Battlefield 1’in Multiplayer Modunda Yer Alacak Ülkeler Belli Oldu!

17 Mayıs 2016, Salı, 2:41:29

battle1

E3 2016’daki tanıtımıyla birçok Battlefield hayranını heyecanlandıran yapım Battlefield 1, bildiğiniz gibi eskiye dönüş yaparak Birinci Dünya Savaşı’nı konu alacak. Tabi bu da akıllara pek çok soruyu getiriyor.

Bizim ülkemizde en merak edilen konulardan biri Osmanlı İmparatorluğu’nun oyunda yer alıp almayacağı konusu. Ayrıca oyun içerisinde Single player ve Multiplayer modlarında hangi devletlerle oynanabilir olacağı da merak edilen konuların başında geliyordu.

Bugün Battlefield’ın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile birlikte oyunun Multiplayer modunda oynanabilir olacak devletler açıklandı. DICE tarafından da onaylanan açıklamaya göre Britanya, Almanya, Avusturya-Macaristan, İtalya, Osmanlı ve Amerika devletleri oyunun Multiplayer modunda seçilebilir olarak karşımıza çıkacak. Bunun yanı sıra bir çok ulus, ek içeriklerle birlikte oyuna eklenecek.

Bu duyurulan devletler dışında Birinci Dünya Savaşı’nda önemli roller oynayan Fransa ve Rusya’nın yer almaması da dikkat çekici. Bu ülkelerde yaşayan oyuncular elbette bu durumu ağır bir dille eleştirecektir. Ancak Battlefield 1 geliştiricilerinin bu ülkelere yer vermemesinde bir neden yatıyor olabilir. Belki de single player modunda yer alacak olan senaryoda şimdilik bu ülkeler yer almıyor olabilir.

Çünkü DICE’ın daha önceki açıklamalarında Birinci Dünya Savaşı’nı tamamını ele almayacaklarını ve tarihsel olarak bazı atlamalar yapılarak bazı önemli olayları ele alacaklarını belirtmişti. Bu nedenden dolayı Fransa ve Rusya şimdilik bu oyunun bir parçası olmayacak.

Battlefield 1, 21 Ekim tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek.

battle1

İşte Oyunun 14 Dakikalık Çok Oyunculu Oynanış Videosu;

[vsw id=”WXcD4ePJWEc” source=”youtube” width=”630″ height=”404″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
1.412 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *