Friday the 13th: The Game Hayatta Kalanlar İçin İpuçları

29 Mart 2017, Çarşamba, 19:29:00

877AA090-54E1-42E9-BAEE-B6AB3A87CFD4-2501-0000021AF3ED5BE7

13. Cuma Hayatta Kalanlar İçin İpuçları
– İletişim, hayatta kalmanın anahtarıdır. İnsanları veya bir telsiz bulmayı başarırsanız, bir plan yapmaktan çekinmeyin.

-Diğer hayatta kalmaya çalışan insanlar mini haritanızda beyaz daireler şeklinde işaretlenir veya çok uzaktaysa beyaz ok şeklinde işaretlenir.

-İnsanlara bir şeyler bulmalarına yardımcı olmak için pusula yönergelerini kullanın; Bu, haritayı bulamayan arkadaşlarınıza çok yardımcı olur.

-Jason’ın sizi tespit edebilme kabiliyeti iki şeyle alakalı: gizlilik ve sakinlik. Stealth, Jason’un sizi bliplerle bulmasını zorlaştırarak daha az ses çıkarmaya yardımcı olur. Sakinlik, hızlı bir şekilde korkmamanızı sağlar, yani Jason’ın sizi daha zor hissetmesi (daha fazla korku, daha kolay hissedilme).

– Kabinde boşlukları gizlemek, görüş alanını yeterince uzun süre kırdıkça, Jason’dan kaçmanın iyi bir yoludur. Oranlarınızı (açık kapı veya pencere) artırmak için kabinden çıkmış gibi görünmesini sağlayın veya sanki odaya hiç girmediğiniz gibi görünmesini sağlayın.(arkanızdaki kapıyı kapatın ve kilitlemeyin). Dışarıda kabinde sizi daha fazla hissetmemesi için yüksek bir rahatlık da yardımcı olacaktır.

– Q-T-E (tuşları) ile o kadar da iyi olmadığınız sürece tamir yapmayın. Başarısız olursanız, Jason’ın duyabileceği bir ses çıkar ve sizi daha kolay yakalar.

-Kırmızı ve beyaz radyo kuleleriyle kabinlere göz kulak olun; Tommy Jarvis’i aramak için içeride bir radyo olduğunu gösteren görsel bir işaret var.

-Bazen, yem gibi davranmak takımınızın hayatta kalmasına yardımcı olur. Örneğin, dayanıklılığı yüksek bir karakteriniz var ve takım arkadaşlarınızın tamir yeteneği var. Diğer kişiler bir şeyler onarırken Jason’ın dikkatini dağıtmak için hızınızı ve dayanıklılığınızı kullanın.

-Eğer bir araba, tekne veya telefon kutusu için parça arıyorsanız, önce en yakın kabinleri kontrol edin. Çoğu durumda, yakındaki bir kabinde en az bir parça bulunur. Bununla birlikte, diğer bölümler daha rastgele oluşturulmuştur.

– Çok fazla korku toplamaktan kaçının bu Jason’ın sizi daha etkili bir şekilde algılamasına sebep olur. Takım arkadaşınızın ifadesi ile korku seviyenizi takip edebilirsiniz. Kendinizi silahlandırarak, aydınlanmış alanlarda kalarak ve diğer arkadaşlarınız ile birlikte kalarak korkuyu azaltabilirsiniz.

-Eğer uzakta ölü bir ceset görürseniz, hiç durmadan oradan uzaklaşın. Eğer cesede odaklanırsanız, bu korku seviyenizi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda sizi Jason’a yönlendirir, böylece Jason sizi daha kolay yakalar.

– Yoğun yaprak kümelerine dikkat edin. Bunlar Jason tarafından gizlenmiş tuzaklardır ve size büyük zararlar verebilir.

-Jason tarafından kovalanıyorsanız ve minimapınızda diğer arkadaşlarınızı görürseniz, yakınlarına koşarak onları kovalamacanıza sürüklemeyin. Çoğu durumda, Jason ayrılıncaya dek gizlenmeye çalışın.

-Eğer bir yatağın altında ya da dolapta saklanırsanız, Sakin Nefesinizi akıllıca kullanın.

-Araba ve tekne çok hassastır. Araba kullanırken dikkatli olun ve hayvanlar gibi çılgınca sürmeyin. Mütevazi bir hızda bile, araba Jason’ı geçebilir. Arabanın ön tarafıyla Jason’a vurursanız , arabayı tamr etmeniz gerekir. Kısacası Jason’a arabayla çarpmayın.

Paylaş
                                                                               
2.767 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *