Imperia Online

1 Temmuz 2012, Pazar, 0:05:24

Imperia Online Oyunu indirme gerektirmeyen web tabanlı bir çeşit online strateji oyunudur. Oyun barutun icadından önceki dönemi kapsıyor. Yani bir nevi orta çağ ve orta çağ sonrası olan dönemi. Askeri üniteleriniz mızrak, kılıç gibi barutun icadından önce kullanılan silahları kullanıyor. Oyunda kurmuş olduğunuz uygarlığınız ile beraber ister rakiplerinizle ittifak oluyor, ister savaşıyorsunuz. Ayrıca oyunu kendi tarzındaki oyunlardan farklı klan bir özelliği ise oyuna 4 ayda bir restart atılması. Yani uygarlığınızın yaşam süresi en fazla 4 ay. 4 ay sonunda oyun sıfırlanıyor.

Oyun şehir görünümü ile türündeki diğer oyunlara da kelimenin tam anlamıyla fark atıyor.

 

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Oyunda 2 adet ırk sınıfı bulunmakta;

Bunlar; Imperialılar ve Göçebeler.

Imperialılar dengeli bir toplum modelini bizlere sunuyor. Güçlü ekonomisi ve düzeni ile seçibilitesi yüksek bir ırk türü. Ekonomik manada Göçebelere nazaran daha gelişmiş bir toplum.

Göçebeler nüfusu Imperialılardan daha hızlı bir şekilde artan ve bir nevi barbar bir ırk modeli. Hızlı askeri üniteler üretebilmesi en büyük avanyajı. Geçimlerini daha çok yapmış olduğu yağmalar yardımıyla sağlıyorlar.

İlk Adımlar Hızlı Gelişim:- Evler inşa ederek nüfus limitini arttırın. Nüfus artışı tamamen durmaması için bu limite ulaşmamaya dikkat edin.
– Gıda eksikliğinden dolayı oluşan nüfus kayıplarını azaltmak için Çiftlik inşa edin.
– İlkin 5-6 seviye Odun İmalathanesi inşa edin.
– Tüm işçileri odun üretimine alın.
– Çalışan nüfustan kesin bir vergi alın. İmparatorluğunuzun başlangıç aşamasında sizin nüfusunuzun mutluluğu üzerinde olumsuz etkilere – karşı önlemler alırken mali güçlerinin yetmesi de zor olacağından, muhtemelen yüksek bir vergi oranıyla başlamak makul olmayacaktır.
-Evleri 4. seviye yaptıktan sonra, Kale seviye 1’e başlayın.
-Kale 1 den sonra Üniversite 1 ve Mimari 1 basabilirsiniz. Bu iki araştırma sırasıyla araştırmaların ve binaların inşa fiyatlarını ve sürelerini azalttığından çok önemlidir.
-Ticaret araştırmasının ilk seviyesi, henüz az miktarda üretilebilen kaynakların elde edilmesinde, esnek ve ideal bir yoldur.

Kısacası: Web tabanlı strateji oyun severler için Imperia Online oyunu en iyi tercihlerden biri. Yükleme istememesine rağmen Grafiksel ve yapısal manadaki kalitesi ile oynanabilirliği yüksek bir oyun olmuş.

Ayrıca oyunun Türkçe olması ise artı bir avantaj.

Paylaş
                                                                               
5.486 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *