Empire Earth 1 (EE1)

22 Mayıs 2012, Salı, 16:29:30

Empire Earth strateji oyun severler için Sierra oyun şirketi tarafından 23 Kasım 2001’de piyasa sürülmüş olan harika bir strateji ve savaş oyunudur. Seri 3 oyundan oluşmakla beraber Empire Earth 1 oynanım bakımından serinin 2. ve 3 oyununa göre oldukça üst düzeyde bir oyundur. Özenle hazırlanmış oyun 500.000 senelik Dünya Tarihini konu alır. Bu 500.000 seneyi oyun içerisinde yaşayarak medeniyetinizi en üst düzeye getirmeye çalışırsınız.empireearth1

 

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

500.000 senelik içindeki zaman dilimini oyun 14 çağa(epoch)’a bölmüştür. Her atlanılan çağ ile beraber medeniyetiniz askeri, ekonomik ve stratejik açıdan daha da üst bir düzeye geçer. Empire Earth’1 oyununun ek paketi olan The Art Of Conquest genişleme paketi ile beraber oyunu Space Age(Uzay Çağı) eklenerek çağ sayısı 15’e çıkarılmıştır.

Oyunun Amacı ülkenizi bütün tehlikelere karşı başarıyla savunarak size tehlike oluşturan düşmanlarını yok etmek ve tarih sahnesinden silmektir. Campaign ile Tarihte yaşanmış bazı olayları oyun üzerinden aynı zamanlı oynayabilirsiniz. Örneğin German Campaign’lerinden Almanya ile alakalı 2.Dünya savaşı öncesi ve sonrası olayları ve savaşları oyun üzerinde yapabilirsiniz. Oyunda bulunan Campaignlerden ilk 3’ü gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış olmasına rağmen son campaign olan Russian Campaign gerçekte yaşanmamış olup Rusya’nın gelecekte süper güç olacağı düşünülerek hayali olarak hazırlanmış bir Campaign’dir.

Oyunda kendinize ait birçok Campaign ve harita tasarlayabilir ve bu haritalarda düşmanlarınızla rekabet edebilirsiniz. İnternet üzerinde bir çok özenle hazırlanmış Empire Earth 1 Haritasını bulup oynayabilirsiniz.

Empire Earth 1 Oyununda bulunan 4 Campaign yani 4 ayrı köklü milletin hikayelerini konu alan 4 büyük bölüm bulunmaktadır.

Bunlardan 1. si Olan Greek Campaign Eski Yunanda yaşandığı düşünülen tarihsel olayları ve savaşları konu alır. 2. si English Campaign İngiltere siyasi tarihinin oluşumu sırasında yaşanılan olay ve savaşları konu alır. 3. sü German Campaign 2. Dünya savaşı öncesi ve sonrası olayları ve savaşları konu alır. 4. Campaign ise tamamen hayali bir geleceği konu alır ve bu gelecekte Rusya Süper Güç Halindedir.

Empire Earth 1 Oyunun Sistem Gereksinimleri Şöyle;

Sistem Gereksinimleri

64 MB RAM,

413 MB boş alan,

DirectX 8.0

Windows 98 ve ya üstü bir işletim sistemi.

Oyunun Tarihsel gelişimi ve çağları aktaran  bir introsu bulunmakta buyrun;

Oyunun Videosu

[vsw id=”0mEkVBOKx6Y” source=”youtube” width=”630″ height=”394″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
6.768 defa okundu. Etiketler: ,

Yorum

*
*
Yorumunuz: *