Hitman 3 Tam Çözümü

8 Eylül 2012, Cumartesi, 8:47:59

Bu yazımızda korkusuz tetikçi Hitman’in 3. oyunu olan Hitman 3’ün Tam çözümünü bulabilirsiniz.

Açıklama:

•Hitman, çözüm alternatifleri bol olan bir oyun. Her bölüm pek çok farklı yöntemle tamamlanabiliyor. Okuyacağınız tam çözüm’ün haricinde farklı yollarla da bölümleri geçebilirsiniz.

• En önemli unsur kıyafet değiştirmek. Oyun boyunca pek çok insanın kıyafetini giyecek ve onların yerine geçip yapmaları gerekenleri yapacağız. Yeni bir mekana girmemiz gerekirse o mekanın insanları tarafından giyilen kıyafetleri edinmemiz gerekecek.

• Hitman’i asla Max Payne gibi önüne geleni öldürmemiz gereken bir oyun olarak düşünmeyin. Silahtan çok gizliliği ve kılık değiştirmeyi kullanacağız. En önemli silahımız fiber telimizi olacak.

• Sınırlı sayıda olan save’lerinizi boşa harcamayın. Sadece önemli noktalarda save yapın.

Bölüm 1: Asylum Aftermath

Görevimiz bu tımarhaneden kaçmak. Çok kolay bir bölüm, fazla zorlanmayacaksınız. Öncelikle önünüzdeki cesetten araba anahtarını alın ve kapıdan çıkın. Sürekli gezinin ortalıkta ve yeşil ışıklı kapıları bulmaya çalışın. Haritaya bakarsanız; gitmeniz gereken yolun yeşil çizgi ile gösterildiğini fark edeceksiniz. Asansöre ulaştığınızda ikinci kata çıkın ve hemen soldaki cesetten polis kıyafetini alın. Ana kapıya gidin. Dört adet polisin kapıyı koruduğunu göreceksiniz. Üzerinizde polis kıyafeti olsa da onlardan birine çarpmanız halinde saldırıyorlar. Hiçbirine çarpmamaya dikkat ederek aralarından geçin ve soldaki kapıdan girin. Dönen merdivenden çıkın. Devriye gezen polise dikkat edip holün sonundan balkona çıkın. Balkondaki merdivenden inin ve araca binip uzaklaşın.

Bölüm 2: The Meat King’s Party

Öncelikle bu bölüme başlarken elinizdeki bütün silahları (kanca hariç) atın. Sonra yerdeki adamın kıyafetlerini alın ve dışarıya çıkın. Minibüsten indiğiniz anda yanındaki kırmızı düğmeye basıp kapıyı kitleyin. Binanın tam arkasına dolaşın ve korumaların olduğu kapıdan girin. Dümdüz yürüyün, üst kata çıkan merdivenleri görünce sola dönün. Burada bir başka merdiven var. Yukarı çıkın. Karşınızdaki kapıdan girin ve sağa doğru kapılardan geçin. Bir deli kasabın saldırısını bertaraf edince, görevlerimizden birini tamamlayacak ve kızı bulacağız. Yerden elini (kolunu) alın ve alt kata geri dönün.

Yandaki merdivenden yukarı çıkın ve gezinmeye başlayın. Biraz mermi ve silah edinin. Bundan sonra aşağıya geri inin. Bu merdivene çıktığınız yerin tam yanında ufak bir koridor ve kapılar var. Ardı ardına kapılardan geçmeye başlayın. Sonunda bir sürü tipin koşturup dans ettiği bir mekana geleceksiniz. Burada ilerleyip sağa doğru gidin. Bir başka merdivene geleceksiniz. Yukarı çıkın ve camdan asıl şişmanı görün. İçeri girin ve bölümün gerekli cenazesini kaldırın.

Sonra haritanıza bakıp son adamı bulun. Tabi ki derdiiz onun da helvasını yemek. Biraz koşturmaca olacak peşinizdeki adamlarla ama gene de kolayca yakalayabilirsiniz adamı. Onu da öldürdükten sonra dışarı çıkın ve kamyona binip kaçın.

Bölüm 3: Bjarkhov Bomb

İşte tam sessizlik isteyen bir bölüm. Çok fazla adam var, bir süre sonra o kadar sıkıcı oluyorlar ki uğraşmayıp öldürmeyi seçiyorsunuz.

Öncelikle tam karşıdan gelenlere dikkat edin. Bir asker ya da parkalı adam göreceksiniz. Bekleyin o parkalı adam yerden kutuyu alıp gitsin. O gözden kaybolunca bütün kalan kutuları alıp adamın sizi göremeyeceği ama ona saldırmak için zamanınız kalacak kadar uzağa taşıyın. Sonra adam gelince onu boğun ve kıyafetlerini alın. Vücudu saklamayı unutmayın, görmesinler. Sonra soldan bir kutu alın ve uçaktan çıkıp hemen sağdaki binaya girin. İçeri girince sola dönün ve mutfaktaki adamla konuşun. Hemen arkasındaki şişeyi alın ve solda kaynayan çorbada kullanıp zehirleyin.

Buradan çıkın, hemen solunuzdaki sobanın yanından demiri alın ve tuvalete girin. Kapının arkasında beklemeye başlayın. Birazdan içeri hedefimiz girecek. Kapıyı kapatın, gidip adamı öldürün. Giysilerini ve silahını alın. Elinizdeki demiri muhakkak yere atın, silahınızı saklayın ve buradan çıkın. Nöbetçi asker sizin bir görüşmeniz olduğunu söyleyecek. Onu takip edin ve katara binin. Kolu çekin ve yolculuk başlasın. Yolculuğun sonuna gelince dümdüz ilerleyin ve gemiye binin. Sağdan ikinci kapıdan girin ve merdivenleri çıkın. Sağa dönüp kapıdan girin. Güvertede biraz ilerleyince, üzeriniz aranacak. Silahlarınızı alacaklar.
Sağdaki ilk kapıdan girin. İşte adamımız. Demodan sonra onu öldürmeniz lazım. Elimizdeki tek malzeme telimiz. Haydi bakalım. Beceremezseniz de, arkası dönükken masadan silahı alın ve ateş edin. Yalnız kaçarsa yandınız.

Masadan anahtarı alın ve yandaki kapıdan çıkın. Merdivenlerden aşağıya inin. İlk girdiğimiz yerdeyiz. İlk başta girmediğimiz kapıdan girin (dışarıya en yakın olan) ve arka odasına geçin. Oradaki bombaları alın ve geldiğiniz gibi gemiden inin. Haritanızın en sol ucundaki büyük binaya gidin.bir sürü yarı açık taş duvarın olduğu bir yer. Sağdaki ilk duvarın arkasına geçin ve yerdeki giysileri alın. Buradan çıkın ve tam kapının karşısındaki denizlatı kuyruğununda arkasındaki köprüden geçin. Arka taraftaki boşluktan denizaltıya binin ve sağa devam edin. Bulduğunuz bombaları alın. Şimdi boşluktan geri çıkın ve sola gidin. Bir merdiven bulacaksınız buzlara inmek için. Denizaltının etrafını gezinin. Belli noktalarda bomba koyabileceğinizi göreceksiniz. Oralara 3 bombayı da yerleştirin ve kuyruğu görünen denizaltının oraya gidin. Çantanızdan uzaktan kumandayı çıkarın ve düğmeye basın. Ardından gidip elbiselerinizi tekrar değiştirin taş duvarın orada.

Şimdi tek yapmamız gereken kaçmak. Geldiğiniz gibi katarla geri dönün ve uçağa binin. Hepsi bu.

Bölüm 4: Beldingford Manor

Garip bir bölüm, assasin olarak bir türlü bitiremedim. Hep çok gürültü oluyor. Öncelikle arkanızı dönün ve bahçeye gelin. Karşınızda iki adam var. Konuşmalarını bitirmelerini bekleyin ki birbirlerinden ayrılsınlar. Ayrılınca sola gideni takip edin ve boğma teliyle halledin. Silahını ve giysilerini alıp vücudu saklayın. Dümdüz yukarı çıkın ve labirente girin. Labirentten çıkınca, mahzene gireceksiniz. Haritanızı açın ve ilerleyin, sadece bir kişi var güvenlikle alakadar. Onu yakalayıp boğun ve vücudunu saklayıp giysilerini alın. Sonra haritanıza bakarak binanın içine dönün. Bir sarmal merdivenden sonra, içeri gireceksiniz. Karşınıza ilk olarak hizmetkar çıkacak. Onu da boğun ve giysilerini alın. İkinci atta mutfaktan zehir alın (almazsanız alternatif yolu kullanmanız lazım). En üst kata çıkın ve haritanıza dikkat ederek odalara girmeye başlayın. Odanın birinde uyuyan bir hatun bulacaksınız. Yanına gidin ve sütü zehirleyin. Yastığı kullanıp boğma işlemi de yapabilirsiniz. Bunun için giyinme kabininin arkasına geçin ve adamımız gelip uyuyana kadar bekleyin. Sonra gidip yastık ile boğun.

Sonra buradan çıkıp en alt kata inin. Ara demoda gördüğümüz ingiliz kılıklıyı halletmemiz gerekiyor. Eğer hala giysileriniz üzerinizdeyse, elinizin altında bir silah bulundurun ve çatışmaya hazırlanın. Zira içeride birkaç kişi var. En alt katta sağdaki kapı, unutmayın. Zaten haritadan belli olacaktır.

Onu da hallettikten sonra, güvenlik artırılacak malesef. Daha dikkatli olmamız lazım. Buradan geldiğiniz şekilde geri dönün. Haritada mavi yıldırım şeklinde bir işaret göreceksiniz. Ona doğru yaklaşın bina içinde ve ısıtma sisteminin yakınlarına gelin. Isıtıcıyı kapatınca, banyolardan tüm hatunlar kaçacak, ne yazık…

Aynen geri çıkın ve sağdaki merdivenleri tırmanın. Sağdan ikinci kapıya girin, camdan çıkın ve hemen gene sağdaki merdivenlerden aşağı inip yanınızdaki kapıdan geçin.dümdüz ilerleyin ve sola dönün. Teniz kortunu geçeceksiniz ve ahır binasını göreceksiniz. Binaya girin ve soldaki merdivenleri kullanıp yukarı çıkın. Uzun namluluyu kullanan elemanı boğmamız lazım, yoksa kaçarken vuruluruz. Onu halledince merdivenlerden inin ve giriş kapısına göre soldaki bölmeye girin. Dümdüz ilerleyin, sağdaki sonuncu kapıda kurtaracağımız adam oturuyor. Kendi başına kaçacakmış, o halde bize sadece kendimizi kurtarmak kalıyor. Buradan çıkın, tenis kortunun oraya gelin ve soldaki kapıdan çıkın. Dümdüz ilerleyin ve oyuna başladığınız merdivene gelin. Bota binip geceye karışın.

Bölüm 5: Rendevouz In Rotterdam

Kapıdan çıkıp merdivenlerden inin caddeye ulaşın. Yolun en sonuna kadar koşun soldan devam edin ve sigara içen adamı tel ile boğun. Cesedini ara sokağa sakladıktan sonra, cebindeki zarfı ve elbiselerini alın. Silahlarınızı yere atın ve devam edip ana kapıya ulaşın. Üzeriniz aranacak ve silahınız olmadığından içeriye girmenize izin verilecek. Önünüzdeki binaya girin ve barı bulun. Barmenle konuşun. Sizi büyük patrona götürecek. Çevreden silah almayın çünkü üzeriniz yine aranacak. Patrona ulaştığınızda zarfı vereceksiniz. Kasayı açmak için harekete geçtiğinde tel ile boğun. Kasadan resimleri alın.

Şimdi en alt kata inin. Hole hemen gidebilirseniz; kuzeybatıdaki odaya girin. Eğer yetişemezseniz haritadan devriye gezenlere dikkat ederek herhangi bir odaya saklanın. Kuzeybatıdaki odada işkence gören adamın odasına ulaşın ve sizde elektrik vererek adamı öldürün. Geriye sadece kaçmak kaldı. İster koşun, ister yavaş yürüyün. Yolun sonundaki exit yazısına ulaşın.

Bölüm 6: Deadly Cargo

Düz yürüyün ve bardan içeri girin. Hemen sağdaki adam işlerin yoğunluğundan bahsedip sizi bir kadınla konuşmaya gönderecek. Holden devam edin ve pencereden dışarı bakan kadınla konuşun. Sokağın karşısındaki aracın yanına gittiğinizde, kadın adamı oyalayacak sizde araca takip cihazını yerleştirin. Bagajı açarsanız nükleer başlığı görebilirsiniz. Bagajı kapatıp araçtan uzaklaşın. Yoldan devam edin. Demir parmaklıklı kapıların arasından geçmemiz gerek. TV izleyen güvenlik görevlisinin kıyafeti almak iyi bir fikir olabilir. Sola devam edin. Dev sandığın yanındaki elektrik şalterini kullanın ve TV antenini bozun. Şimdi biraz uzaklaşın ve güvenlik görevlisinin şaltere gitmesini bekleyin. Görevliyi tel ile boğup, kıyafetini ve silahını alın. Kendi silahınızı bırakabilirsiniz. Silahınızı tutuyorsanız saklayın ve dümdüz yürüyün. Solda ufak bir kulübe göreceksiniz içine girin ve silahınızı atın. Daha sonra masadaki işçi kıyafetini alın üzerinizde hiç bir silah olmadığından emin olup çıkın.

İki bekçinin olduğu kapıya gelin. Aranacaksınız. Silahınız olmadığından geçmemize izin verecekler. Devam edin ve soldaki hangara girin. Karşıdaki merdivenlerden ikinci kata çıkın ve yeni kıyafetleri alın. Kıyafeti bulmakta zorlanırsanız haritaya bakabilirsiniz. Yeni kıyafetlerinizle rahatça gemiye girebilirsiniz. Gemiye yürüyün. Gemiye çıkınca sağa yürüyün ve ilk kapıdan girin. Soldaki merdivenleri kullanarak alt kata inin. İki oda daha ilerleyip öldürmemiz gereken adamı bulacaksınız merdivenlerden inip konteyner’in arkasında duran kırmızılı adamı, telle boğmak sureti ile öldürün. Geriye sadece kaçmak kaldı. Gemiden mümkün olduğunca hızlı çıkın. Eğer SWAT takımı yola çıkarsa kamaraların birinde bekleyip, SWAT üyelerinden birini vurup kıyafetini alırsanız, rahatça uzaklaşabilirsiniz. Hiç uğraşmak istemezseniz; exit’e koşabilir, bölümü bitirebilirsiniz.

Bölüm 7: Traditions of the trade

Çantanızı ve silahınızı bırakın, sağdaki cesetten ID kartını alın. Hemen solunuzda bir mektup var onu da alabilirsiniz. Üzerinizde silah olmadığından emin olup ana girişe gidin. Kartınızı gösterip içeri girin. Sağdaki merdivenlerden yukarı çıkın, odaları temizleyen temizlikçiyi izleyin. Her odaya girişinde anahtarları kapıda bırakıyor. Anahtarı alıp, 203 numaralı odaya yönelin. Odaya girin ve balkona çıkın. Yandaki balkona güvenlik görevlisinin çıkmasını bekleyin. İçeri girdiğinde o balkona atlayın. Odaya girdiğinize arkası dönük olacak. Tel ile boğun. Ardından banyoya girin ve yıkanmakta olan şişman arkadaşı öldürün. Şimdi öldürdüğünüz güvenlik görevlisinin kıyafetini giyin masadaki herşeyi toplayın ve kapının yakınlarındaki çantayı da alıp balkona ve oradandan yan odaya geri dönün. Ana hole çıkın.

Ana holün kuzeybatısındaki kilitli kapıya yönelin. Polis devriye gezerken, kimse tarafından görülmediğinizden emin olup, kapıdan içeri dalın. Saunalara geleceksiniz. Hedefiniz olan zat-ı muhterem havuza girmeden evvel ve havuzdan çıktıktan sonra mutlaka duş yapıyor. Onu duş yaparken yakalayın ve tel ile öldürün. Üzerinden anahtarı alıp tekrar ana hole dönün. Not: Eğer adamınız havuzda değilse yukarıda, bardadır. Bir iki içki yudumladıktan sonra yüzmeye gelecektir.

Üçüncü kata çıkın. Üzerinde exit yazan kapıdan terasa çıkın. Önünüzdeki kubbeyi dolaşın ve pencereden içeri girin. Haritadan takip ederek bombanın olduğu yere ulaşın. Bombayı çantaya yerleştirip mekanı terk edin.

Bölüm 8 – Slaying a dragon

Yapacaklarınızı bildiğinizde çok kısa sürecek bir bölüm ve alternatifler çok fazla. En kolay olarak; Girebildiğiniz tek bina olan batıdaki apartmana girin. Beşinci kata çıkın soldaki odaya girip bahçıvan kıyafetlerini giyin. Sokağa geri dönün. Yanında merdiven olan binayı bulun ve merdivenlerden çıkın. Karşı sokaktakilere görünmemek üzere reklam panolarına iyice yaklaşıp eğilin ve sniper tüfeğinizi çıkarın. İki panonun arasında hefinizi görün onu vurun ve bölümüz bitirin !

Eğer başka bir yolla bitirmek isterseniz yine bahçıvan kıyafetlerini alıp, haritada işaretli olan kanalizasyon deliğinden fare zehirini de aldıktan sonra, park’a girebilir kimse görmüyorken çaya zehir atabilirsiniz.

Bölüm 9 – The Wang Fou Incıdent

Aracın durmasını bekleyin limuzinin şoförü hacetini gidermek üzere çöpler arasına gidecek. Arkasından haince yaklaşıp öldürün ve kıyafetlerini giyinin. Cesedini delikten aşağı atın. Şimdi bulunduğunuz ara sokağın doğusundan çıkıp merdivenden balkona ulaşın. Çevreyi gözetleyen adama çaktırmadan içeri girin ve bombayı alın. Şimdi aşağı inip araca bombayı yerleştirebilirsiniz. Kimse fark etmeyecek. Kuytu bir köşede aracın dolmasını ve harekete geçmesini bekleyin. Bu noktada save etmeniz iyi olacaktır. Araç haritanın doğusundaki iki adamın arasına ulaştığında bombayı patlatın. Eğer kaldırımda durmakta olan iki adam ölmez ise; gidip bizzat silahınızla öldürün. Gören veya duyan olmayacaktır.

Balkona çıktığınız merdivenlere geri dönün. Bu kez yerdeki kıyafeti giyin ve sniper tüfeğini alın. Tüfeği saklama moduna geçirin ve kapıdan içeri girin. İki üyeyi de görebileceğiniz balkona ulaştığınızda; sizinle aynı katta bulunan nöbetçinin gitmesini bekleyin. İyice nişan alıp tek kurşunda iki üyeyi birden öldürmeniz mümkün. İsterseniz önce save edin ve atış talimi yapın. İki üye de ölünce geriye kaçmak kalıyor. Kıyafet değiştirdiğiniz odaya dönüp şoför kıyafetlerini geri giyin. Silahınızı bırakıp merdivenden inerek exit noktasına gidin.

Bölüm 10 – The Seafood Massacre

Bölüme başlar başlamaz kuzeye koşun. Çöplüğe vardığınızda çantanızı aşağı atıp, biraz uzaklaşın ve bekleyin. Bir Red Dragon üyesi gelecek ve hacetini yapacak. Arkadan yaklaşıp tel ile öldürün. Kıyafetini ve madalyonunu alıp, cesedini aşağı atıverin. Haritadan, üzerinde ünlem işareti olan deliğe ulaşın ve fare zehirini alın. Restaurant’a gidin ve barmenle konuşup anahtarı alın. Önce dönen merdivenlere yürüyormuş gibi yapın. Sonra geri dönüp iki kişinin ne yaptığını gözlemleyin. Barmen kendi halinde dururken yavaşça gelip kapıdan içeri; mutfağa girin. Kapı kapanınca tel ile aşçıyı boğun. Yemeğe zehir atın, aşçı kıyafetini giyinin ve servis yapmak üzere yukarı çıkın. Çıkmadan evvel kapının deliğinden bakabilir, barmenin arkasının dönük olduğunda emin olabilirsiniz. Yukarı çıkın yemek servisi yapın ve iki zat’ı hakkın rahmetine gönderin. İşleri bittiğinde masaya madalyonu bırakın. Şimdi aşağı mutfağa inip kırmızı kıyafetlerinizi tekrar giyinin. Ana kapıdan çıkıp, “exit” noktasına doğru emin adımlarla yürüyün.

Bölüm 11 – Lee Hong Assasination

Restaurant’a gidin. Soldaki kapıdan girip barmenle konuşun. Masaya bir kağıt bırakıp koşacak. Kağıdı ve masanın arkasındaki şurubu alın. Şimdi heykelin olduğu ana hole geri dönün ve batıdaki kapıdan devam edin. Karşıdaki kapıdan da girince banyoya ulaşacaksınız. Karşıdaki kapıdan çıkın ve sola dönün iki red dragon üyesini görmezden gelip yürümeye devam edin soldaki kapıdan girip asansöre ulaşın. Asansörle basement’a inin. Hemen sola dönün koridorun sonundaki kapıdan girin. Devam edin ve sonunda aşçı kıyafeti bulacaksınız. Giyinip çıkın ve asansörün olduğu noktaya geri dönün. Şimdi çiftli demir kapıdan girin ve görevlileri görmezden gelip hep devam edin. Haritada ünlem ile gösterilen odaya girip ajanı kurtarın. Asansöre geri dönün ve tekrar birinci kata gidin. Bu kez haritadan bakarak ünlem işaretli mutfağa gidin. Tasa şurubu dökün ve servis etmek üzere haritada gösterilen (daha evvel de iki üyeyi öldürdüğünüz) yemek odasına gidin.

Yemeği beyazlı adamın arkasından masaya yanaşarak servis edin. Şişman olan hemen tuvalete koşacak o gidince siz de teliniz ile oturan adamı öldürün. Cesedini masanın diğer tarafına taşıyın ki; koruma geri geldiğinde görmesin. Cebinden kasanın şifresini alın. Ajan’ı kurtardığınız noktaya geri dönün. Şimdi çevredeki Red Dragon üyelerinin birinden kıyafetini ödünç almamız gerek. En basit taktik adamların çevresinde dönmek ve yüzlerinin size bakmamasını sağlamaktır. Eğer başaramazsanız; Tek başına duran üyenin hemen yanındaki kapıdan girin haritadan da kontrol ederek bir yuvarlak çizin ve aynı noktaya geri dönün. Şimdi haritayı açarsanız yan odadaki üyeyi arkası dönük yakalayabileceğinizi görebilirsiniz. Gidin ve tel ile boğup kıyafetini alın. Şimdi istediğiniz şekilde basement haritasının en kuzeyindeki asansöre gidebilirsiniz. Mansion’a çıkın. Merdivenlerden yukarı çıkın ve haritada gösterilen yerdeki kasayı açın. Devriye gezen üyeyi öldürürseniz, işinizi daha kolay halledebilirsiniz. Exit noktasına gidin ve son bölüme ulaşın.

Bölüm 12 – Hunter And Hunted

Çok hızlı olmanız gereken bir bölüm. Demo biter bitmez kapıdan çıkıp holün sonuna kadar koşun. Şalterleri indirip geri koşun. SWAT ekibi sizi göremeyecek. Hemen asansör boşluğundan aşağı atlayın. Kapıyı açın hızlıca gidip albayı öldürün. Hemen cesedini yan odaya taşıyın kıyafetlerini giyin. Masadan susturuculu silahı alın ve binadan çıkmak üzere holden devam edin. Sokağa çıktığınızda haritayı açın ve öldürmeniz gereken adamın nerede olduğunu öğrenin. Adamınıza koşarak yaklaşıp kafasına sıkacağınız tek kurşun ile işini bitirin. Böylece tüm sokak size düşman olacak tabanları yağlamaktan başka çözüm kalmayacak. Adamınıza yaklaşmakta zorlanıyorsanız kanalizasyon tünellerini kullanabilirisiniz. Adamı öldürdükten sonra haritada gösterilen exit noktalarından sadece birinden dışarı çıkabiliyorsunuz. Üzerinizdeki kıyafete göre değişiyor. Exit noktasına ulaşınca oyunu bitirmenin gururu içinde son demoyu izleyebilirsiniz

Paylaş
                                                                               
1.897 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *