Diablo II(2)

3 Haziran 2012, Pazar, 2:12:27

Diablo 2 oyunu 29 Haziran 2000 tarihinde Diablo severler için piyasaya sürülmüş RPG(Role Playing Game) ve Hack’n’Slash tarz bir oyundur. Diablo İspanyolcada Şeytan anlamına geliyor. Diablo 2 oyununda şeytanımsı ve kaotik atmosfer fazlasıyla yakalanmış ve kesinlikle Diablo 1 severlerin beğenisini kazanmış bir oyundur.

Diablo 2’nin 2000 yılının henüz başlarında büyük ses getirdiği bir gerçek. Kaldı ki 2000 yılında tatilini planlayan birçok Diablo Fanı Diablo 2’nin çıkacağını duyduktan sonra bu planlarını erteleyip sabah akşam yaz sıcağında karakter kastılar.

 

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Oyun ekranına kısaca bakarsak karakterimiz, karakterimizin can ve mana göstergesi, Experience Bar ve birçok kısayol simgesi bulunmakta. Oyundaki önemli göstergelere ulaşmak kolay hale getirilerek oyun bir nevi tatlı manada kolaylaştırılmış.

Şüphesiz Diablo oyununlarında kendini sevdiren en önemli özellik onlarca yaratığı kestikten sonra topladığınız goldlar, itemlar. Oyun sizi gerçekten stres atmaya teşvik ediyor. Öldürdüğünüz canavarlardan çıkan altınlarla yeri geliyor seviniyorsunuz, yeri geliyor gururlanıyorsunuz. Oyunun en büyük artılarından birisi de tek bir bakış açısından oynayabilmeniz bu bakış açısı öyle güzel ayarlanmış ki oyun siz saatlerce oynasanız bile yorgunluk hissiyatı vermiyor.

Şeytanın hizmetkarı yaratıkların parçalanarak acı bir şekilde öldüğünü görmek ise size ayrı bir zevk veriyor. Oyunun dinamiği gerçekten 2000 yılındaki oyunlara göre oldukça gelişmiş ve sizi ayrı bir atmosfere taşımaya yetiyor. Çoğu oyunun 2012 yılında bile bunu başaramadığını söyleyebiliriz.

Oyun içerisinde bulunan her mağaranın, kalenin, mekanın ve ya tapınağın gerçekten hoş bir ambiyansı var. Bu ambiyans bu oyunun başarılı olmasındaki en büyük etkenlerden birisi.

Oyunun hemen bir sene sonrasında ise ek paketi olan Lord Of Destruction çıkmıştır. Bu paketle beraber Baal oyuna dahil olmuştur. Bu sefer hedefteki isim Baal olacaktır.

Karakterlere bakacak olursak; Oyunda yönetebileceğiniz 5 adet karakter sınıfı bulunuyor. Bunlar Sorceress(Büyücü), Paladin(Kutsal Şövalye), Barbarian(Barbar), Necromancer(Ölüm Büyücüsü), Amazon(Orman Savaşçısı). Eğer ek paket yüklemişseniz bu karakterlere ek olarak 2 yeni karakter sınıfı olan Assasin(Suikastçi) ve Druid(Doğa Büyücüsü) ile de oynayabilirsiniz.

Karakter seçimi kişiden kişiye farklılık göstermekte kişi en güzel hangi karakterle oyundan zevk alabiliyorsa onunla yola devam etmelidir. Her karakter sınıfının birbirinden farklı skiller’i bulunmaktadır. Farklı skillerin bulunması da sizi her karakter sınıfını denemeye teşvik eder. Ayrıca Skill sisteminin farklılık göstermesi oyundaki her karakterden ayrı bir zevk almanızı sağlar.

Diablo oyunlarını Diablo yapan en önemli etkenler muhteşem şeytanımsı atmosferi ve item sistemidir. Böylesi gelişmiş bir item sistemi bu yıllarda dahi hiçbir oyunda görülmemiştir. Diablo 2 zayıf kalmış grafiklerine rağmen Diablo 3 ile bir çok yönden yarışabilir ve tercih edilebilir. Düşük donanım gereksinimi ile bu oyunda Diğer Diablo oyunları gibi donanım dostu bir oyundur ve herkesin oynayabilmesine olanak sağlar.

Diablo 2’nin o şeytanımsı İntrosu Buyrun;

Oyunun Videosu

[vsw id=”sRhY5OXtLd0″ source=”youtube” width=”630″ height=”404″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
3.472 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *