Erepublik Online

17 Haziran 2012, Pazar, 18:03:47

Erepublik Online Oyunu 20 Kasım 2007  tarihinde görücüye çıkmış bir çeşit web tabanlı strateji ve siyaset oyunudur.Oyunda neredeyse tüm Dünya ülkeleri tarihini baştan yazmaya çalışmaktadır.Oyuna kayıt olduğunuz yerde ülkenizi seçiyorsunuz ve Ülkenizin bulunduğu topraklarda ülkenize faydalı bir nefer olmaya çalışıyorsunuz. Oyuna bir işçi olarak başlayıp  hayal edemeyeceğiniz yerlere gelmek bile mümkün.

Oyunda her ülke yeri geliyor yükseliyor yeri geliyor sömürge haline geliyor.17 Haziran 2012 tarihinde Türkiye haritası tamamiyle Bulgar işgali ile karşı karşıya kalmış durumda ama bunun sonsuza kadar süreceğini söylemek zor.Kaldı ki bundan 3 ay önce Türkiye en güçlü devletlerden biri halindeydi ve Bulgaristan dahil bir çok yer Türkiye toprağıydı.Oyun o kadar gerçekçi hazırlanmış ki oyunda hemen hemen Tüm ülkelerin yanı sıra o ülkelerdeki bölgelerde bulunuyor ve kazanılan yerler bölgeler üstüne kuruluyor.Bir ülkeyi işgal edebilmeniz için bölge bölge işgal etmeniz gerekmekte.

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Oyun sağlık sistemi üzerine yürüyor.Sağlık, herhangi bir çalışma veya kışlada eğitim durumunda ve savaşırken her vuruşta 10 puan düşer. Bir seferde harcayabileceğiniz sağlık, 100 puandır. Yemek yiyerek tamamlayabilir ve tekrar vuruşta bulunabilirsiniz. Sağlığınızı doldurup vuruş veya çalışma hakkınızı, alacağınız ekstralarla 550’ye kadar çıkarabilirsiniz. Bir seferde 550 puanlık çalışma veya vuruş yapma durumunuzda, bir daha vuramazsınız. Ancak, bir saat içinde, 100 vuruş hakkı kendiliğinden gelmektedir. Çikolata Bar kullanıp bu vuruş hakları bittiğinde bile 100 birim sağlık alıp vurmaya devam edebilirsiniz.

Welness’inizi Welness Box’lar(Gerçek Para-Gold ile) , kaliteli yiyecekler ve kaliteli bir evle yükseltebilirsiniz. Ayrıca savaş sonlarında kaliteli hastahanelerde yatarak ve arkadaşlarınızdan gift alarak da welness artışı sağlayabilirsiniz.

Oyundaki savaş sistemi

– Bir ülkenin bir diğerine saldırması

– Bir ülkenin işgal altındaki toprakları için saldırması (Resistance War – RW)(Direniş-İsyan Savaşı)

olmak üzere 2 durumda karşımıza çıkıyor.

Kısacası bu oyun strateji ve siyasi bir web tabanlı oyun arayanlar için güzel bir alternatiftir.Bir işçi olarak başladığınız oyunda bir gazeteci,bir bakan,bir parti lideri hatta bir başbakan bile olabilirsiniz.

Kayıt adresi:http://www.erepublik.com

Paylaş
                                                                               
3.105 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *