Darkorbitte Rütbe Puanını Yükseltme

1 Ağustos 2012, Çarşamba, 17:44:44

Darkorbit’te kişinin başarısını en güzel ifade eden sistem bilindiği üzere rütbe puanı sistemi. Acemi uzay pilotu olarak başladığınız uzay yolculuğunuzda günler geçtikçe bir yüzbaşı, bir binbaşı hatta bir albay bile olabiliyorsunuz. Her rütbenin kendine has bir görüntüsü bulunuyor. Bu görüntü oyun ekranında nikinizin çeşitli yerlerinde bulunabiliyor(yeniliklerle durmadan yeri değişse de nikinize yakın bir yerde)Bu görünümlerden en güzelleri şüphesiz Albay, Kurmay Albay ve Mareşal. Bu rütbeleri bu kadar güzel kılan ise yıldızlı bir görünüme sahip olması. Rütbenizin oyundaki saygınlık dereceniz olduğu unutulmamalı. Bu yazımızda en hızlı şekilde rütbe puanınızı nasıl yükseltebileceğinizden bahsedeceğiz.

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Öncelikle Rütbenin Tecrübe Puanlarınızla çok fazla bir ilişkisinin bulunmadığını belirtelim. Öyle ki Toplam Tecrübe Puanınız 100.000’e bölünüyor ve sadece o puan rütbe puanınıza aktarılıyor. Örneğin;2.000.000.000 (2 Milyar) tecrübe puanınız bulunduğunu varsayalım 2.000.000.000/100.000=20.000 rütbe puanına tekabül eder.

Rütbe puanına etki eden en önemli faktör toplam kesmiş olduğunuz düşman gemi sayısıdır. Ama kesmiş olduğunuz bu gemiler mutlaka farklı bir şirket olmalıdır. Klan savaşları içerisinde kesilen uzay gemileri rütbeye pek bir etki etmez. Yine aynı şirkette bulunduğunuz bir gemiyi kesmek ya hiç fayda sağlamaz ya da rütbenizi azaltır(beyazsa). Örneğin; Düşman şirketten kesilmiş olan bir goliath ortalama 70 gibi bir rütbe puanı verir. 300 tane goliath kestiğinizi hesap edecek olursak 70×300=21000 eder ve 2 milyar tp puanıyla aynı rütbeyi vermiş olur. Gemi kesmenin ne denli önemli olduğunu da böylelikle anlamış oluyoruz. Bunun yanı sıra ortalama bir gemiye sahip olsanız dahi düşman X-2 haritalarındaki ufak gemileri çerez niyetine kesip ciddi rütbe puanları kasabilirsiniz.

Rütbe kasmanın bir başka yolu da şeref kasmaktır. Darkorbit şeref puanlarına oldukça önem vermektedir. Oyunda 1 rütbe puanı=100 şeref puanı sistemi ele alınır. Şerefinizi en iyi galaksi kapılarında yükseltebilirsiniz. Kapılardan da yüksek şeref ve buna bağlı olarak yüksek rütbe elde etmeniz için kesinlikle %50 şeref güçlendiricisi, Şeref Tp tasarımı ve diğer %10’luk boosterlardan almanızı tavsiye ederiz. Bunların hiçbirini yapamıyorsanız bile şeref tasarımı ile galaksi kapılarının ödüllerini almak rütbenizi olumlu yönde etkileyecektir. Şeref düşürücü beyaz gemiler kesmemeye de özen gösterin. Kendi şirketinizden kesmiş olduğunuz ve beyaz yanan her gemi katlanarak şerefinizi düşürecektir.

Rütbe kasmanın en önemli faktörlerinden birisi de ufak yaratık kesmektir. Streuner, Lordakia, Mordon, Saimon gibi ufak yaratıklar oldukça iyi rütbe puanı verir ve oldukça seri bir şekilde kesilebilir. 1 Saimon=1 rütbe puanı, Bir lordakia=0,5 rütbe puanına tekabül eder. Rütbe arttırmak isteyenler büyük yaratıklar yerine ufak yaratıkları tercih etmelidirler. Bunun yanı sıra % 50 şeref güçlendiriciniz varsa cubikonda elde edilen şeref puanı da oldukça hızlı rütbe puanını arttırır.

Rütbe sistemini daha ayrıntılı merak edenler için ise şunları söylemek istiyorum. Rütbeler oyuncu sayısı ile alakalıdır ve her rütbenin bir yüzdelik dilimi bulunmaktadır. Bu yüzdelik dilimlere girmeyi başaranlar rütbeyi almaya hak kazanırlar. Her şirkette en üst rütbe olan bir adet general bulunur ve simgesi şu  şekildedir. Generaller şirketlerdeki en üst rütbeye ait kişilere veririrler ve Marsta 1, Dünyada 1 ve Venüs 1 olmak üzere oyun serverında toplam maksimum 3 general bulunabilir. Albay  rütbesini de almak isteyenler şirketlerinde (0,50%)lik yüzde dilimine girmelidirler.

Rütbe sistemi uzun bir süreden bu yana aynı kalmış bir sistemdir. Ama Darkorbit kısmi bir şekilde bu sistemde bir takım değişikliklere gidebilir. Rütbe puanınızı ana sayfadan öğrenebildiğiniz gibi daha öncelerdeki gibi alttaki rütbe puanına bakma hakkınız bulunmamaktadır. Kısacası rütbe puanı kasmanız için bol sayıda düşman şirket gemisi kesmeli, bol bol kapı yapmalı ve küçük yaratık kesmelisiniz.

Paylaş
                                                                               
32.999 defa okundu. Etiketler: ,

Yorum

Yazan : yunus emre piral | Tarih : 16 Ocak 2013, Çarşamba, 19:26:51

benim rutbem yuzbaşiyken şimdiacemi yuz başi oldum haritadan haritaya atlarken rutbem duşuyo neden oluyo acaba


Yazan : Eren CEYHAN | Tarih : 6 Ocak 2014, Pazartesi, 17:22:21

beyler 2. rütbe kaç şeref istiyo


Yazan : sasa | Tarih : 30 Haziran 2015, Salı, 7:02:12

darkorbıtın ılk yıllarından berı oynuyorum rutbenın hıc bır onemı yok onemlı olan ıcındekı malzemeler argelerınız ve cıfter guclendırıcılerınız lf4 lerı unutmamak lazım


Yazan : ben | Tarih : 23 Eylül 2015, Çarşamba, 13:49:00

eskı oyuncularla yenı oyuncular arasında cok fazla rutbe puanı var oyunun ılk cıkısından berı oynuyorum 2 kere albay olup bıraktım rutbe olayına kafayı takmayın gemının ıcı ıyı olsun yeter ve bence degısmesı lazım rutbe sıstemının hatta tr servırında nasa ve dedeler klanı vardı ozaman 7 ırıslı vegaydım)


Yazan : kemalsoysal | Tarih : 31 Ekim 2015, Cumartesi, 18:42:44

rütbem hiç çoğalmıyom pvp coolerste nedenini açıklayabilirmisiniz


Yorum

*
*
Yorumunuz: *