GTA 5 Paraşütle Atlama Rehberi

21 Mart 2014, Cuma, 14:46:38

gta5paraşütle

GTA 5 oyununda en zevkli aktivitelerden birisi de şüphesiz paraşütle atlama. Oyunda paraşütle atlayabilmeniz için öncelikle Risk Assessment isimli görevi bitirmeniz gerekiyor. Bu görevi yerine getirdikten sonra 13 farklı noktadan dilediğiniz karakter ile atlayışlar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Oyunda paraşütle atlayabilmek için PS için kare tuşuna basmalısınız. Xbox için ise bu tuş X tuşu. Paraşütle atladıktan sonra birçok kontrol seçeneği size sunulacak. L1 ve R1 tuşlarına basarak keskin dönüşler yapabilirsiniz. Aynı şekilde L1 ve R1 tuşlarına inerken de basarsanız daha güvenli bir şekilde zemine iniş gerçekleştirebilirsiniz.

Paraşütü serbest bırakmak için PS için üçgen, Xbox için ise Y tuşlarına basmalısınız. Yeni bir atlayış gerçekleştirmeniz için ise PS için kare, Xbox için X tuşuna basmalısınız. Ama bunu yaparsınız yapmış olduğunuz atlayışta herhangi bir kazanç sağlayamayacaksınız.

İlk paraşüt atlayışının ismi Pacific Tour. Vespucci Beach’in doğusunda Jeff’e rastlayacaksınız. O da sizi helikopterle gökyüzüne çıkaracak ve ilk atlayışınızı gerçekleştireceksiniz. Bu atlayışta ilk 8-9 saniye hiçbir şeyi ellemeyin. 8-9 saniye sonra paraşütünüzü açın. Bu size iniş yapmak için yeterli zamanı sağlayacaktır.

2. Paraşüt atlayışının ismi ise Photo Finish. Bu atlayışı yapmak için Vinewood’da bulunan yarış pistine gidin ve Jeff’e ulaşın. Atlayıştan 2-3 saniye sonra paraşütünüzü açın ve sola doğru asılın.

3. Paraşüt atlayışının ismi ise Turbine Terror. Sandy Shores’un Kuzeyinde helikopteri bulacaksınız. Atladıktan 2-3 saniye sonra paraşütünüzü açın. Hedefe ulaşmak için bolca zamanınız var.

Paraşüt Hilesi; 

Xbox İçin: Left, Right, LB, LT, RB, RT, RT, Left, Left, Right, LB.
PlayStation İçin: Left, Right, L1, L2, R1, R2, R2, Left, Left, Right, L1

 

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *