ile yapmış olduğunuz toplu deniz savaşları ile de oldukça eğlenceli saatler geçirebiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere indirme gerektirmeyen ve aktif olarak oynanabilen popüler korsan temalı oyunları paylaşacağız. Paylaşacağımız bu 3 oyununda en büyük ortak yönü bolca aksiyon ve macera içermesi.

 

 

 

 

SeaFight

Seafight Alman menşeli BigPoint oyun şirketi tarafından online oyun piyasasına sürülen bir korsan oyunu. Oyun 2007 yılından bu yana oldukça gelişti ve gelişmeye de devam ediyor. Son olarak 2012 yılında yapmış olduğu çeşitli geliştirmeler ile adını duyuran bu oyun türünün ilk temsilcisi ve en köklüsü. Kısacası Seafight Korsan türü bir oyun arayanlar için en güzel tercihlerden biri.

Oyunun Puanı:7.7

Oyunun İçerdiği Özellikler:PvP ve PvE

Oyunun Site Adresi:http://tr.seafight.com/

Pirate Storm

Pirate Storm korsanların ve filoların hüküm sürdüğü bir Dünyada yaşanan savaşları konu alan yeni bir korsan savaşı oyunu. BigPoint’in yapımcılığını üstlendiği Oyun grafiksel ve oynanışsal manada rakiplerinden oldukça üst düzeyde. Detaylı içeriğiyle dikkat çeken Pirate Storm’da sahip olduğunuz geminin yelkenlerini, güvertesini, kullandığı top ve zıpkın gibi silahlarını istediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Her birinde 12 haritanın bulunduğu 3 ayrı bölgeden oluşan Pirate Storm’da 100’ün üzerinde görev bulunmakta. Bu görevleri yerine getirerek daha hızlı gelişebilir ve çeşitli hediyeler kazanabilirsiniz.

Oyunun Puanı:8.6

Oyunun İçerdiği Özellikler:PvP ve PvE

Oyunun Site Adresi:http://piratestorm.mynet.com/

Son Korsan

Son Korsan, Consala tarafından Türkçe ve Ücretsiz olarak yayınlanan, korsan temalı, browser tabanlı, aksiyon türünde bir MMO oyunu. Benzerleri olan Seafight ve Pirate Storm’da da olduğu gibi uçsuz bucaksız okyanusta diğer korsanlarla ve deniz canavarlarıyla yüzleşiyorsunuz. Oyuna küçük bir tekneyle başlanıyor, zamanla kazanılan ganimetlerle marketten gülle, top, silah, korsan ve bir geminin olmazsa olmazı olan tayfa satın alarak bu teknenizi geliştirip büyütebiliyorsunuz. Son Korsan’da iki tip silah mevcut. Bunlardan biri olan “demir gülle” normal düzeyde hasar verirken, daha gelişmiş olan “profesyonel gülle” ise yüksek düzeyde hasar verir. Oyun grafiksel manada PirateStormdan daha zayıf olsada Seafightla yarışabilecek grafiksel özelliklere sahip.

Oyunun Puanı:7.7

Oyunun İçerdiği Özellikler:PvP ve PvE

Oyunun Site Adresi:http://www.sonkorsan.com/pub/Logon.aspx

Paylaş
                                                                               
7.251 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *