Diablo 3 Karakter Sınıfları

29 Temmuz 2012, Pazar, 15:39:38

Bilindiği üzere Diablo 3′te 5 karakter sınıfı bulunuyor. Diablo 3 oyununda Karakter sınıfları arasında birçok yeni karakter sınıfına rastlayabiliyorsunuz. Bu yazımızda bu 5 karakter sınıfını az çok açıklamaya çalışacağız.

 • Witch Doctor yeni karakter sınıflarından birisi. Witch Doctor Karakter sınıfı birçok yaşayan ölü canavar türünü summon(yaratmak) edebiliyor. Diablo 2’deki Necromancer sınıfına benzerliğiyle dikkat çeken sınıfta yaratık summon edebilmeniz için ölü bedenlere ihtiyacınız olacak. Witch Doctor Diablo 2 oyunundaki Necromancer ve Druid sınıfının bir karışımı olmuş. Ama ağırlıklı benzediği sınıf tabii ki Necromancer sınıfı olmuş. Özellikle summon edebildiği yaratıklar ve zehirli büyüler yapabilmesi seçibilitesi yüksek bir karakter sınıfını ortaya çıkarmış. Witch Doctor enerjisini Manadan alıyor. Yani Büyü yapabilmek için Mana harcıyor.

 

 • TEMEL ÖZELLİKLER

   Pets :
  Cadı doktorları, zombileri, yarasaları, fetişleri, örümcekleri ve daha fazlasını büyüleyerek kendi orduları haline getirebilir. Yanı başındaki yaratıkların birçoğunu savaşta öldürüp, uygun bir hale dönüştürerek eğitirler.
   Destructive Magic :
  Cadı doktorları korkunç büyü komutlarıyla asit bulutları, hastalıklar ve böcek sürülerini düşman gruplarına uygulayarak zarar verirler. Düşmanlarının kemiklerini parçalayabilir hatta organlarını bile yok edebilirler.
   Curses and Hexes :
  Zayıflamaları ve yavaş ölümlerinde hexes büyüsü yardımcı olabilir ve sıcak cehennemin en korkunç köleleri bile bu büyü karşısında yetersiz kalırlar. Cadı doktorları hayat çalma büyüleri, enerji azaltıcı zehirler ve pikeleri (Sivri uçlu mızrak) gibi çok sayıda lanet kullanırlar.
   Battlefield Control :
  Cadı doktorlarının savaşta beden ve zihin karıştırma büyükleri ile mücadeleyi sınırlayan buluşları vardır. Dağlık arazideki düşmanlar şaşkınlık içerisinde adamlarından veya korku içinde kaçarlarken, cadı doktorlar, onları tavuğa dönüştürerek korkunç bir şekilde ele alırlar.

(Mana  Powerdan bir Görünüm)

 • Barbarian Diablo 2’de olduğu gibi mükemmel bir yakın dövüş savaşcısı olarak karşımızda. Yüksek saldırı ve savunma puanına sahip Barbarian oldukça dayanıklı bir karakter sınıfı. Barbarian sınıfı gücünü Furry isimli enerjiden alıyor.
 • TEMEL ÖZELLİKLER
   Melee Mastery :
  Sıradan savaşçılar Barbarların silahlarını zorlukla kaldırıp sallayabilir. Barbarlar düşmanı güçleri ile ezmek için büyük boyda bir bıçak, çekiç, balta ya da yumruk oturtması ile veya büyük (ama hantal) silah kullanırlar.
   Brutal Attacks :
  Kuvvet ve öfke birlikte iyi gider. Barbarların saldırılarına öfke bol miktarda zaman katmaktadır, düşmanlarını kolları ile sıkarak onların kemiklerini dahi kırabilirler.
   Shouts :
  Barbarlar savaş alanında güçlü varlıklar olanve vahşi savaş çığlıkları düşmanların savaşma arzularını ortaya çıkabilir veya barbarın saldırısından düşmanlarını kaçırır. hatta en güçlü düşmanlar bile bir barbarın bağırmasını duyduğunda etkilenerek ölümcül darbeler alabileceğini bilir.
   Taking Hits :
  Başka hiç bir kahraman, barbarın yaptığı saldırıyı yapamayabilir. Barbarların muazzam gücü, onlara ağır kalkanlar donatılmasına olanak sağlar ve onların bedenlerini metal zırhları gelen bıçak ve diş saldırılarından korur.

(Furry  Powerdan bir Görünüm)

 • Wizard Diablo 2 oyunundaki Sorceress’ın büyü gücünü, Assassin’in ise kurnazlığını ve gizlenme yeteneğini almış bir karakter sınıfı. Düşmanlarını yapmış olduğu büyüler ile etkisiz hale getiren Wizard Arcane power isimli enerjiden gücünü alıyor.
 • TEMEL ÖZELLİKLER
 • Elemental Mastery :
  Büyücüler Sanctuary’nin doğal elementlerini rahatlıkla kullanabilirler. Çatırdayan alevler, yıldırım okları, buz ve kasırgaların güçleriyle hemen hemen her türlü düşmanları karşısında onların zayıf noktalarına göre saldırı yapmalarına imkan verir.
   Area Attacks :
  Büyücüler kalabalık düşman grupları karşısında onlara yakın duran duvar veya kayaları düşürebilir veya ortalarında büyük patlamalar yapabilir güçlü ışınlarıyla onları ortadan ikiye bölebilirler.
   Protective Spells :
  Onlar diğer kahramanlar kadar çevik ve güçlü olmasalar bile savunma büyülerini kullanarak kendilerini koruyabilirler. Düşmanlarını şaşırtmak için kendisinin halisünasyon görüntülerini oluşturabilir veya kendisine doğrudan zarar vermeye çalışan aptal düşmanlarını yavaşlatabilirler.
   Endless Energy :
  Büyücüler nadiren kendilerini büyü gücü olmadan bulurlar. Her zaman hızla yenilenen arcane gücü sayesinde büyülerini yapabilirler ve tecrübeleri arttıkça bazı güçlerini çağırmak çok daha kolay olacaktır.

(Arcane Powerdan bir Görünüm)

 • Monk sınıfı yapmış olduğu hızlı yakın dövüş  saldırıları ile düşmanı çok hızlı bir şekilde etkisiz hale getirebilen yeni karakter sınıflarından birisi. Diablo 2’deki Assassin’in kullandığı silahlarla(weapon) benzer silahları kullanıyor. Kimi zaman uzak mesafeli  saldırılarda yapabilen Monk bazı yönlerden ise Diablo 2’deki Paladine benziyor. Holy-Light özellikleri ayrıca iyi de bir ruh savaşcısı.Enerjisini Spirit isimli enerji kaynağından alıyor.
 • TEMEL ÖZELLİKLER

   Spiritual Power :
  Keşişlerin sonraki saldırıları, gurupların dışında kalarak yada inanılmaz manevralar içinde ruhlarla iletişim kurarak birden fazla düşmanı yok edebilmektir.
   Combos :
  Keşişler arka tarafta yakın saldırılarda daha güçlü olurlar. Düşmanlarını yenebilmek için ek bir ruhsal enerji yada benzersiz efektler üretirler.
   Mantras :
  Disiplinli keşişler, müttefikini iyileştirmek veya güçlendirmek için ruhları ile hayattan uzaklaşarak kuvvetli bir meditasyon yapabilirler.
   Mobility and Speed :
  Keşişler savaşta eşsiz bir taktikle hareketliliğe sahiptirler. Bütün keşişler hızlı bir kuşatmada ya da duruma göre kendisine yapılan hayati saldırılarda, savunma odaklı olarak düşmanlarından hızlı bir şekilde manevra yaparak kaçmakta ustadır.

 • Demon Hunter sınıfı Diablo 3’teki yeni karakter sınıflarından birisi.Uzaktan atmış olduğu oklar ile düşmanı adeta makineli tüfek gibi tarayabiliyor. En büyük artısı şüphesiz uzaktan saldırılar gerçekleştirebilmesi. Diablo 2’deki Assassin ve Amazon’un bir kombinasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Crossbow gibi silahlarını kullanabilen sınıf enerjisini Discipline ve Hatred enerjilerinden alıyor.
 • TEMEL ÖZELLİKLER
 • Ranged Weaponry :
  İblis avcıları ok ve yay ile acı verici bir savaş yapabilir veya akla hayale gelmeyecek şekilde hassasiyet ile uzaktaki düşmanları yok edebilir. Üzerlerinde uzun yay, el bombası, elle atılan tuzaklar ve hatta iki elinde de yay bulundurabilirler.
 •  Traps :
 • Kendilerini çok büyük avcı veya iblislerden daha iyi savunabilmek ve kolay yenebilmek için paket tuzak hazırlarlar. Düşmanları cezbetmek için mayın içine aldatıcı tuzaklar koyabilir veya düşmanlarını çelik ağızlı tuzaklar ile yavaşlatarak öldürebilirler.
 •  Shadow Magic :
 • Büyülü cehennem güçlerine karşı şanslarını iyileştirmek için, iblis avcıları gölge büyüleri kullanabilirler. Karanlıkta büyüleriyle gizlenerek ve düşmanları şaşırtarak aralarına gölge gibi gizlice girip avlayabilirler.
 •  Battle Tactics :
 • İblis avcıları yaralar ve yanıklar taşırlar ve yoluna gidenlere tekrar zarar vermezler. Avcılar uzun oklarıyla uzak mesafeden düşmanlarını yok eder veya oklarını saplayarak onları yavaşlatır ve sis bombaları ile onları tuzağa düşürerek öldürür.

(Discipline ve Hatred enerjilerinden bir Görünüm)

Paylaş
                                                                               
7.985 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *