DarkOrbit Bir Oyunun Sonuna Doğru…

20 Mayıs 2012, Pazar, 14:05:14

Darkorbit oyunu 2006 yılından bu yana aktif olarak oynanan web tabanlı bir çeşit uzay strateji oyunudur. BigPoint Şirketinin çıkarmış olduğu bu oyun 6 senedir online oyun severlerin beğenisine sunulmuştur.

Bu 6 sene içerinde bir çok kez büyük güncellemelerle adını duyurmuş oyunda güncellemeler çok kısa süre içerisinde ve oyunculardan birazda habersiz bir şekilde yapılmaktadır. Yenilik ve güncellemelerin bir çoğu oyuna olumlu katkıda bulunsa da bazı yönleri ile insanları daha çok oynamaya ve daha çok oyun parası(Uridium) almaya zorlamaktadır. Oyunun ilk 2 senesinde uridium çeken ve çekmeyen oyuncu arasında aşırı derecede farklar yokken son 4 senedir gelen yenilikler ile ne kadar uridium çekersen o kadar güçlü olursun mantığı işlemektedir.

Diminisher_Goliath_Design

 

Başlarda sadece oynayarak gelişebildiğiniz bu oyunda artık Uridium(Oyun Parası) almadan gelişmeniz gerçekten zor olacaktır. En son olarak LF 4 ve yeni uzay gemileri gibi köklü değişiklikler yapan oyunda oyuncuların bir çoğu illegal hilelere yönelmiştir.Bot adı verilen bu oyun hileleri her oyun gibi Darkorbit’inde başına kara bir bulut gibi çökmüştür. Özellikle ne kadar uyarı ve banlama cezası verilirse verilsin durmak bilmeyen hile girişimlerinin önüne bir türlü geçilememiştir. Tespit edilen hileciler bile azalan online oyuncu sayısına bağlı olarak uzun bir süredir uyarılmamaktadır ve emeğiyle oynayan oyuncuların oyundan soğumasına sebep olmaktadır.

Son zamanlarda kapanan Knight Online’nın sorunları ile şu anda hemen hemen aynı sorunlara sahip olan oyunun geleceği pek de parlak gözükmüyor. Oyunun ilk zamanlarında haritaların tıklım tıklım dolu olduğu oyunda artık haritalar hileciden ve botçudan geçilmiyor. Dileriz ki bir an önce BigPoint yönetimi Bota karşı daha duyarlı önlemler alır ve bu oyununda diğer büyük online oyunlar gibi kapanmaması sağlanır.

Paylaş
                                                                               
4.377 defa okundu. Etiketler:

Yorum

Yazan : muhammed can | Tarih : 5 Temmuz 2014, Cumartesi, 7:13:41

bence buyuk bir programla botu kaldırabilirler biz önceden sade benim arkadaşlarım oynayanlar 200 300 kişiydi şimdi sadece 2 kişi


Yazan : Atalay | Tarih : 9 Temmuz 2014, Çarşamba, 21:13:36

Yeni bot tarama sistemi ile artık bunun da önüne geçildi oyun tamamen temizlendi daha adil ve güzel oldu. 🙂


Yorum

*
*
Yorumunuz: *