Empire Earth Hileleri

28 Haziran 2013, Cuma, 12:40:23

Hileleri aktif edebilmek için oyun sırasında Enter tuşuna basın ve konsolu açın. Ardından konsola aşağıda bulunan hile kodlarından dilediğinizi girerek tekrardan Enter tuşuna basın.

 

 

Hammadde/Kaynak Hileleri

all you base are belong to us – Her kaynaktan 100.000 birim verir.

boston food sucks – 1000 Yiyecek (Food) verir.

Atm – 1000 Altın (Gold) verir.

you said wood – 1000 Odun (Wood) verir.

rock&roll – 1000 Taş (Stone) verir.

Creatine – 1000 Demir (Iron) verir.

the big dig – Bütün Kaynakları kaybedersiniz.

boston rent – Bütün Altınları kaybedersiniz.

uh, smoke? – Bütün Ağaçları kaybedersiniz.

 

 

 

Diğer Hileler

my name is methos – Bütün Kaynakları Gösterir ve Haritayı Açar.

asus drivers – Haritayı Açar.

somebody set up us the bomb – Oyunu Kazanırsınız.

Ahhhcool – Oyunu Kaybedersiniz.

display cheat – Yapılan Hileleri Gösterir.

Headshot – Haritadaki Objeleri kaldırır.

Brainstorm – Hızlı inşaa modu.

the quotable patella – Bütün Üniteler Upgrade edilir yenilenir.

i have the power – Büyücülerin sihir güçleri full olur.

columbus – Balıkları ve Hayvanları Gösterir.

friendly skies – Hava alanındaki uçakların zamanları tekrar doldurulur.

coffee train – Bütün Ünitelerin sağlığını tamamlar ve tamir eder.

 

 

 

Campaign Modda Hile Yapma

Campaign’deki oyunları geçmek için, önce oyunu kaydedin. Daha sonra oyunun bulunduğu klasöre gidip DATA klasörüne, oradan da SAVED GAMES klasörüne gidin ve kaydettiğiniz oyunu kesip DATA klasörüne geri dönün ve kestiğiniz kayıtlı oyunun dosyasını DATA klasöründeki SCENARIOS klasörüne yapıştırın ve oyunun sonundaki .EES uzantısını .SCN olarak değiştirin.

 

 

Şimdi, Empire Earth oyununa girin. GAME TOOLS’a girin. Oradan da SCENARIO EDITOR’ü açın. Önce “Civilization Builder Tool”dan bir medeniyet bonus planı yapıp kaydedeceğiz. (Editörün altındaki altın taç şimgesi) Sağdaki AVAILABLE BONUSES listesindeki tüm bonusları, üzerlerine mousela tıklayarak CIVILIZATION BONUSES kategorisine taşıyın. Sonra alttaki disket işaretine tıklayın ve “Civilization Name”ye herhangi bir isim verin: Örneğin, “Türk” ya da “Süper Türkler” vs ve alttaki SAVE butonuna basıp Medeniyet Bonus Planı’nızı kaydedin. Şimdi Editör’e geri dönün ve sağdan 3. buton olan LOAD (YÜKLE) simgesini tıklayın ve uzantısını .SCN yaptığımız kayıtlı dosyayı açın.

 

 

Şimdi alttaki simgeler menüsünden sağdan 6. simgeyi (PLAYERS simgesi) tıklayın ve mavi işaretli olan HUMAN değerlerine gelin. Editör’deki HUMAN yazan tüm alanlar, sizin değerlerinizdir. Buradaki food, wood, iron gibi kaynaklarınıza istediğiniz miktarı girin. (Sayısal olarak) En sondaki erişilebilir uygarlık seçeneklerinden NANO AGE’yi seçin. Ondan önceki seçimse, başlayacağınız dönemi belirtir.

 

 

Şimdi en üstteki PLAYER PAGE 2’ye tıklayın ve yine Human yazılı alandan listenin en altına eklenmiş olan “Civilization Buuilder Tool”da hazırladığımız dosyanın adını seçin.

 

 

Şimdi en üstteki TECH TREE’ye tıklayın. Burası, sizin kullanabileceğiniz teknolojiler. Size ait olan alanlar, yine HUMAN bölümündeki kısım. UNITS (Birlikler), BUILDINGS (Binalar), HEROES (Kahramanlar) ve TECHNOLOGIES (Teknolojiler) sekmelerindeki “Disable Technologies” listesindeki tüm teknolojileri “Enable Technologies” listesine taşıyın.

 

 

Gelelim son ayara. Sağ üst köşedeki OPTIONS butonuna tıklayın. Buradaki GAME LIMITS UNIT, oyundaki sahip olduğumuz karakter (köylü, asker vs) sınırı. WONDERS FOR VICTORY, kaç dünya haritası yaparsak oyunu geçeceğimizi belirtiyor. Soldaki MUTUAL DIPLOMACY SETTINGS’se diğer milletlerle olan dost, düşman tanımlanmasını belirtiyor. Kırmızı işaretlenirse düşman, yeşil işaretlenirse ise dost. Şimdi oyunu artık oynayabiliriz. En alttaki sağdan 2. simge olan yeşil tik işareti (TEST)’le artık bu senaryoyu oynayabiliriz ya da en alttaki sağdan 4. sembol olan disket işaretini tıklayarak oyunu kaydedebiliriz.

 

Paylaş
                                                                               
6.527 defa okundu. Etiketler: ,

Yorum

*
*
Yorumunuz: *