Diablo 3 Monk

12 Ekim 2012, Cuma, 19:32:08

Monk(Keşiş) sınıfı serinin ilk 2 oyununda karşımıza çıkmayan bir karakter sınıfı.3. oyunda karşımıza çıkan bu yeni karakter sınıfı 2. oyundaki 2 karakter sınıfının bir sentezi olmuş.Diablo 2’deki Paladin ve Assassin’e benzer özellikleri ile dikkat çeken bu sınıf Uzakdoğu kültürünü yansıtıyor.Blizzard‘ın bu türde bir karakter sınıfı yaratarak Uzakdoğu kökenli oyuncuların ilgisini çekmek istediği aşikar.

Monklar aydınlık taraf için savaşan kutsal savaşcılar olarak biliniyor. Monk’un kullanmış olduğu silahlar Diablo 2’teki Assassin ile aynı.Saldırı hızları oldukça yüksek ve oldukça seri bir şekilde düşmana karşılık verebiliyorlar.Bunun yanı sıra ruhsal savaşcılar olmaları sebebiyle birçok ruhsal büyüye de sahipler.

MONK’un Temel Özellikleri

Spiritual Power(Ruhsal Güçler) :
Monklar  inanılmaz manevralar içinde ruhlarla iletişim kurarak birden fazla düşmanı rahatlıkla yok edebilme özelliğine sahiptir.
Kombo :
Monklar yapmış olduğu kombolar ile düşmanı kolay bir şekilde etkisiz hale getirebilir.
Mantras :
Monklar müttefikini iyileştirmek veya güçlendirmek için ruhları ile hayattan uzaklaşarak kuvvetli bir meditasyon yapabilirler.
Mobility and Speed(Hız Ve Hareketlilik) :
Monklar savaşta eşsiz bir hareketliliğe sahiptirler. Bütün Monklar hızlı bir kuşatmada ya da duruma göre kendisine yapılan hayati saldırılarda, savunma odaklı olarak düşmanlarından hızlı bir şekilde manevra yaparak kaçmakta ustadır.
Monk’un Skilleri
Aktif Skiller

 

Pasif Skiller

 

Paylaş
                                                                               
1.797 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *