Game of Thrones: Episode One – Iron From Ice

15 Aralık 2014, Pazartesi, 19:43:01

game-of-thrones-logo

Son yılların en önemli fantastik figürlerinden birisi olan Game of Thrones kitapları, dizisi ile büyük bir üne kavuşmuş vaziyette. Milyonlarca izleyicisi bulunan Game of Thrones dizisi ise bu ünü doruklara taşımış vaziyette. Hal böle olunca Game of Thrones gibi dev bir markanın oyun dünyasına uyarlanması da kaçınılmaz oluyor.

Bunu daha önce birçok firma denedi. Tabii ki dev bir kitleye sahip olan böyle güçlü bir fantastik figürü kullanmak isteyen birçok oyun geliştirici şirket bulunuyor. Ancak Game of Thrones’un adına yakışacak bir oyun henüz göremedik. Son olarak Telltale Games bu işe kapak attı ve Game of Thrones oyununu duyurdu. Bilindiği üzere Telltale Games kendine has tarzda geliştirdiği oyunlar ile adından söz ettirmiş bir firma. Özellikle sinematiksel bir oynanımı oyunculara sunan Telltale Games oyun içerisinde oyunculara seçim yapma şansını tanımasıyla güzel bir oyun türünü de meydana getirmiş oldu.

gared

Bu oyun türü ile yapılan bir Game of Thrones’ta şüphesiz güzel bir yapım oluyor. Game of Thrones: Episode One – Iron From Ice bu serinin ilk oyunu. Diziden ve kitaplardan çok sık adını duymadığımız Forrester Hanesine odaklanan oyun Game of Thrones dünyasına farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Diziden tanıdığımız birçok karakterin bulunduğu oyun (Ramsay Bolton, Tyrion Lannister ve Cersei Lannister) bizi o dünyaya şüphesiz fazlasıyla sokuyor. Lord Forrester’ın uşağı olan Gregor’u yöneterek başladığımız yapımda daha başka Forrester hanesi mensubunu da yönetme şansını buluyoruz.

Oyunu en farklı kılan özelliği ise şüphesiz kendine has hikayesi. Öyle ki eğer oyun dizi ile paralel bir hikayede geçseydi bu kadar başarılı olmazdı. Küçük bir hane olan Forrester’ların Westeros’taki amansız macerasına odaklanan yapımda dizideki olaylar yaşanıyor ama bu olayların Forrester hanesine olan etkilerine şahit oluyoruz. Anlayacağınız Telltale kolaya kaçmamış.

Game-of-thrones-episode-1

Diyalogların büyük önem taşıdığı oyunda yaptığınız seçimler oyunun gidişatını küçük de olsa değiştiriyor. Anlayacağınız entrikaları ile meşhur Westeros’da yaptığınız seçimler sizin en önemli silahınız olacak. Bunun dışında oyun içerisine serpiştirilen birkaç aksiyon sahnesi de bulunuyor.

Kendine has grafiksel özellikleri ile Westeros’u güzel bir şekilde oyunculara sunan Game of Thrones: Episode One – Iron From Ice şüphesiz oynanmayı hak eden bir oyun. Özellikle Game of Thrones severler için kaçırılmayacak bir yapım.

[vsw id=”kso96b-aDjk” source=”youtube” width=”630″ height=”404″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
1.849 defa okundu. Etiketler: ,

Yorum

*
*
Yorumunuz: *