James Bond 007: Nightmare Tam Çözümü

16 Eylül 2012, Pazar, 8:45:47
James Bond bilindiği üzere oldukça popüler bir İngiliz ajanı. James Bond un bu kadar popüler olması da birçok oyununun yapılmasına zemin teşkil ediyor. Bu yazımızda sizlere James Bond 007: Nightmare isimli FPS oyunun tam çözümünü sunacağız.
James Bond 007: Nightmare, oldukça klasik bir FPS; ama içinde ajan olayları geçtiği için No One Lives Forever’ı benzeri dersek sanırım daha iyi olur. Oyunu oynadığınızda göreceksiniz ki, bölümler sizlere belirtilmiyor; yani 5. bölüme geçtiniz gibi bir ibare yok. Ben Tam Çözüm’den daha kolay bir şekilde yararlanmanız ve takıldığınız yeri daha kolay bulabilmeniz için bunları bölümlere ayırdım. Aşağıda gördüğünüz bölüm numaralarını, görevi tamamladıktan sonra ortaya çıkan Skill ekranlarına göre ayırdım. Yani her Skill değerlerini gösteren ekrandan sonra, bir sonraki bölüme geçmiş oluyorsunuz.

1. Bölüm

Oyunu çalıştırıp, bir güzel ayarları yaptıktan sonra bölümlere başlayabiliriz. İlk karşılaşacağınız bölümde size, 2 tane yol göstereceğim. İster direk olarak yola iner ve tek başınıza orada ilerlersiniz, isterseniz de sağ tarafta bulunan adamı vurarak buradan bir kat aşağı inersiniz. Buradan aşağı indiğinizde, bir kamyonun yaklaştığını göreceksiniz. Kamyon tam altınıza geldiğinde aşağıya, kamyona atlayın; böylelikle yürümek yerine, kamyon ile ilerlersiniz. İşte seçim sizin hangisini seçerseniz seçin. Olaylar geçtikten sonra, içeride bulunan herkesi öldürün. Herkesi öldürdükten sonra, ortalıkta gezinin; büyük bir jeneratörle karşılaşacaksınız. Bu jeneratörün yanında gidip, Use tuşu olan “E”‘ye basarak onu aktif hale getirin. Jeneratörü halledince, buradan ayrılıp geri gidin ve sol tarafta bulunan araya girin. Karşınıza bir kapı çıkacak, buradan içeri girin. İçeri sağ tarafa dönün, duvarda bir kol göreceksiniz; bu kolu hareket ettirin. Buradan dışarı çıkıp jeneratöre giden yolu takip ederek ilerleyin; ilerlediğinizde, bir kapıyla karşılaşacaksınız, kapıdan içeri girin. İçeride, üzerinde elektronik kontrol paneli bulunan bir kapı göreceksiniz, buradan da içeri girin. İçeride bulunan merdivenlerden yukarıya çıkın.

Kısa bir ara demodan sonra, sağ tarafa dönün; bir kapı göreceksiniz. Bu kapıdan içeri girin. Kısa bir ara demodan sonra, merdivenlerden aşağıya inin ve aşağıda bulunan tüm kadınların fotoğraflarını çekin. Fotoğraf çekme olayını hallettikten sonra, üst katta bulunan kapıdan girip merdivenlerden aşağıya inin; tekrar bir kısa ara demoyla karşılaşacaksınız. Merdivenlerden tekrar üst kata çıkın ve kapıları kullanarak ilerlemeye devam edin. Sonunda, karşıya geçmeniz gereken bir yere geleceksiniz; karşıya geçmek için, önünüzde duran askıların üstüne çıkın. Karşıya geçtikten sonra, biraz daha ilerleyin; tekrar bir ara demo. Ara demodan sonra, merdivenleri kullanarak aşağı inin ve yoldan devam ederek sol tarafta bulunan kapıdan içeri girip mahzen merdivenlerine gelin. Bu merdivenleri kullanarak aşağı indiğinizde, bir kol göreceksiniz; kolu hareket ettirdiğinizde, bir vagon gelecek. Gelen bu vagona binmeden önce, etraftaki cephaneleri almayı unutmayın sakın! Vagona binip gitmeye başladığınızda, bir helikopter tarafından takip edilmeye başlayacaksınız; tabi helikopter elinde ne varsa üstünüze boşaltıyor, siz de elinizde ne varsa ona boşaltın (bazuka kullanmak biraz zor oluyor, bu yüzden kullanmanızı pek önermiyorum). Helikopteri, küçük silahınızla da patlatabilmektesiniz. Hatta size önerim, helikopterde, silah kullanan adamı vurmanız. Onu bir kaç kez vurduğunuzda, helikopter infilak ediyor. Helikopterden kurtulduktan sonra, ikinci bölüme geçiyoruz; yani benim ikinci bölüm olarak adlandırdığım yere geçiyoruz.

2. Bölüm

İlk bölüm, tahmin ettiğiniz gibi oyunun en kolay bölümüydü; yani bu bölüme bir nevi Tutorial denilebilir. İkinci bölümde, oyunun içine biraz daha giriyoruz; baya bir zorlaştığını göreceksiniz. Bölüme başladığınızda, kimseyi öldürmeden ilerlemeye başlayacağız. Sağ tarafınıza döndüğünüzde, ilerideki kızın duvara yapıştığını göreceksiniz. Bu kızın yanından geçerek, binanın arkasına doğru ilerleyin. Biraz ilerlediğinizde, bir jeneratör göreceksiniz. Bu jeneratörü etkisiz hale getirin ve daha sonra yanından geçtiğiniz kızın yanına geri dönün. Kızın yanından ileriye doğru ilerleyin; çömelerek ve sessizce ilerlemeyi unutmayın sakın!. Kızın bir kaç tane artistik hareket yaptığını ve daha sonrada binaya girdiğini göreceksiniz. Kız içeri girince, hızlı bir şekilde kızın biraz önce bulunduğu yere gelip jeneratörün arkasına saklanın. Saklandıktan kısa bir süre sonra, yanınıza bir asker gelecek; onu öldürün. Öldürdüğünüz bu askerin üzerini araştırdığınızda, bir anahtar bulacaksınız; bu anahtar, biraz sonra karşımıza çıkan kapıları açmamıza yarıyor. Buradan ayrılıp, bölüme ilk başladığınız binanın yanına gidin ve kapıdan içeri girin. İçerideki koridorlarda, kameraların olduğunu göreceksiniz; bu kameralara görünmeden bir üst kata çıkın. Üst kata geldiğinizde, etraftakilerin hepsini öldürün ve öldürdüğünüz kişilerin üzerilerini arayıp diğer anahtarı alın (secret key olarak geçiyor). Anahtarı aldıktan sonra, yukarı çıktığınız merdivenlerin hemen karşısında bulunan merdivenlerden aşağı inin. Aşağı indiğinizde, bir kapı göreceksiniz. Bu kapıdan girip, merdivenleri kullanarak en üst kata çıkın ve buradaki düşmanların hepsini öldürün. Bir alt kata inip, burada bulunan kişileri de halledin. Daha sonra tekrar bir üst kata çıkıp, makinelinizi kullanarak bilgisayarları patlatın; kısa bir ara demo izleyeceksiniz.

Hızlı bir şekilde Sniper’ınızı elinize alıp, mermilerini doldurun ve kızı korumaya çalışın. Sizin elinizde bir Sniper varken, binaların tepesinde bulunanlarında sniper’ları bulunuyor, onlara çok dikkat etmelisiniz. Kızı koruyarak aşağı kata inin. Aşağıda, bir kamyon göreceksiniz; bu kamyonun arkasında sizi memnun edecek baya bir şey var, hemen oraya gidip onları toplayın. Kamyonun arkasından, hangara girin ve buradaki adamları öldürerek ilerlemeye devam edin. Karşınıza çıkan kapıdan dışarı çıkıp, ilerleyin ve karşınıza çıkan diğer kapıdan da içeri girin; yine bir ara demoyla karşılaşacaksınız. İçeri girdiğinizde, hemen sağınızda birileri bulunuyor; ilk olarak onları halledin. Burayı hallettikten sonra, orta kata çıkın; burada da hem kendinizi hem de kızı korumanız gerekiyor. İlerlemeye devam ettiğinizde, uçağın hareket etmeye başladığını göreceksiniz; sizin hala beklemeniz gerekiyor, e siz bir 007 olduğunuz için uçağa öyle kapıdan falan binmiyor direk olarak uçarken biniyorsunuz  . Uçak “U” dönüşü yapıp geri gelmeden önce aşağı inmelisiniz. Uçak yanınıza doğru yaklaşırken, üzerine doğru ilerleyin, merak etmeyin ezilmeyeceksiniz  . Böylelikle 2. Bölüm olarak adlandırdığımız kısım da bitmiş oluyor.

3. Bölüm

Uçak olayını atlattıktan sonra geçtiğimiz bölüm, oyunun sahip olduğu en monoton bölümlerden biri. Ama sanmayın ki bu bölüm kolay; kesinlikle çok fazla zorlanacaksınız. Aslında bölümün monotonluğu, biraz da aradaki yüklemelerden kaynaklanmakta. Bölüme başlar başlamaz, yanınızda bulunan adamı koruyun. Siz adamın önünden ilerleyerek, gideceğiniz yerleri temizleyeceksiniz. Bu şekilde odaları temizleyerek ilerlediğinizde, adamınız sizi sonunda gizli bir bölmeye indiriyor. Bu odada işiniz bitince, buraya geldiğiniz yoldan geri dönmelisiniz. Gizli bölmenin bulunduğu odadan çıkınca, direkt olarak ilerleyin ve karşınıza çıkan kapıdan içeri girin. Birazdan göreceğiniz gibi, bu bölüm boyunca sadece ve sadece tutsak edilmiş olan bir kaç kişiyi kurtarmak; ayrıca bir de, bulmanız ve imha etmeniz gereken bilgisayarlar bulunuyor. Yol boyunca ilerlemeye devam edin; herhangi bir odaya girmeden ilerleyin (üzerinde, yeşil ışıklı ileri ok olan kapılara girmeyin). İlerlemeye devam ettiğinizde, kütüphaneye geleceksiniz. Kütüphanenin içinde kurtarmanız gereken 2 kişi bulunuyor. B 2 kişiyi kurtarıp, bilgisayarı imha edin. Kütüphaneyi hallettikten sonra, ana yolu takip edin; ilerlerken televizyon izleme odasına geleceksiniz, onu geçerek yatak odasına gelin. İçeride bulunan yatağın başında, bir tane ejderha göreceksiniz. Ona dokunduğunuzda, gizli bir bölme açılıyor. Açılan bu gizli bölmeden şifreyi alın. Bahçeye açılan kapılar göreceksiniz, bu kapıların hepsini açın ve bahçeye çıkın. Kapılardan birinin açılmadığını göreceksiniz (bu kapının önüne geldiğinizde, yeşil ok işaretiyle uyarılacaksınız). Bu kapıdan girmelisiniz. İçeri girdiğinizde, geldiğiniz yerin oyunu başında bulunduğunuz yer olduğunu göreceksiniz. Hızlı bir şekilde ilerleyerek, sağ tarafta, dipte bulunan kapıdan içeri girin.

Kapıdan içeri girdiğinizde, yol boyunca ilerleyin. İlerlediğinizde, kapılar göreceksiniz; sağ tarafta, en dipte bulanan kapıdan içeri girin. Tekrar yol boyunca ilerleyin; kurtarmanız gereken bir kişiyle karşılaşacaksınız. Bu kişiyi kurtardıktan sonra, bahçeye atlayın. Burada bir su göreceksiniz; suyun içine baktığınızda, bir delik göreceksiniz. Bu deliği kullanarak ilerlemeye devam edin ve Loading bittikten sonra, sağ tarafta bulunan yerden çıkarak buradaki kızı kurtarın. Kızı da kurtardıktan sonra, geri dönerek bahçeye atladığınız ilk yere dönün. Bahçede bulunan ağaçların birinin dibinde, taşların olduğunu göreceksiniz. Bu taşların üzerine çıkın; yukarıda kırmızı renkli lambalar göreceksiniz. Bu lambaları patlattıktan sonra, ipi kullanarak yukarıya tırmanın (bilgisayar zaten tırmanmanız gerektiğini söyleyecek). Yukarıya çıktığınızda, elektrik kaçağının olduğunu göreceksiniz, elektrik kaçağına yakalanmadan yukarı çıkın. İlerlediğinizde, oyuna ilk başladığınız yere tekrar dönmüş olacaksınız. Bölümün başlarında, yanınızdaki adamları korurken geçtiğiniz küçük bahçe benzeri yerden geçin ve bu sefer sağ tarafa dönmeden ilerleyin ve tam karşınızda bulunan kapıdan içeri girin. İçeride bir telefon göreceksiniz; bu telefona dokunup, ortaya çıkan kaydı alın. Kaydı aldıktan sonra, odayı terk edip sol tarafa dönün. Girmediğiniz tek bir oda kaldı; sol tarafınızda bulunan deri döşemeli büyük kapıyı açtığınızda, burada da kurtarmanız gereken bir kız olduğunu göreceksiniz. Kızı kurtarınca, adamınızın size gösterdiği gizli bölmeye geri dönün. Burada bir ninja ile karşılaşacaksınız. Ninjayı öldürdüğünüzde, bölümümüz bitmiş oluyor.

4. Bölüm

Sonunda biraz uzun ve zorlu bir bölümle karşılaşıyoruz. Sol tarafta bulunan kapıya ulaşmamız gerekiyor. Merdivenlerden yukarı çıkın ve üst katta bulunan kapıdan içeri girin. İçeri girip biraz ilerlediğinizde, binanın çıkış kapısı olan alana geleceksiniz. Girişte bulunan adamın uyuduğunu göreceksiniz. Adamı uyandırmadan, masanın üstünde bulunan elektronik anahtarı alın ve sol taraftan ilerlemeye devam edin. İlerlemeye devam ettiğinizde, bir kapıyla karşılaşacaksınız; bu kapıyı, biraz önce aldığınız elektronik anahtarla açacaksınız. İçeri girdiğinizde bir bilgisayar göreceksiniz, bilgisayarın başına geçin…

Bilgisayar başından kalktıktan sonra, asansörlerin bulunduğu yere gidip asansöre binin. İşler biraz daha zorlaşacak, ona göre. Koridor boyunca, üzerinde 3 tane delik olan kapılar göreceksiniz, buralardan içeri girmeyin. İlerlemeye devam edip, sol taraftan gidin; karşınıza dar bir koridor çıkacak, bu koridora girmede ilerlemeye devam edin. Sonunda bir kapıya ulaşacaksınız, buradan içeri girip diğer taraftan dışarı çıkın. Sola döndüğünüzde, kapılar göreceksiniz; sağ taraftaki kapıdan girerek mutfağa gelin (üzerinde yazıyor zaten). Mutfakta da bir arka kapı bulunmakta, buradan çıkın. Biraz daha ilerlediğinizde, yine kapılarla karşılaşacaksınız; sağ tarafta bulunan kapılardan ilkine girip içerdekinden dışarı çıkın. Çıktığınızda, sağ tarafa doğru ilerleyin; karşınıza tekrar bir kapı çıkacak (accountıng exec), buradan içeri girin. İçeride bulunan bilgisayara, elinizdeki CD’yi yerleştirip buradan ayrılıp. İlerlemeye devam edip üzerinde Security yazan kapıdan girin (security); içeride harekete duyarlı kilitler bulunmakta. Bunları etkisiz hale getirerek içeriyi araştırın.

Odadan çıktığınızda, sol tarafa doğru ilerlemeye devam edin. Sağ tarafta, biraz önce girmediğiniz bir kapı bulunmakta; bu kapıdan içeri girerek, içerde bulunan bilgisayara CD’nizi yerleştirin. Odadaki masanın üzerinde, elektronik bir anahtarı bulunuyor, onu alıp odadan ayrılın. Kilitleri kapattığınız odaya geri gidin ve sol tarafta bulunan kapıdan (işaretlerle çıkış kapısı olduğu belirtilmiş) içeri girin. Aşağıya indiğinizde, sağ tarafa dönüp karşıdaki kapıdan içeri girin. İçeride bir takım objeler bulacaksınız, onları alıp ilerlemeye devam edin. Bir bilgisayarla daha karşılaşacaksınız, bu bilgisayara da CD’nizi yerleştirin ve çıkın. İlerlemeye devam ettiğinizde, bir demoyla karşılaşacaksınız.

Yine birisine es kortluk yapıyoruz; yanınızdakini yukarı çıkartmalısınız. Hiçbir yöne sapmadan, direk olarak yukarıya çıkın; kolay bir şekilde yapacaksınız. Demodan sonra, bölümün en zor kısmına gelmiş oluyorsunuz. Sol taraftan içeri girin; burada bulunan bilgisayarı da kullanın ve işiniz bittiğinde ilerlemeye devam edin. Sol tarafta bir kapı göreceksiniz, buradan içeri girip, gerçek disketi alın. Tabi disketi koruyanlar bulunmakta, etrafta bulunanları öldürüp buradan ayrılın ve ilerlemeye devam ederek, sol tarafta bulunan kapıdan içeri gidin. Demodan sonra, diğer kapıdan da içeri girin; sağ tarafta bir kapı daha göreceksiniz, onu açın. İçeriye girdiğinizde, ortada bulunan masaya doğru ilerleyin. Arkanızı döndüğünüzde büyük bir sürprizle karşılaşacaksınız, hızlı davranıp buradan çıkın. Çatışmada demir parmaklıklar kırılacak, orada bulunan cephaneleri alın. Cephaneleri aldıktan sonra, adamın işini bitirin; fazla zor olmadığını düşünüyorum. Adamı öldürdüğünüzde, 4. bölüm de bitmiş oluyor.

5. Bölüm

Bölüm başladığında, sol taraftan ilerleyin. “F” tuşuna basıp gözlüğünüzü takarak, daha kolay bir şekilde hareket edebilirsiniz. İlerlerken, karşınıza çıkan hiçbir pencereyi kullanmayın. Yolun bir bölümünde, bir kat daha aşağıya düşüyorsunuz, buradan aşağı inin. Aşağıda, karşılaşacağınız ilk ızgaraları açın ve buradan aşağı inin. Aşağıda, sağ tarafta cephaneler göreceksiniz, onları toplayın. Cephaneliği topladıktan sonra, geri dönüp diğer kapıdan çıkın ve aşağıya inerek diğer merdivenlerden yukarı çıkın. “Generator” yazısını takip ettiğinizde, bir odaya ulaşacaksınız; burada bulunan jeneratörü aktif hale getirin. Buradan ayrılıp, bir alt kata ilk düştüğünüz yere dönün ve buradaki asansörü kullanın. Asansörle aşağıya inince, sağ tarafınızda kırmızı bir bidon göreceksiniz, onu patlatıp yolunuza devam edin. Kapıyı kullanarak, geriye dönün. Geriye döndüğünüzde, bu sefer diğer tarafa doğru ilerleyeceğiz. Sol tarafta bulunan yolu takip ederek ilerlemeye devam edin. Sol tarafta bulunan panelden, 1 ve 2 nolu tribünlerin çalıştırılması gerektiğini öğreneceğiz. Bu odadan çıkıp, asansörün karşısında bulunan kapıdan içeri girin ve buradaki kolu aktif hale getirin. Bir üst kata çıkarak, etrafta bulunan ve daha önce giremediğiniz 2 kapıdan içeri girip, tribünleri aktif hale getirin ve alt kata geri dönün. Sol taraftan devam edip, elbisenizi giyin ve karşınızda açılacak olan kapıdan içeri girin. Her şeyi doğru bir şekilde yaptıktan sonra, kıyafetlerimizi giymiş bir şekilde uzay mekiğin bulunduğu yerde olacağız. Buradaki düşmanları öldürdükten sonra, kapıyı açıp ilerlemeye devam edin. B sefer karşınıza lazerler çıkacak, onları da atlatarak ilerlemeye devam edin. Sonunda, öldürmeniz gereken adamla karşılaşacaksınız. Çok da zor değil ama biraz uğraştıracak.

6. Bölüm

Bölüm başladığında, asansör ile baya bir aşağıya ineceksiniz; tanıdık bir yerdeyiz, önceden buralardan geçtik! Asansör tam olarak aşağı indiğinde, karşı taraftaki sniper’lardan biri camı kırarak size ateş etmeye başlayacak. Hızlı davranarak onu öldürün ve telefonu elinize alıp adamın üst tarafında bulunan kanca tutacağına ateş ederek kendinizi yukarıya çıkartın. Yukarı çıktığınızda göreceksiniz ki, gitmeniz gereken yer belli, hızlı bir şekilde ilerlemeye devam edin. Ortada 2 tane asılı duran şeklin bulunduğu alana geldiğinizde, sağ tarafta bulunan siyah cama ateş edin; ateş ettiğiniz yerde açılan delikten içeri girip, kilitleri etkisiz hale getirin. El bombasını aldıktan sonra, direkt olarak Server Room’a gidin. Odanın ortasında duran bazı şekiller göreceksiniz, bunları bir yere not edin ya da aklınızda tutun. Şekillerle işiniz bittikten sonra, odaya el bombasını bırakın. Server Room’dan çıkınca, merdivenlere doğru gidip, aşağıya, 29 numaraya inin ve buradan çantayı alın. Aldığınız bu çanta çok işimize yarayacak. Büyük çarpışmalara gireceğiniz yerde bu çantayı kullanın, mahcup olmayacaksınız. 19 numaralı kapının önüne geldiğinizde, bir patlama olacak ve merdivenler çökecek. Sol taraftaki kenarı kullanarak 18 numaraya atlayın. Etrafta biraz dolaştığınızda, tabanın delik olduğunu göreceksiniz; bu deliği kullanarak bir kat daha aşağıya atlayın. Etrafta biraz daha dolaştığınızda, merdivenlere ulaşan bir kapının olduğunu göreceksiniz. Merdivenleri kullanarak aşağı inmeye devam edin. Aşağı inerken karşınıza çıkan tüm kapılara bakın, çünkü bir tanesi açılacak ve bizim de açılandan içeri girmemiz gerekiyor.

İçeri girdiğinizde, lazerlere dikkat etmelisiniz. İlerlediğinizde, yine ortada 2 tane şeklin asılı olduğu bir yere geleceksiniz; bu sefer bu alanda tuzağa düşürülüyorsunuz. Yani bu da demek oluyor ki, öldürmek için daha fazla düşman. Hepsini temizledikten sonra, açık olan kapıdan içeri girip el bombasını alın. Odadan çıkıp, ilerlemeye devam edin. Tüm alanı temizledikten sonra, sıra el bombasına geliyor. Server Room’da patlattığınız objelerin aynısı burada da bulunmakta, buradakileri de yok edin. El bombasını tam olarak önlerine atmanız yeterli oluyor. Hepsini yok ettikten sonra, yolun sonuna kadar gidip, buradaki asansöre binin. Asansörle aşağı indiğinizde, bir kaç tane araba göreceksiniz. Gezinen siyahı ve aynı model olan park halindeki 4 beyaz arabayı da yok edin. Arabalarla işiniz bitince, merdivenleri kullanarak yukarı çıkın. Binanın çıkış kapısına geldiğinizde, sağ tarafta bulunan siyah camı kırıp kapıları açın. Biraz daha ilerlediğinizde, bu bölümü de bitirmiş oluyorsunuz.
7. Bölüm

Kontrolleri elinize aldığınızda, sol taraftan ilerleyin; bir kulübe göreceksiniz. Kulübenin içinde bulunan bilgisayara CD’nizi yerleştirip, ilerlemeye devam edin. Kulübeyi geçip biraz daha ilerledikten sonra, kilitli olan bir kapıya geleceksiniz. Bu kapıyı, elinizde bulunan küçük bilgisayarla açacaksınız. Kapıyı açıp içeri girin ve içeridekileri öldürün. Daha sonra hızlı bir şekilde buradan çıkıp yan tarafta bulunan merdivenlerden yukarı çıkın. Yukarıda, sağ tarafa dönüp ilerleyin ve tekrar merdivenlerden yukarı çıkarak füzeyi inceleyin. Buradan ayrılın ve sağ tarafa dönüp ilerleyin. Şimdi suyun içine atlamanız gerekiyor; suya dalıp en dibe kadar inin ve alt tarafta bulunan yere girin. Buraya bombayı yerleştireceksiniz. Bombayı yerleştirdikten sonra, sol tarafta bulunan platforma tırmanın (bilgisayarın üzerine gittiğinizde, bomba otomatik olarak yerleştiriliyor). Etraftaki düşmanları hallettikten sonra, bilgisayara CD’nizi yerleştirin ve tekrar suya dalıp platforma çıkarak geri dönün.

Füzenin bulunduğu yere geri dönüp, karşı tarafta bulunan alana atlayın. Merdivenler yardımıyla 2 kat çıkmalısınız, yukarı çıktığınızda telefonun yardımıyla 1 kat daha yukarı çıkın. 1 kat daha yukarı çıktığınızda, karşıya geçin. İlerlemeye devam ettiğinizde, bir kulübe göreceksiniz; kulübenin içindeki kızı kurtarın. Yol boyunca ilerleyin (kız geride kalabilir, onu beklemenize gerek yok, ne olursa olsun size yetişiyor). Kızdan ayrıldıktan sonra, kulübelerin içinde bulunan bilgisayarlar yardımıyla hangar kapısındaki girişleri açın ve ilerlemeye devam edin. Yine suya dalmamız gerekecek. Suda ilerleyerek, köprü ayaklarından dışarı çıkın. Burada yine bilgisayar, otomatik olarak bombaları yerleştiriyor. Köprünün 3 ayağına da bombaları yerleştirdiğinizde, bölümü bitirmiş oluyorsunuz.

8. Bölüm

Bölüm başladığında, son hangara kadar ilerleyin. Sağ tarafta, dipte duran merdivenden yukarı çıkın; yukarıda bir telefon göreceksiniz. Bu telefon yardımıyla karşıya geçip, sağ tarafta bulunan havalandırma kapağından girerek ilerlemeye devam edin. Aşağıya düştüğünüzde, bir kapı göreceksiniz; bu kapıyı açıp karşınıza çıkan asansöre binin. Asansörden indiğinizde, hızlı bir şekilde karşınız duran kapıdan içeri girin ve masanın üzerinde bulunan mavi renkteki kağıtların (plan oluyor kendileri) fotoğrafını çekin. Fotoğraf işini hallettikten sonra, buradan çıkıp sağ tarafta bulunan kapıdan geçerek ilerleyin. Biraz ilerlediğinizde, vagonlar göreceksiniz; bu vagona binin. Vagona bindiğinizde, tren hareket etmeye başlıyor. Tren durduğunda, trenden inin ve aşağıda bulunan kapıyı açarak içeri girin. Sağ tarafta bulunan bilgisayara CD’nizi yerleştirip, soldaki düğmeye basın. Daha sonra hızlı bir şekilde platformun arkasına geçin ve asansör kapağı açılır açılmaz içine girin. Asansörle aşağı indiğinizde, ilerleyebileceğiniz tek bir yolun olduğunu göreceksiniz. Bu tek yol boyunca ilerleyin. Yolun sonunda bir alana geliyorsunuz; kilitli olan kapıyı bilgisayar ile açın. Asansöre binmek için, işaretlerin (yazıların) altında eğilip ilerleyin. Telefon ve gözlük yardımıyla en üst kata kadar çıkın. Üst katta biraz ilerlediğinizde, bir demoyla karşılaşacaksınız. Demodan sonra oldukça dikkatli ve hızlı olmanızı tavsiye ediyorum. Orta platformda bulunan kız yukarıya çıktığında, sizde onu takip ederek arkasından yukarı çıkın. Kızın girdiği kapının önüne geldiğinizde, bir demoyla daha karşılaşacaksınız; oyunun son bölümü için hazır olun.

9. Bölüm

Nightmare’ın son bölümüne gelmiş bulunuyoruz; sanırım bir FPS ya da Action için oyunun ne kadar kısa olduğunu fark ettiniz. Elbisenizin ihtiyaç duyduğu yakıtı aldıktan sonra ilerleye devam edin; ortada 4 tane füze olan bir mekana geleceksiniz. Burada ilk olarak yapmanız gereken şey, aşağıda bulunan tuşlara basarak füze kapaklarını açmak olmalı. Kapakları açtıktan sonra ise, füzelerin üzerlerine uçarak sağ ve sol tarafta bulunan kolları hareket ettirmek ve ortaya çıkan düşmeye basmak (burada ilk önce sağdaki sonra da soldaki kolu hareket ettirmelisiniz). Bu işlemi 4 füzede için de yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaparken, yakıtınız biterse aşağıdan tekrar tekrar doldurabilirsiniz. Füzelerin hepsini hallettiğinizde, bir kapı açılacak, buradan içeri girin. İçeride bulunan düşmanların hepsini öldürdüğünüzde, James Bond 007: Nightmare’de son noktayı koymuş oluyorsunuz.

Paylaş
                                                                               
2.271 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *