Ceiron Savaşları-Türk Yapımı Online Oyun

7 Eylül 2012, Cuma, 9:37:22

Türk oyun sektörünün büyük bir hızla geliştiği şu günlerde birçok Türk yapımı Online oyunda oyuncuların beğenisine sunulmuş vaziyette. Türk oyun sektörünün gelişmesi için Türk yapımı Online oyunların oynanması ve desteklenmesi oldukça önemli. Bu yazı serimizde sizlere sadece Türk yapımı Online Oyunlardan bahsedeceğiz. Bu oyunları oynayarak hem eğlenceli vakitler geçirebilecek hem de Türkiyemizin oyun sektöründe daha güçlü bir seviyeye gelmesine yardımcı olacaksınız. Bu oyunlardan tanıtmak istediğimiz ilk oyun Ceiron Savaşları.

Ceiron Wars(Ceiron Savaşları)

Cerion Savaşları Ankara menşeli Ceidot oyun geliştirme firması tarafından online  oyun piyasasına  sürülmüş olan strateji-rpg türünde bir oyun. Oyun Tarayıcı(Web)tabanlı bir online oyun. Bunun yanı sıra oyunun birçok alanıda flash tabanlı. Yani hareketli birçok animasyon ve savaş sahnesi oyun içerisinde mevcut. Oyun ağırlıklı olarak bir strateji oyun. Strateji oyun türleri arasından da TBS yani Turn Based Strategy türüne giriyor. Yani oyundaki savaş sistemi sıra sistemine dayanıyor. Özellikle Heroes of Might and Magic serisinden herhangi bir oyunu oynayanlar bu oyun türünü daha iyi anlayacaktır. Savaş sırasında sırasıyla yapılan hamleler ile rakiplerinizle savaşıyorsunuz. Oyunun böyle bir oyun sisteminde yapılması stratejik manada iyi bir düzeyde olmasınıda beraberinde getiriyor. Askerlerin yeri ve yapmış olduğunuz hamleler savaş sırasındaki en önemli etmenler.

Oyunda temel olarak amaç kaynaklarınızı arttırmak, güçlü bir orduya sahip olmak ve rakiplerinizin ordularını yok etmek. Anlayacağınız İyi bir kaynak getirisine sahipseniz güçlü bir orduya ve gücede sahip oluyorsunuz. Kısacası oyun oynanışsal özellikler bakımından oldukça zengin ve en azından bir kere denenmeyi hak ediyor.

İngilizce ve Türkçe dil desteği bulunan oyun ciddi bir oyuncu kitlesine de sahip. Oyuncuların büyük bir kısmını Türk oyuncular oluşturuyor ve her geçen gün oyuncu sayısı artıyor.

Oyunun Adresi:http://www.ceironwars.com/game/

Oyunun Puanı:8.3

[vsw id=”7BdEF9CSrNA” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

Önemli Uyarı: Ceiron Wars cinsellik, şiddet, vahşet ve küfür/hakaret öğelerini barındıran bir içeriğe sahiptir. Oyunda alkol, tütün ve uyuşturucu ürünlerine referans verilen (ancak özendirmeyen) anlatımlar da mevcuttur. Oyunumuzu 17 yaş ve üstü oyunculara öneriyoruz. Kayıt işlemini tamamlayarak bu içeriklere sahip bir oyunu oynamayı kabul ettiğinizi beyan etmiş sayılılırsınız.

Paylaş
                                                                               
6.325 defa okundu. Etiketler:

Yorum

*
*
Yorumunuz: *