Diablo 3,PS3 Ve PS4’e Geliyor!

21 Şubat 2013, Perşembe, 14:28:25

Son dönemin oyun Dünya’sında en çok konuşulan konusu şüphesiz PlayStation 4.Yakın bir zamanda beklenmeyen konsol hızlı bir kararla duyuruldu.Oldukça iyi sistem gereksinimleri ile birlikte gelecek olan konsol şüphesiz konsol severleri oldukça mutlu etti.

Son olarak tarihi boyunca hiçbir konsol lansmanında bulunmayan ve anti-konsolcu olarak bilinen Blizzard‘dan ilginç bir atak geldi.Diablo 3,PS3 ve PS4’e geliyor!

Oyuncuları oldukça şaşırtan bu açıklama Diablo 3’ün geleceğini büyük ölçüde etkileyecek.Öyle ki sadece 2012 yılı içerisinde 7 ayda 12 milyon satan oyun PS3 ve PS4‘tede aynı rakamı yakalarsa tüm zamanların en çok satan oyunu olma şansını yakalayabilir.

Bunun yanısıra büyük bir kesim PC oyuncusun da Blizzard’a şiddetli tepkisi var.Bu oyunculara göre Diablo 3,PlayStation 4 için üretilmiş ve PC 2. plana atılmış.İddialara göre;

Yetenek çubuğunda yalnızca 6 tane boşluğun olmasını oyun kumandaları için tasarlanmasına bağlayan Diablo 3 PC oyuncuları, konsol oyuncularının karışık sistemleri sevmemeleri nedeniyle oyunun Rune ve diğer önemli detaylardan yoksun olduğunu dile getiriyorlar.

Ayrıca oyunun çoklu oyunculu modlarında yalnızca 4 kişinin aynı anda oynayabilmesinin de basitçe konsolların maksimum dört oyun kumandası desteklemesinden ötürü kaynaklandığını söyleyerek işi bir adım daha öteye götürüyorlar.

Anlayacağınız Diablo serisi artık PC’nin yanısıra PS3 ve PS4’te oynanabilecek.Bu iddialar ne kadar doğrudur bilinmez ama Diablo 3’ün yeni satış rekorları yakalayacağı aşikar…

Paylaş
                                                                               
1.210 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *