1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Henüz Puan Verilmemiş)
Loading...

Darkorbit Başlangıç Rehberi

29 Temmuz 2012, Pazar, 3:25:02

Ülkemizde beğeniyle oynanılan uzay strateji oyunu DarkOrbit’i bilmeyeniniz yoktur. Son zamanlarda popülaritesi oldukça artan oyuna bir çok yeni oyuncu katıldı. Bu yazımızda yeni başlayan oyuncular için bilgiler vermeye çalışacağız. Oyunda gelişimleri 2 bölümde ele alacağız. 1. bölümde Oyuna yeni başlayan oyuncular için bir takım bilgiler ve ipucu vereceğiz. 2. bölümde ise ileri ki düzeylerde başarının nasıl gelebileceğinden bahsedeceğiz(2.bölümü başka bir yazıda ele alacağız.)

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

 

BÖLÜM 1 YENİ BAŞLAYANLAR

 • Oyuna başladığınızda REP-S tamir robotuna otomatik olarak sahip olacaksınız. Bu tamir robotu dakikada 1.000 darbe puanını tamir eder. Küçük gemiler için işe yarasada nostromo, bigboy ve goliath gibi gemileri neredeyse hiç tamir etmez. Bunun için ilk amacınız kredi biriktirerek Ticaretten en son model tamir robotunu almak olmalıdır. Tamir robotu oyundaki belki de en önemli ekipmandır. Bunun sebebi ise Darkorbitin bol patlamalı yüksek aksiyon içeren bir oyun olmasıdır.
 • Ayrıca Skylab isimli oyunun Ana Sayfasında bulunan alanı da geliştirmeye başlamalısınız. İlerleyen zamanlarda buradaki taşlar hem kredi kasmanızı sağlayacak hem de yapmış olduğunuz beslemeler ile hızınızı, vuruşunuzu, kalkan puanınızı arttıracak.
 • X-1 haritaları yeni oyuncuların alışması için siz saldırmadıkça saldırı almadığınız haritalardır. Oyunun en güvenli haritalarıdır ve yeni başlayan Darkorbit oyuncularının oyuna ısınma noktasıdır. Bu haritada yapabileceğiniz en güzel etkinlikler bonus kutusu toplayarak, streuner kesmektir. Oyunun başında size verilmiş olan roketleri de yaratıklara atarak hızlı bir şekilde kesebilirsiniz.
 • Eğer mavi kargo görüyorsanız kesinlikle almayınız. Mavi kargo başka oyuncuların kesmiş olduğu yaratıkların kargosudur ve aldığınız anda eksi şeref yersiniz(8 saniye beklerseniz ve kargo sarı renge dönerse alabilirsiniz.). Eksi şeref yedikçe 0(sıfır) dan az bir şerefe düşerseniz ve hedef tahtasına benzer bir rütbe görünümüne sahip olursunuz. Bu görünüm ile kendi şirketinizdeki oyuncularda size diğer haritalarda saldıracak ve çok kolay patlayabileceksiniz.

 • Darkorbit oyunu çeşitli haritalardan meydana gelmektedir. Haritalar boyut boyut olabilir ve büyüklükleri değişebilir. Oyun ekranında minimap(küçük harita) bulunmaktadır. Bir dikdörtgeni andıran bu haritada bulduğunuz noktayı, düşmanları ve portalları görebilirsiniz. Her haritanın bir sonu vardır ve ötesine gitmeye çalıştığınızda Radyasyona mağruz kalırsınız ve patlarsınız.
 • Oyuna hergün düzenli girmeye özen gösterirseniz oyun size günlük giriş bonusu isimli ödüller veriyor.Oyuna hergün azda olsa girmeye bakın.
 • X-1 haritasından sonraki tüm haritalarda açık bir düşman tehdidi altındasınız. Birçok düşman gemisi kamufule ya da kamufulesiz bir şekilde av peşinde olacaktır. Oyun ekranında bulunan küçük haritayı özellikle yaratık kestiğinizde sıkça kontrol etmeye bakın.
 • Oyunda uzay gemilerinin sahip olabildiği 2 adet Konfi(configuration) bulunmakta. Yani bir gemiyi 2 farklı şekilde kullanma imkanı veren bir özellik.1. konfinizi ağır ve yaratık kesmeyi kolaylaştıran bir konfi yapın(bolca kalkan jeneratörü koyun), 2. konfinizi ile full hız ve (varsa) dirotie kalkan koyun.2 konfiniz full hız olursa kaçma şansınız daha yüksek olacaktır. Bildiğiniz gibi size saldıran bir gemiden kurtulmanızın tek yolu portaldan atlamaktır.
 • Bonus kutuları(box)ndan az miktarda kredi, uridium ve galaksi enerjisi bulabilirsiniz. Galaksi enerjisi basarak kapı parçası, elit mermi vb. birçok madde çıkabilirsiniz. 1 Galaksi Enerisi=100 uridium(bu oran indirim paketi ve vip olunca 70’e iner)
 • En önemlisi oyunda ilk olarak hızları, daha sonra lf 3 leri ve sırasıyla diğer ekipmanları fulleyin. Ekstra ekipmanları kolayca Ticaretten alabilirsiniz. Ayrıca Oyunda parayla Uridium alarak hızlı yoldan geminizi fulleme şansına da sahipsiniz. Mega Happy Hour(MHH) isimli etkinlik ile(özellikle cuma,cumartesi ve pazar çıkıyor.) almış olduğunuz uridiumlar 3 ile çarpılıyor. Örnek verecek olursak;30 bin uridium 90 bin olarak aktarılıyor. MHH tam 1 saat sürüyor ve 3 katı şansından faydalanabilmek için alışverişi bu 1 saat içerisinde gerçekleştirmek zorundasınız.
 • Oyunda her patladığınızda bilindiği üzere 500 Uridium kaybediyorsunuz. Bu yeni başlayanlar için en büyük sıkıntı. Sürekli birileri gelip sizi kesecektir(buna kendi şirketinizde dahil). Bunun için benim savunduğum şey bu oyun bedava oynanabilir ama VİP Siz oynanmaz. Vip paketi ile patlamalar bedavaya geliyor ve birçok konuda diğer oyuncuların önüne geçmiş oluyorsunuz.
 • Vip paketi ile roket atma hızınız 2 kat artıyor. Tamir bedava oluyor ve en önemlisi tamir robotunuzun tamir kapasitesi tam 2 kat artıyor. Bu şu demek tamir olmak için 2 saat beklemiyorsunuz.
 • Darkorbitte Ticaret  isimli bir alan bulunuyor. Bu alanda her saatte bir kere neredeyse tüm elit malzemeleri ihale usulü ile alabiliyorsunuz. Her saatin başında başlayan süreç saat sonunda sona eriyor ve saat sonunda ihaleyi kimin kazandığı belli oluyor. Bu ihalelere genellikle 55 ve 59 geçe arasında girmenizi şiddetle tavsiye ederim.
 • Yeni başlayanlar ihaleden Lf 3 ve kalkan jeneratörü gibi uçuk şeylere kredi harcamasın çünkü alma ihtimalleri % 1.Ticaretten oto roket atma cpu, tamir robotu gibi ekstra ekipmanları ucuzdan tamamlamaya çalışın.

 • Gemilere bakacak olursak yeni başlayan oyuncular için en uygun elit gemi leonov. leonovun ilk 4 haritada çok büyük avantajları bulunuyor(Roketlerinin 2 kat fazla hasar vermesi gibi). Oyuna yeni başlayan ve az bilgiye sahip olan biri hemen goli vega der en iyi elit gemiye. Ama bu aslında kesinlikle öyle değil. İçi boş bir goli ve vega bir leonovun yerini kesinlikle tutamaz. Ayrıca baskına gelen bir düşman gemisinin ilk tercihi de zayıf vega ve golilerdir. Leonovunuz ile bir çok görevi kolaylıkla yerine getirebilirsiniz.
 • Akıllara şöyle bir soruda geliyor. Leonovu nasıl alacağım? Bunun 2 yolu var krediyle ticaretten ve ya uridium biriktirerek. Leonov çokta pahalı bir gemi değil. 1-20 milyon kredi arasına ticaretten alınabilir. Bunun dışında uridium biriktirerek de alabilirsiniz.
 • Darkorbitte bulunan en önemli özelliklerden biriside Klan sistemi. Klan arkadaşlarınız ile gruplar yaparak bir çok görevi daha hızlı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Ayrıca Teamspeak isimli konuşma programından da mikrofonunuz varsa sesli iletişim kurabilirsiniz(Klanınızın Ts adresi varsa).
 • Oyunda başka iletişim sistemleri de mevcut. Oyun ekranında kendi ülkenize ait chat sunucusuna(server) otomatik olarak bağlanabiliyorsunuz. Chatten bir çok konuda yardım isteyebilir ve arkadaşlar edinebilirsiniz.
 • Ve son olarak yeni başlayan Darkorbit oyuncularına tavsiyem oyunda kimseye güvenmemeniz. Alt tarafı bu bir oyun ve kimin ne yapacağını kestirmek kimi zaman zor oluyor. Tabii ki arkadaşlıklar kurmayın demiyorum ama çokta bağlanmayın ve şifrenizi kimseyle paylaşmayın.

Paylaş
                                                                               
8.037 defa okundu. Etiketler: ,

Yorum

*
*
Yorumunuz: *