Counter Strike Taktikleri

11 Eylül 2012, Salı, 11:55:04

Counter Strike oyunları  Online ya da bilgisayara karşı olarak oynanan en popüler oyunlardan.Counter Strike oyunlarını hala milyonlarca oyuncu aktif olarak oynuyor.Özellikle internet kafelerde oldukça rağbet gören bu oyunun birçok taktiği bulunuyor.Bu yazımızda bu taktiklerden birkaçına ulaşabilirsiniz.

TAKIM TAKTİKLERİ

Öncelikle Counter-Strike’ın bireyden çok takımı öngörerek hazırlandıgını unutmayın. Çünkü Counter-Strike bir takım oyunudur. Her ne kadar tek başınıza iyi oynasanız da sonuçta kazanan siz degil takımınızdır.Yani bir kişinin şansı takıma göre daha azdır. Bu yüzden takımsal düşünceye önem vermelisiniz. Radyo mesajlarınıaranızdaki konuşmaları belirlediğiniz stratejiyi her zaman dikkate almalısınız.

1. BİRBİRİNİZİ KORUYUN: Biriniz ilerlerken diğeriniz onu korusun. Bu taktikte sadece iki kişi yeterli olacaktır!

2. İKİYE AYRILIN: Takımınızı ikiye bölüp düşmanı arkadan ve önden sıkıştırın. Veya iki cephe açın ki onlar da ikiye bölünsünler. Böylece onları çok kolay bir şekilde yenebilirsiniz. Sadece ava giderken avlanmamaya dikkat edin!

3. ANİ SALDIRILAR YAPIN: Ani saldırılar yaparak rakibin toplanmasına fırsat vermeden onları vurabilirsiniz. Böylece onlardan bir adım öne geçersiniz. Fakat hep aynı şekilde ve yerden yapacağınız saldırılar karşı takımın aklını başına getirebilir. Dikkatli olun!

4. İLETİŞİMİ UNUTMAYIN: Takım içinde iletişime önem gösterin. Yapacağınız veya yapılacak bir telsiz mesajı sizin stratejinize yol verebilir. Bunu dikkate alarak ilerleyin. Yani bir kulağınız mesajlarda olsun.

BİREYSEL TAKTİKLER

Takımınızı sonuna kadar destekleyin. Kendinizi tehlikeye soksanız bile takımınızın yararına olacak şeyleri gözünüzü kırpmadan yapın. Sonuçta kazanan yine siz olacaksınız. Arkadaşlarınızı koruyun ve onların iletişimine dikkat edin ki takıma katıldıgınız belli olsun.

1. HARİTAYI BİLİN: Oynadığınız haritayı çok iyi bilin. Gizli kilit noktalarını iyi öğrenin.Böylece takım arkadaşlarınızın nerelerde olacağını iyi bilir ve ona göre ilerlersiniz.Düsünürken de satranç oynar gibi ‘Nasil bir hamle yapayım da karsımdakini yenebileyim?’ şeklinde bir yol izleyin.

2. SİLAHLARI BİLİN: Oynadığınız haritada nasıl silahlar işe yarar takım içindeki rolünüzde ne tür bir silah kullanmalısınız? Bunlara dikkat etmelisiniz. Bilmediğiniz bir silahla gireceğiniz çatışmadan fazla kazançla çıkacağınızı tahmin etmeyin!

3. SAVUNMA YAPIN: Bir çatışmada atak kadar savunma da önemlidir. Ne kadar iyi savunmacıysanız o kadar iyi atak yapabilirsiniz. Bu yüzden telaşa kapılıp kaçarak savunma yapmaya çalışmayın.Rakibinizi şaşırtarak zig zaglar çizin zıplayın ve ateş edin. Rakibinizin kafası yeteri kadar döndügünde siz çoktan uzaklaşmış ve kendinizi savunmuş olursunuz.

4. SOTE VE SNİPER’LIĞI(saklanmayı)İYİ DEĞERLENDİRİN: Soteye yattığınız zaman her ne kadar takım arkadaşlarınız tarafından iyi bilinmeseniz de bu bazen gerekli bir şeydir. Tek başınıza kaldığınızda veya canınız azaldığında yapmanız gereken mantıklı şey soteye yatıp elinizdeki silahı korumaktır. Size ne kadar kızarlarsa kızsınlar takım arkadaşlarınızın da böyle bir durumda
yapacağı bundan farklı degildir. Sniper’lıgın ise ayrı bir yeri vardir. Takım içinde çok önemli bir yeri vardir. İyi bir sniper fazla mermi harcamadan çok sayıda adam indirmelidir. Bu yüzden haritalardaki sniper noktalarını çok iyi bilmeli ve en çok neresinin iyi olduğuna karar verebilmelidir. Ayrıca sniper kullanacagı silahı iyi seçmelidir. Silahı iyi seçebilirse rakipleri
indirebilmesi o derece rahat olacaktır.
Umarım bu taktiklere uyarak ”HEP YENİLİYORUM” kompleksine girmeyi unutursunuz.

Paylaş
                                                                               
1.633 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *