F1 2012 İnceleme

24 Eylül 2012, Pazartesi, 13:07:25

F1 yarışları bilindiği üzere Dünyadaki en hızlı ve en popüler araba yarışları.Bu yarışların bu denli ilgi çekmeside F1’in  simülasyon türünde oyunlarının çıkmasına zemin teşkil ediyor.Son F1 oyunu ise F1 2012.F1 2012 oyunu CodeMasters tarafından geliştirilmiş oldukça kaliteli bir F1 oyunu.Öyle ki oyunda Pilotların,araçların ve pistlerin hepsi birebir bulunuyor.Sizlere bu yazımızda F1 2012 hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalışacağız.

Oyundaki en büyük değişim şüphesiz oyunun modlarının zengişleştirilmesi.Sizlere biraz bu modlardan bahsetmek istiyoruz.

Kariyer Modu: Bildiğimiz basit kariyer modu. Alt sıra takımlarından kariyerimize başlayıp iyi dereceler elde ettikçe iyi takımlardan teklif alabileceğimiz ve bu şekilde yükselebileceğimiz oyun modu.Oyunun en sevilen modlarından biri olduğu ise şüphesiz.
Hızlı Yarış: İstediğimiz takım ve pisti seçerek yarış yapabileceğimiz mod.Oyunda Antreman yapmak isteyenler için en iyi tercih diyebiliriz.
Şampiyonlar Modu:F1′de mevcut şampiyon 6 pilot ile senaryo içinde yapacağımız yarışlar. Yarışın son 3 turunu kapsayacak ve takım arkadaşı olduğumuz şampiyonu geçmeye çalışacağız.
Genç Sürücü Testi: F1 takımlarının sezon sonunda yaptıkları Yas Marina pistinde ki genç pilot testlerini konu alıyor. Pek gerçekle bağlantısı olmasada yapmamız gereken bazı görevler var. Bunlar virajların Apex noktalarından geçmek veya belli bir bölge içerisinde arabayı durdurmak gibi, DRS ve KERS sistemlerinin kontrolu gibi aşamalardan oluşuyor.(Genç Sürücü Testinin ilk gününü demoda deneyebilirsiniz.)
Season Challange: 10 yarışı içinde barındıran İtalya’nın Monza pistinden başlayan mücadele. Seçtiğiniz bir pilot ile mücadelelere girişiyorsunuz. Ve ona göre görevinizi tamamlıyorsunuz.(Monza’da ki ilk mücadeleyi demoda deneyebilirsiniz.)
Zamana Karşı: Çoğu oyunda bulunan zamana karşı yapılan yarış. Bu mod ile hem zamana karşı yarışıp pist rekorlarınızı geliştirebilirsiniz, hemde pisti daha iyi tanıma şansını elde edersiniz.

Grafiksel manada oyun oldukça geliştirilmiş.Özellikle figürler ve fizikler gerçeğe en yakın olarak tasarlanmış.Bunun yanı sıra hava durumu oyunda etkin bir rol oynamış.Yağış,aşırı sıcak,fırtına gibi havasal etmenler oyuna gerçekten etki ediyor.Anlayacağınız oyun sizlere F1 Dünyasını en gerçekçi simülasyon bir şekilde yansıtmış.F1 tutkunları için gönül rahatlığıyla alınabilecek ve eğlenceli zamanlar geçirilebilecek bir oyun.

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP , Vista or Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4Ghz or AMD Athlon X2 5400+
RAM: 2 GB
Boş Harddisk Alanı: 15 GB
Ekran Kartı: AMD HD2600 ya da NVIDIA Geforce 8600
Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Paylaş
                                                                               
2.838 defa okundu. Etiketler:

Yorum

*
*
Yorumunuz: *