Heroes Of Might And Magic III(3) Necropolis Kalesi

6 Ağustos 2012, Pazartesi, 3:10:15

Heroes Of Might And Magic III oyununda en fazla tercih edilen kalelerden birisi olan Necropolis karanlık tarafın oyundaki en güçlü temsilcisi. Birçok yaşayan ölü yaratık türünü içinde barındıran Necropolis kalesi diğer kalelerden farklı bir takım yönleri ile kendini onlardan ayırıyor. Karanlık ve ürkütücü bir kale olan Necropolis sizi karanlık bir atmosfere götürüyor. Bu yazımızda Necropolis kalesi ile ilgili bir takım bilgiler vermeye çalışacağız.

NECROPOLİS KALESİ

1-)Yaratıklar

Necropolis kalesinin askerleri gücünü ölümden alıyor. Özellikle yakın mesafe savaşçıları açısından oldukça zengin olan Necropolis uzak mesafe savaşçıları bakımından ise oldukça zayıf. Sadece Lichler uzaktan saldırı yapabiliyor. Bunun yanı sıra askeri birlikler skeleton dahil olmak üzere oldukça hızlı. Üç adet uçabilen savaşcı sınıfı bulunuyor. Bildiğiniz üzere uçabilen savaşcı sınıflara sahip olan bir ordu ile kale kuşatmaları oldukça başarılı geçiyor. Yüksek skeloton üretebilme kapasitesi ile oyunun henüz başlarında kalabalık bir orduya sahip olmanız da en büyük artılarından.

Yaratıkların Artı Yönleri;

+++Skeletonlar diğer 1. seviye yaratıklara nazaran daha güçlü ve daha çok sayıda üretilebiliyor. Vampire Lordları ise rakiplerinin kanını emerek yeniden doğabiliyor. Özellikle çok sayıda Vampire Lord ile ciddi savaşları kazanabilmeniz mümkün. Dread Knightlar en güçlü 7. sınıf yaratık olma özelliğini taşıyor ve önüne gelen rakipleri kolayca eritebiliyor. Lichlerin uzaktan atmış olduğu zehir büyüsü ise toplu bir alanı etkisi altına alıyor ve o alanda bulunan tüm düşmanlara etki ediyor.

Yaratıkların Eksi Yönleri;

—Zombieler çok ağır ve etkisiz kalıyor. Aynı şekilde Wraith(Cadı)larda uçma kabiliyeti dışında çok bir varlık gösteremiyor. Düşük hit pointe sahip olan cadılar çabuk ölebiliyor. Ghost Dragonlar diğer kalelerin en üstün yaratıklarına nazaran daha etkisiz kalıyor.

2-)Özel Binalar

Necropolis kalesinin birçok özel binası bulunuyor. Necromancy Amplifier isimli özel bina ise oyundaki en etkili silahlardan birisi. Necromancy Amplifier isimli bina ile kaleniz etrafına duman yayıyor ve kalenizin yerinin tespit edilebilmesini zorlaştırıyor. Skeleton Transformer isimli bina ile de  elinizde bulunan her türlü yaratığı skeletona dönüştürebiliyorsunuz.

3-)Grail Binası(Obeliskin Kaleye Getirilmesi Sonucu Oluşan Bina)

Obelisk hazinesini bulduğunuz ve Necropolis kalesine getirdiğiniz takdirde tüm herolarınız %20 daha fazla skeleton üretebilen bir Necromancer haline geliyor.

4-)Magic(Büyü) Gücü

Mage Guild binası seviye 5 olabiliyor. Çok üstün bir büyü gücüne sahip olmasa da Necropolisten iyi büyücüler çıkabilir. Özellikle Necromancerlar korkulan büyücüler haline gelebiliyor.

5-)Heroes(Kahramanlar)

Necromancer ve Death Knight olmak üzere 2 hero grubu bulunuyor. Necromancerlar Meteor Shower ve Animate Dead gibi büyülere sahip olabiliyorlar. Death Knightlar ise dengeli bir hero sınıfı hem iyi bir savaşcı hem de büyücü olabiliyorlar.

6-)Kaynak Gereksinimleri

Binaların kurulumu ve gelişimi için bol sayıda Taş(Ore), Odun(Wood) gerekiyor. Bunun yanı sıra ileri düzeydeki birçok yaratık binasının kurulumu için bol sayıda mercury(kazan) gerekiyor. Özellikle en az 2 kazan madeni almanızın sizin için büyük yararı olacaktır.

7-)NECROPOLİS’in En iyi karşı Geldiği Kale Türü: İnferno

Necropolis bilindiği üzere en üstün kale türü olarak biliniyor. İnfernoya karşıda bu üstünlüğü aşikar. Özellikle Skeleton/Vamp Lord/Dread Knight üçlüsü inferno kalesinin yakın dövüşçülerini kolay bir şekilde etkisiz hale getirebiliyor. Devil ve Efreeti gibi güçlü inferno kalesi yaratıklarıda geri kalan Necropolis güçleri tarafından kolayca yok edilebiliyor. Ghost Dragonlar düşmanın gogs isimli tek uzak dövüşcüsünü tek bir hamleyle saf dışı bırakabiliyor.

8 -)NECROPOLİS’in En zayıf Geldiği Kale Türü: Castle

Castle kale türü bilindiği üzere insanların kalesi. Castle kalesi Heroes 3’teki en dengeli kale türü olarak biliniyor. Necropolise karşı en etkili kale türü olan Castle askerleri yüksek moral ve şansa sahip. Bu moral ve şans savaş esnasında Necropolis yaratıklarına daha fazla hasar verebilmenize olanak sağlıyor. Ayrıca Archangel, Champion ve Crusader üçlüsü Necropolisin Vamp Lord/Dread Knight/Ghost Dragon üçlüsüne göre daha güçlü geliyor. Bundaki en büyük pay ise şüphesiz Archangellarda. Ayrıca Zealot ve Marskman gibi 2 uzak dövüş sınıfınında bulunması tek bir uzak dövüş sınıfı bulunan Necropolise karşı bir başka avantaj.

Paylaş
                                                                               
2.650 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *