1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Henüz Puan Verilmemiş)
Loading...

Call of Duty 4: Modern Warfare İnceleme

12 Temmuz 2012, Perşembe, 1:00:42

Call Of Duty serisi Dünya savaşlarıyla özdeşleşmiş süper bir FPS oyun serisi olarak tanındı ve beğeni kazandı.Serinin oyunları ardı ardına geldi CoD 1,CoD 2 ve CoD 3.CoD Serisi her bir oyunda bir gömlek kendini geliştirerek FPS oyunların tahtına oturdu.Call Of Duty 4 ile beraber oyun artık günümüzün Dünyasında geçiyor.Artık devir komandoların ve uzman askerlerin dönemi.Son teknoloji silahlar,teknolojiler mükemmel bir grafiksel atmosferle birleşince karşımıza Call of Duty 4: Modern Warfare gibi mükemmel bir oyun ortaya çıkıyor.Ayrıca Multiplayer oynanımda büyük bir gelişim gösterdiğide aşikar.

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Artık oyunda savaşlar cephe savaşının ötesinde.Cephe savaşının yerini profesyonel birliklerin arasındaki savaşlar almış.Gelişen teknoloji ile 2. Dünya savaşının o ağır ve etkisiz silahları yerine son teknoloji silahları kullanabilme şansına sahipsiniz.Gelişen teknoloji ile savaşlar şüphesiz daha kanlı ve gürültülü.Mükemmel grafikleri ve ses efektleri ile adeta savaşı yaşıyorsunuz.

Oyuna ilk başladığınızda kısa bir oyuna ısınma antremanına çıkıyorsunuz.Bu antremanın sonunda zorluk derecesini seçiyorsunuz.Görevler Dünya haritası üzerinden coğrafi yerler gösterilerek veriliyor.Bu uydu görünümü oyuna güzel bir hava katmış.Görevler kimi zaman bir gemide,kimi zaman ıssız bir dağda.Görev alanları birbirinden oldukça çeşitli ve güzel.Operasyon takımınızla maceradan maceraya koşuyorsunuz.

Oyun genel olarak Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Ortadoğu bölgelerinde geçiyor.Oyun Rus UltraNasyonalistler ve Rus UltraNasyonalistler tarafından desteklenen AL-ASAD örgütüne karşı yapılan bir dizi operasyonu bizlere sunuyor.Rusya bir iç savaşın içine sürüklenmeye çalışılıyor ve dikkatlerin başka bir yöne çekilmesi için Rus UltraNasyonalistler AL-ASAD’a maddi ve askeri yardım sağlıyor.

Oyunda autosave mevcut.Oynadığınız ana bölümlerde birçok ufak bölüm bulunuyor.Her geçilen ufak bölüm sonunda oyun kendini otomatik olarak kayıt ediyor.Öldüğünüzde bu ufak bölümün başından başlıyorsunuz.

Kısacası sağlam bir FPS oyun arayanlar için COD 4 mükemmel bir oyun.Gerek oynanımı gerek grafikleri olsun sizi bu yeni Dünyanın savaş ortamına fazlasıyla sokuyor.

Oyunun Videosu

Oyun seçeneklerinden konsolu açın. Sonra, klavyeden “~” tuşuna basın ve “seta thereisacow 1337¨ yazıp entera basın. Sonra, “pdevmap bog_a” yazın ve yine entera basın. Artık oyunu hilelerle oynayabileceksiniz. Oyun esnasında ~ tuşuna basın ve aşağıdaki hile kodlarını girin.

give all: Tüm silahları açar.
god: Ölümsüzlük
noclip: No Clipping Mode
ufo: No Clipping Mode
notarget: Düşmanlar size bir şey yapmaz
give ammo: Full mermi
jump_height #: Yerçekimini ayarlayın (Default = 39, şarp işaretinden sonra bir sayı girin)
timescale #: Zamanı ayarlayın (Default = 1.00)
cg_LaserForceOn 1: Tüm silahlara lazer efekti ekler
demigod – Ölümsüzlük modu, ancak saldırılarda sallanırsınız.
cg_drawGun – Silahınızı atar
cg_fov – Tüm silahlarla zoom yapmayı sağlar.

Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimi;

  • CPU: Intel Pentium 4 2.4 GHz veya AMD Athlon 64 2800+ işlemci yada herhangi 1.8Ghz Dual Core ve üstü
  • RAM: 512MB RAM (768MB Windows Vista için)Bu da 1280 MB eder.
  • Hard Disk: 8GB boş alan
  • Ekran Kartı: NVIDIA(R) Geforce(TM) 6600 veya üstü yada ATI(R) Radeon(R) 9800Pro veya üstü

Tavsiye Edilen sistem;

  • CPU: 2.4 GHz dual core veya üstü.
  • RAM: 1GB XP için; 2GB Vista için.
  • Hard Disk: 8GB boş alan
  • Ekran Kartı: Shader 3.0 destekli herhangi biri. Nvidia Geforce 7800 veya üstü yada ATI Radeon X1800 veya üstü.
Paylaş
                                                                               
3.267 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *