GTA 5’te Nasıl Yenilikler Olacak?

28 Mart 2013, Perşembe, 13:47:21

Oyun Dünyasının taçsız kralı olarak nitelendirilen Grand Theft Auto serisi 5. oyununun kesin çıkış tarihini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı(17 Eylül 2013).Oyunun çıkış tarihi açıklandı açıklanmasına ama herkesin merak ettiği esas konu yeni oyunun ne gibi yeniliklerle geleceği yönünde.

İşte kendini her yeni oyunla bir adım daha geliştiren Grand Theft Auto serisinin yakın bir zamanda çıkacak 5.oyunu GTA 5‘teki önemli yenilikler.(Bu yenilikler Rockstar Games‘in resmi sitesinden paylaşmış olduğu oyun içi resimler ve açıklamalardan yola çıkılarak derlenmiştir.)

1.)Oyundaki hava olayları büyük ölçüde geliştirilecek.Şimşek,Hortum ve benzeri olaylar oyun içerisine dahil edilecek ve oyunda önemli etkileri olacak.

2-)Oyunda çeşitli hayvanlar olacak.Evcil kedi,köpeklerden tutunda ormanda yaşayan vahşi hayvanlara kadar.Vahşi ortamdaki hayvanlar size zarar verebilecek ve avlanabilecek.

3-)Oyunda dalış(scuba diving) ve paraşütle atlama gibi yenilikler bulunucak.(Paraşütle atlamadan kasıt uçan bir uçaktan atlamak).Bunun dışında su altı San Andreas’ta olduğu gibi bu oyunda da bulunacak ama GTA V’te su altı çok daha ayrıntılı olacak.

4-)Oyunda basketbol gibi çeşitli sporlar olacak.Özellikle basket oynama olayı oyunda bulunacak.Diğer spor dalları olacak mı orası kesin değil.

Anlayacağınız yeni oyun gerçek bir Dünya oluşturma konusunda serinin diğer oyunlarına kelimenin tam anlamıyla fark atacak.Bu yenilikler özellikle oyunun simülasyon yönlerini güçlendirecek nitelikte.Ne diyelim eşsiz bir oyunla karşı karşıya kalacağımız aşikar.

Paylaş
                                                                               
2.116 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *